ФИА наказа конструкторите на Макларън !

Форум за всички останали автомобилни спортове

ФИА наказа конструкторите на Макларън !

Мнениеот onTe » Чет Сеп 13, 2007 22:28

ФИА наказа конструкторите на Макларън, Алонсо и Хамилтън остават в шампионата на Ф1

Париж. Световният съвет по автомобилни спортове на ФИА е дисквалифицирал отборът на Макларън от тазгодишния шампионат при конструкторите във Формула 1 и е глобил английския тим със 100 млн. долара, но двамата техни пилоти Люис Хамилтън и Фернандо Алонсо могат да продължат да се борят за титлата при състезателите, информира британската телевизия ITV. След близо 9 часа дебати и изслушвания по шпионския скандал между Ферари и Макларън, на заседанието в Париж днес 26-те членове на регулаторния орган на ФИА са решили да накажат Макларън за нарушение на спортните правила, присвоявайки си секретна техническа информация на Ферари. По този начин титлата при конструкторите автоматично преминава в ръцете на Ферари, които досега бяха на второ място във временното класиране при механиците след английския тим. Наложената глоба от 100 млн. долара е най-голямата в историята на автомобилните спортове. Освен всичко, Макларън ще трябва да представят официално своят болид за сезон 2008 пред комисия на ФИА, преди началото на шампионата от следващата година. Официални лица на ФИА потвърдиха след заседанието взетото решение, което е окончателно.


focus-sport.net
onTe
 
Мнения: 202
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 20:26
Име: Михаил Божков

Мнениеот RaPiD » Чет Сеп 13, 2007 23:20

ще крадат а, земиииииииииии
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Мнениеот onTe » Чет Сеп 13, 2007 23:24

Стиа бе ... този спорт се крепи на шпионажа :) А това решение е глупаво , хем Макларан виновни , хем продалжават да участват . ФИА немогат да изхвърлят Макларан или друг голям отбор от кервана поради простата причина , че приходите падат драстично , а те това не ги искат .
onTe
 
Мнения: 202
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 20:26
Име: Михаил Божков

Мнениеот RaPiD » Чет Сеп 13, 2007 23:32

еми да, хем ще глътнат 100 милиона, хем Макларън ще останат защото имат изгода, ФИА са на ебати далаверата. Ще има голямо черпене... :lol: :lol:
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Мнениеот DEYAN IYI » Пет Сеп 14, 2007 23:00

Червените боклуци пак са почерпили, когото трябва :lol:

Защо ли не накажат и Ферари за това, че техен човек е изнасял инфо :roll: ц ц ц МАФИЯ бре :evil:
Бай Фичо - ега ти пауъра!!! Изображение
Изображение
Аватар
DEYAN IYI
 
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Май 14, 2005 19:53
Местоположение: Пловдив
Име: Деян Раяновски

Мнениеот Lubo » Съб Сеп 15, 2007 12:34

:lol: :lol: :lol:

Чи то нашто тука БФАС си е цветенце бре :lol: :lol: :lol: .Ебати майтапа-краднали информация :lol: :lol: :lol: ,а и 100 милиона без право на обжалване.Аз,ако съм на Рон Денис на мястото ще им покажа среден пръст и ще си бия камшика.Ще ме хванат за оная работа,а и направо ще бутна Ф1 50 години назад.Луда работа.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот Алекс » Пон Сеп 17, 2007 11:37

много нагласено нещо ми се струва ама както и да е :wink:

да се радват на подарената им победа при конструкторите :wink:
Аватар
Алекс
 
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 16:16
Местоположение: над Лас Вегас

Мнениеот qvkata » Пон Сеп 17, 2007 14:36

мафия......И ква е тая глоба.До са е нямало такива глоби.Баси маийката.Винаги гледат да премахнат най-добрите и това важи за сички спортове били моторни или други...
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
qvkata
 
Мнения: 439
Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 14:31
Име: Явор Георгиев

Мнениеот plm » Вто Сеп 25, 2007 21:52

Интересно /според мен/ интервю с Радован Новак за политиката на ФИА. Новак е член на Световната комисия на ФИА и като такъв е бил на заседанието, когато се решава съдбата,наказанието на отбора на Макларен от Ф1 за т.н. шпионаж. Наказанието е отнемане на точките за сезона и глоба 100 милиона долара.
Буквален /и бърз/ превод.

Прага, 19.09.2007.На масата е сложил 3 дебели папки. Те са с логото на ФИА и горната е с надпис "конфиденциално". "Това са около 1200 страници"- твърди Новак.
Въпрос: Тези 1200 стр. сте ги научили?
Отговор: Прочел, или по-скоро прелистил. Получихме ги в нощта преди заседанието...Но, това не са всички документи. Най-секретната информация ни я взеха веднага.
В. Интересно четиво ли е?
О.По-скоро не, много неща се повтарят многократно. Нито заседанието беше интересно. Приличаше ми на съдебен процес.Поне така си го представих, защото не съм бил в съдебна зала. Адвокатите и юристите бяха повече от членовете на Световната комисия по автомобилен спорт.
В. Започнали сте в 9.30 и сте завършили след седем. Колко време имаше дебати?
О. Около 2 часа. Имаше много предложения. Президента Макс Мозли каза, че трябва да се изключи Макларен през 2007 и 2008. После някой предложи да не се наказва отбора. Накрая се прие идеята на Барни Еклестон, който предложи 100 млн. долара глоба и отнемане на точките.
В. Къде ще отидат тези пари?
О....Когато преди години продадохме правата на Ф1 на Еклестон за 100 млн. долара казаха, че ще отидат във ФИА Фондация.....
Не знам какво ще стане с тези пари сега.
В.Знаем, че на заседанието сте задали въпрос, защо не се накаже и отбора на Ферари. Защо трябва да се накаже и Ферари?
О. Тези двама шпиони, както ги наричат, са си говорили дълго, примерно два часа и половина. Щом единия е казал за новостите във Ферари се зачудих, дали в замяна не е разбрал за новостите в Макларен. Казах -" Щом проверяваме Макларен, нека проверим и Ферари".
В. И как реагираха колегите ви от комисията?
О. Никак. Само чух: следващия въпрос. Ферари във ФИА е табу, не се пита и дискутира.
В. И защо?
О. Не знам. И не ме интересува..............
В. Решението ви не е ли в стил - и вълка сит, и агнето цяло?
О. Не, глобата е много голяма, но Макларен трябва да се справи. Ако имат проблеми може да искат намаляване. Ако, това ще ги унищожи Световната комисия трябва да ги разбере и да намали глобата. Не могат да очакват отмяна.
Но, ще ви кажа едно - въобще не разбирам защо наказахме само Макларен. Ще ми е интересно, ако сега се тръгне и срещу Флавио Бриаторе и Рено, защото имат детайли копирани от Макларен. Сигурно нищо няма да се случи, защото наскоро Еклестон заедно с Бриаторе купиха футболен клуб.
http://www.deniksport.cz/clanek513717.htm
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот beta_racing » Сря Сеп 26, 2007 00:07

Игричките не са само при нас, има ги навсякъде по цял свят, имало ги е преди и ще ги има занапред.
Аз не се интересувам толкова от Ф1, но се чудя (щом наказаха Макларън) защо точките на Алонсо и Хамилтън си стоят, защо не ги затриха, както направиха с тези на отбора?! Та, да не би те да са карали нещо друго, случайно? :roll: :roll: :roll: Просто не схващам логиката :?

Иначе формално съм за "сивите стрели" :D , но все пак...или - или :?
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Мнениеот qvkata » Сря Сеп 26, 2007 09:28

Е пилотите неса виновни.Па и ако беше да затрият на сички точките те за какво изобщо ще кара до края на шампионата.Няма никакъв смисал да ги трият.
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
qvkata
 
Мнения: 439
Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 14:31
Име: Явор Георгиев

Мнениеот Lubo » Сря Сеп 26, 2007 12:24

Интересно развитие на нещата в маФИАта.
А аз си мисля,че не са толкова нагли колкото при нас,като става дума за подпиране :lol: :lol: :lol: .
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот plm » Пет Сеп 28, 2007 22:23

beta_racing написа:Игричките не са само при нас, има ги навсякъде по цял свят, имало ги е преди и ще ги има занапред.
Аз не се интересувам толкова от Ф1, но се чудя (щом наказаха Макларън) защо точките на Алонсо и Хамилтън си стоят, защо не ги затриха, както направиха с тези на отбора?! Та, да не би те да са карали нещо друго, случайно? :roll: :roll: :roll: Просто не схващам логиката :?

Иначе формално съм за "сивите стрели" :D , но все пак...или - или :?

Нека обърна внимание, че преведох интервю с Радован Новак за това как е протекло заседанието и как е определено наказанието. През погледа на един член на комисията.
И къде ще отидат парите от глобата? Всъщност това е мотото на интервюто.
Новак е от град Злин /оприличавам го със Сливен- с традиции в рали спорта/.
Макс Мозли го е избрал преди години за да няма руснак в тази комисия. И с уговорката да слуша. Но, май му е писнало да "слуша" и сигурно ще го изгонят.
Предполагам знаете, че когато избраха Мозли за президент на ФИА посети рали Албена. Тогава му повярвах, че ще се развива спорта.
Няма защо да се отнемат точките на пилотите. Те не са виновни.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот Lubo » Сря Окт 24, 2007 14:27

Да не отварям нова тема-след Бразилия шампионата в Ф/1 не е свършил :lol: :lol: :lol:

Бат' Рон останал много разочарован от живота след като изпусна и двете титли тоя сезон :lol: .Пълен карък-гепиха му 100 милиона и за капак "чичовото" взе та обърка бутоните на волана и не можа да стане световен шампион.Та нашия измисли доста хитро решение на проблемите:БМВ и Уилямс били с по-студено гориво в резервоарите и печелели 5-10 коня :wink: и затова трябвало да ги изхвърлят от ГП на Бразилия..........демек "чичовото" от седми става четвърти и взима титлата :lol: :lol: :lol: .
Скива те ли как стават тея неща,а ние тук(рали спорта) се тепаме за некакви планки по вратите,акомулаторите,колерите,както и за некакви болтове на главините :lol: :lol: :lol:
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот OGN » Сря Окт 24, 2007 15:29

oще в петък преди състезанието четох ,че титлата вече е нагласена....незнам дали просто не пишеха нещо измислено ,само и само за популярност.... ,но се оказаха прави-Раиконен е шампион...
OGN
 
Мнения: 254
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 18:41
Име: Илиян Илия

Следваща

Назад към Други моторни спортове

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron