"Революция" във Формула 1

Форум за всички останали автомобилни спортове

"Революция" във Формула 1

Мнениеот lancia_hf » Вто Мар 17, 2009 19:37

FIA взе революционно решение - от 2009 година пилотът с най-много победи в Гран при през сезона да става шампион на Формула 1.
http://sportni.bg/?tid=40&oid=2518060
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Re: "Революция" във Формула 1

Мнениеот plm » Вто Мар 17, 2009 20:16

Това се разчу преди време, но днес вече е официално. Ще гледаме сеир.
Вече е официално и за ВРЦ колите.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: "Революция" във Формула 1

Мнениеот P.Solberg » Вто Мар 17, 2009 21:18

Честно казано, не знам какво да очакваме от тези новини.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: "Революция" във Формула 1

Мнениеот jujoracing » Чет Мар 19, 2009 20:39

Сезонът ще покаже. :)
ВАЗ 2108 SPORT!
Аватар
jujoracing
 
Мнения: 188
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 16:11
Местоположение: Шумен
Име: Жулиян Атанасов

Re: "Революция" във Формула 1

Мнениеот plm » Чет Мар 19, 2009 21:16

Тези от ФИА са напълно побъркани.
:D Добре е, че вече имат "контрольор" .
Последна промяна plm на Съб Мар 21, 2009 08:22, променена общо 1 път
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: "Революция" във Формула 1

Мнениеот fan73 » Чет Мар 19, 2009 23:55

plm написа:Това се разчу преди време, но днес вече е официално. Ще гледаме сеир.
Вече е официално и за ВРЦ колите.
За WRC от тази година ли влиза в сила или от 2010?
fan73
 

Re: "Революция" във Формула 1

Мнениеот lancia_hf » Пет Мар 20, 2009 00:03

От началото на 2011. Края на 2010 е и край на сегашното WRC.
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Re: "Революция" във Формула 1

Мнениеот lancia_hf » Пет Мар 20, 2009 23:33

При тия стана като в казармата. Всяка заповед/решение/ пред последна.
Явно е имало доста сериозни разговори.
http://sportni.bg/?tid=40&oid=2518276
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Re: "Революция" във Формула 1

Мнениеот rally_m » Съб Мар 21, 2009 15:21

lancia_hf написа:При тия стана като в казармата. Всяка заповед/решение/ пред последна.
Явно е имало доста сериозни разговори.
http://sportni.bg/?tid=40&oid=2518276


Само се чудят какво да направят за да върнат интересе на зрителите.Много се откроиха Макларън и Ферари от останалите.Нормално е да се търси вариант за изравняване на силите между пилотите.Друг е въпроса дали това е правилното решение с победите.Ако това се въведе, струва ми се че пилоти като Кубица и Фетел няма да могат да станат скоро шампиони,а според мен в тях е бъдещето. 8)
Аватар
rally_m
 
Мнения: 528
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 18:15
Местоположение: Шумен
Име: Бойко Стойчев

Re: "Революция" във Формула 1

Мнениеот vikikos » Съб Мар 21, 2009 17:13

Аз мисля,че е редно да е шампион,който има най-много победи.Помните ли как Ориол имаше 6-7 победи и не стана шампион,а заслужаваше,защото ги мачкаше яко.Не завършваше всяко рали,но там където успееше,нямаше конкуренция.А Бърнс,ако не се лъжа без победа стана шампион.Някак не е честно с тези точки.Не може да нямаш победа или само 1-2 и да те провъзгласят за най-бързия,смешно е.Да ги смятат точките за останалите в класирането.
vikikos
 
Мнения: 446
Регистриран на: Сря Яну 07, 2009 21:49
Местоположение: варна
Име: ВИХРЕН ХРИСТОВ

Re: "Революция" във Формула 1

Мнениеот chefo » Нед Мар 22, 2009 01:30

Само времето ще покаже става ли новото правило на ФИА, макар да си мисля че старата точкова система 10 6 4 3 2 1 не беше лоша-новата бе въведена май за опашкарските отбори да взимат и те точки и най-вече Шумахер да не бяга мн напред от втория и да се пази интригата за следващия старт! Разликата от победа и 2-ро място е само 2 точки докато при старата с-ма е 4.
Long live rock n` roll
Аватар
chefo
 
Мнения: 971
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 23:08
Местоположение: Под тепетата
Име: Стефан Лазаров

Re: "Революция" във Формула 1

Мнениеот lancia_hf » Нед Мар 22, 2009 05:04

vikikos написа: Помните ли как Ориол имаше 6-7 победи и не стана шампион,а заслужаваше,защото ги мачкаше яко.

Мисля,че се сещам за какво говориш. Само,че тогава той "много интересно" ,как така спря да ги мачка ,след като в средата на сезона подписа договор с "Тойота", за следващия сезон :roll: Ланчата изведнъж почна да се чупи, а Ориол изведнъж почна да прави грешки :roll: Тогава царевицата с кочаните я ядох, от яд :D
За "победите - шампион" донякъде не съм съгласен. Един е бърз на Монако, друг на Силвърстоун.Един на сухо, друг на мокро.Един на сгънати технични писти, друг на "магистралните" писти ... Някой 2/3 от сезона си развява байряка, след това газ до дупка,малко късмет и хоп-шампион. Пък и в повечето случаи лидерите отпадат не по тяхна вина... Не е като при ралито - повечето пъти е пилотска/на екипажа/ грешка...

П.П. А истината, според мене е ,че откакто влязоха букмейкърите в спорта, спорта вече не е същия. Титлата на Кими беше най-големия цирк въобще в историята на моторните спортове. На другата година Ферари "върнаха жеста" на Макларън... Това ще срине популярността, а не хилядите решения на ФИА.
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Re: "Революция" във Формула 1

Мнениеот Titanicracing » Нед Мар 22, 2009 16:35

Аз смятам, че този с най- много точки трябва да вземе титлата. Формула 1 е спорт не само на скорост(въпреки, че би било добре да е така), но и на стратегия. Не виждам нищо лошо в това, пилот, който е бил постоянен през целия сезон и е събирал точки през цялото време и от почти всички състезания накрая да загуби, защото друг с по- бърза кола е печелил повече, но и е отпадал повече. Просто не е справедливо. Това е още един начин да се подкрепят големите отбори и да се намали шанса на по-малките такива! Може би би било по-добре да се дават точки и за полпозишън и най- бърза обиколка, а защо не и до десето място, както е в Щатите. Така интригата се запазва до самия край на сезона и шанс за титлата имат повече пилоти. Мисля, че последните два сезона бяха достатъчно зрелищни, а след тези промени може би ще се определи шампиона доста преди края на сезона. Спомнете си какво направи Менсъл през 1992г- 9 победи до към средата на сезона и просто вече нямаше интрига. Хората от Фиа не мислят много рационално напоследък, но ще разберем какъв е ефекта от това решение към средата на сезона. Може пък и да е за хубаво...
Аватар
Titanicracing
 
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Яну 14, 2009 19:19
Местоположение: Варна
Име: Явор Петков

Re: "Революция" във Формула 1

Мнениеот JeepersCreepers » Чет Мар 26, 2009 21:55

Да наистина е леко тъпа тази идея с победите,и според мен трябва да печели тоз който е най постоянен с точките ! ако има 2ма пилоти с еднакви точки тогава да се гледат местата ,ама кой ли ме пита :)
nesum po byrz ot teb ,prosto karam po dobre!

http://jeepers-shop.com/shop/========>ТУК ИМАМ ДОСТА НЕЩА КОИТО ПРОДАВАМ АКО ИМА ЖЕЛАЕЩИ ДА ПИШАТ
Аватар
JeepersCreepers
 
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Ное 12, 2006 13:56
Местоположение: Бургас
Име: Ивайло Иванов

Re: "Революция" във Формула 1

Мнениеот todor hristov » Чет Мар 26, 2009 22:48

Преди 2-3 дни казаха,че това решение по настояване на пилотите е отменено
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Следваща

Назад към Други моторни спортове

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта

cron