Картинг Шампионат

Форум за всички останали автомобилни спортове

Здравейте

Мнениеот Miroslav99 » Пет Сеп 21, 2007 13:00

Vijdam,4e dosta ot vas se interesuvat to karting,koito vse o6te ne e tolkova populqren v Bulgariq za sajalenie,naitina se radvam 4e karting sporta vse o6te e jiv makar i mnogo skap sport,naistina predi godini sastezaniqta bqha mnogo po hubavi za6toto ima6e dosta u4astnici otkolkoto sega.Radvam se 4e sam pokaral nqkolko godini v bg 6ampionata,no pak kazvam naistina trqbvat mnogo pari...
Аватар
Miroslav99
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 11:39

Мнениеот chefo » Пет Сеп 21, 2007 18:06

Наистина супер красив и...скъп спорт.Докато работех на картинг пистата в Пловдив много се кефих на малките деца, при тях нещата наистина са по-истински, няма ги разправиите при тях след финала(може бащите им да се разправят :P ) и някои се радват, други плачат-сладури са.
Иначе откакто имах възможност да карам двутактова интерконтинентал А не искам и да чуя за ренталски 4 тактов карт,просто няма база за сравнение,а след като спрях да я карам излезнах ухилен до уши, леко треперещ и така ми държеше `влага` 25-30 мин, бях истински щастлив...еххх как ми се кара пак :evil:
Long live rock n` roll
Аватар
chefo
 
Мнения: 971
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 23:08
Местоположение: Под тепетата
Име: Стефан Лазаров

Мнениеот sonny » Съб Сеп 22, 2007 21:25

Някой има ли реална представа каква е цифрата нужна за един сезон в Най-големия клас и колко струмва една машина секънд хенд, която що годе ад е поне в средата на класирането?
Аватар
sonny
 
Мнения: 210
Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 19:42
Местоположение: София
Име: Станислав Георгиев

Мнениеот BradurS » Съб Сеп 22, 2007 23:35

20 обиколки стаж на Лаута с "малкия" - на-добро време: 57.7 :roll:
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Cenata i sastezaniqta

Мнениеот Miroslav99 » Нед Сеп 30, 2007 19:42

Ами интересно е че искаш да караш но ти трябват доста пари за един сезон да не говорим вече за картинг.бих ти казал цени на рама.можеш да избереш от доста марки като бирел,тони кърт,павеси и т.н
Но искам да ти кажа че тези нови продукти които в момента се карат по пистите са много скъпи цената на такава рама е някъде около 5000 6000 еуро да не говорим за двигателя който може би и той варира в тези пари,говорим за най големият клас които е водно охлаждане,просто ти помисли какви пари би дал в противен случай ако тръгнеш да караш с някакъв сух мотор имам предвид ротах бомбандер или сухия ТМ нямаш шанс просто водните машини са повече коне с точност 38 39 к.с. а сухите двигатели са някъде около 32 33 к.с.,а колкото до карането за целия сезон също ще ти трябват доста пари имам предвид ще трябват и гуми които също са доста скъпи а един комплект ти стига за едно състезание може би варират от 150 до 300 $ зависи от гумите като цяло жълтата вега е най мека и тя е най скапа след това е зелената вега и накрая червената която е много твърда и лично аз не я одобрявам изобщо защото никога не съм се държал добре на пистата с червена века,има и варианти като ДУНЛОП или БРИДЖЕСТОНЕ,но това вече е твое решение.като цяло нов кърт с нов двигател които естествено трябва да се подържа и ремонтира почти всяко състезание и целия сезон ще ти излежа около 17 18 000 еуро просто смяташ картинга които искаш да си купиш цялата екипировка пътуване хотели и подръжка на карта,наистина е много скъпо,а съжалявам наистина че в българия не се намират спонсори за този толкова красив спорт....
Аватар
Miroslav99
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 11:39

Мнениеот txl » Нед Сеп 30, 2007 23:29

Miroslav99, тук пишем на кирилица. Постарай се, ако обичаш.
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

:)

Мнениеот Miroslav99 » Вто Окт 02, 2007 17:18

Ami spored men nqma zna4enie dali se pi6e na kirilica vse pak sme v bulgariq nali po dobriq variant e da se pi6e na bulgarski,no nqma problem:)))))) malko mi e sme6no 4e si go napisal txl no ok:))))))
Аватар
Miroslav99
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 11:39

:)

Мнениеот Miroslav99 » Вто Окт 02, 2007 17:21

Приемам забележката ти за уместна txl:) но все пак говорим за неща които ни вълнуват повече от колкото за шрифта кой как пише....:)
Аватар
Miroslav99
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 11:39

Мнениеот P.Solberg » Вто Окт 02, 2007 18:42

Е следващия път, ние няма да се развълнуваме и ще ти изтрием мнението. Има правила на форума, които трябва да се спазват, освен това показваш уважението си към Родната азбука. Така, че ако обичаш пиши на кирилица.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Мнениеот sonny » Чет Окт 04, 2007 22:16

Преди няколко години купих от Киро от красна поляна един карт, с руска рама и ротакс двигател, с водно охлаждане. Тогава за сефте се докоснах од състезателна машина. Естествено вече беше с изтекла хомологация, ама аз си го карах на Бухово и в квартала. Вървеше много за мойте представи, но за истинско сътстезине беше слаб. Оттогава все си мисля за един карт, но просто нямам никаква възможност да събера толкова пари за една машина и оборудване. Ако има тещо втора ръка, дори да е конкурент на средните, но на приемлива цена, бих се замислил, поне ще вникна в тоз спорт като цяло, пък, ако всичко минава добре и се намерят спонсори да се мисли за машина, ама то и каране трябва. Благодаря ти за разбивката и уточнението. Ще ми дадеш ли линк към сайт с календара, отдавна несъм ходил на състезание, а имам мерак :wink:
Аватар
sonny
 
Мнения: 210
Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 19:42
Местоположение: София
Име: Станислав Георгиев

Здравейте

Мнениеот Miroslav99 » Пон Окт 08, 2007 12:07

http://www.karting-zone.net Ами погледни тук напоследък много състезания се правят на писта Лаута,но по принцип целия календар е в доста други градове само че незнам за догодина какъв ще е календара.Преди време имаше вав варна,попово,благоевград,плевен,кюстендил дори и сега в кюстендил се правят състезания от шампионата на България въпросът е до колко ще има състезатели догодина.От година на година стават по малко и по малко...,но се надявам да има доста интересни състезания....
Аватар
Miroslav99
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 11:39

Предишна

Назад към Други моторни спортове

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта