Рали Средна Гора 11-13 май 2012, Нац.ш-т I кръг

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: Рали Средна Гора 11-13 май 2012, Нац.ш-т I кръг

Мнениеот P.Solberg » Сря Мар 28, 2012 12:33

Ами не знам ама май се пропуска един ключов момент - в допълнителния регламент пише: "Организатори: Българска Федерация по Автомобилен Спорт и АСК "Интерспийд Нова Генерация". Та по тази логика може и федерацията да си го организира.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Рали Средна Гора 11-13 май 2012, Нац.ш-т I кръг

Мнениеот Lubo » Сря Мар 28, 2012 17:57

Ама Валя била кандидатствала през главата на фед. за тази "купа" и сега фед. е пред свършен факт. :wink:
Така поне разправят.
Съмнявам се фед. да тръгне да организира нещо без помощ на местно ниво.Те едвам вързаха три хартии за 6 месеца,а нещо толкова сериозно......
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: Рали Средна Гора 11-13 май 2012, Нац.ш-т I кръг

Мнениеот P.Solberg » Сря Мар 28, 2012 20:15

Явно има хора, които ще го свършат, а федерацията е там за правния аргумент. Иначе, Валя Пантелеева мисля, че всички са наясно какъв организатор е и няма какво да се коментира.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Рали Средна Гора 11-13 май 2012, Нац.ш-т I кръг

Мнениеот GT 51 » Сря Мар 28, 2012 22:34

Любееееееееееееее, ти си най- гоУемия конспиратор... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Абе давай факти бре момче....факти, едно такова като доказателства...А пък на мен какви работи ми разправят.... :mrgreen: :D :D :D
Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

Re: Рали Средна Гора 11-13 май 2012, Нац.ш-т I кръг

Мнениеот Victor » Пет Мар 30, 2012 16:04

P.Solberg написа:Ами не знам ама май се пропуска един ключов момент - в допълнителния регламент пише: "Организатори: Българска Федерация по Автомобилен Спорт и АСК "Интерспийд Нова Генерация". Та по тази логика може и федерацията да си го организира.

То федерацията фигурира като организатор на всички състезания.. ама инак ако няма някой луд да търчи да крънка пари и да уговаря кметове, полиция и прочее, ми е много любопитно какво ще организира?!! Рали България І-ви, ІІ-ри, V-ти, N-ти кръг...
P.Solberg написа:Явно има хора, които ще го свършат, а федерацията е там за правния аргумент. Иначе, Валя Пантелеева мисля, че всички са наясно какъв организатор е и няма какво да се коментира.

Наготово е много лесно да се каже, че някой ще го организира!
А относно кой какъв организатор е, мисля че по този начин обиждаш екипа, който стои зад подготовката :wink: Аз не съм в него, за да не ме обвиниш в пристрастност, но мисля, че познавам достатъчно добре хората и знам какво влагат!
Преди три години всички (вкл. и ти) се радвахте/радвахме, когато бе вкаран нощния етап, когато се направи някакво раздвижване на състезанието. После се смени изцяло облика на състезанието, със своите плюсове и минуси, но с идеята за по-добро. Сега, както виждаш, отново се работи в насока по-интересно, по-различно, по-ново... и това не мисля, че е заслуга на някой от тези, които визираш, че могат да го свършат.
Аватар
Victor
 
Мнения: 242
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 18:45
Местоположение: София
Име: Виктор Георгиев

Re: Рали Средна Гора 11-13 май 2012, Нац.ш-т I кръг

Мнениеот P.Solberg » Пет Мар 30, 2012 16:09

Викторе, както виждаш визирам само и единствено Валя Пантелеева и никой друг. Но точно, за да бъдем обективни е нужно да се спомене какъв организатор е тя, след като всички сме наясно как си прави плановете за това рали и как заради нейните болни амбиции харчи ненужни пари за европейски коефициент. И че миналата година Ради Козлеков на пожар трябваше да става директор и да урежда пожарните за втория ден. Федерацията може да присъства, но това явно дава правен аргумент да си направят състезанието и да не зависят от лиценза на Интерспийд.

Все едно, има индикации, че Форд Турция ще карат в състезанието с двете си Фиести С2000.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Рали Средна Гора 11-13 май 2012, Нац.ш-т I кръг

Мнениеот Victor » Пет Мар 30, 2012 16:51

Може би пък от Форд Турция да са се индикирали именно заради новопридобития коефициент :mrgreen: А и предвид невероятния брой на родното участие по трасетата, може би полека-лека точно това ще позапълни стартовия списък..
Всички говорят за тая такса към ФИА все едно е някаква колосална сума - не струва и колкото една хубава каска! :P
За "правния аргумент" - той винаги си е съществувал, но досега не е дискутиран, тъй като досега не е имало подобна ситуация на мерене на пи..ки между федерация и организатори.
Иначе знам какво се случи миналата година (почти като във филма :lol: )... Но не мисля, че във всички останали състезания нещата са били по мед и масло?!
Аватар
Victor
 
Мнения: 242
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 18:45
Местоположение: София
Име: Виктор Георгиев

Re: Рали Средна Гора 11-13 май 2012, Нац.ш-т I кръг

Мнениеот Иван Шопов » Пет Мар 30, 2012 17:34

Викторе,
Учуден съм, че защитаваш позицията, че на даден организатор е редно всички ние да заплащаме таксата му за ЕШ.
Колко чужди екипажа участваха през последните две години (2010 и 2011) в рали "Траянови врата"?
Пи ар ефекта, по-високата "стойност" пред рекламодатели, кметове и прочее е ясна и не съм против да се черпи от подобни популизми за спорта, но не съм съгласен да е само за частния джоб.
Казваш една хубава каска не струвала толкова? Извинявай, но ми предстои да си купувам каска и съм наясно горе долу с цените. Коя каска точно струва 2000 евро? Точно два пъти по толкова дължи г-жа Панталеева за 2010 и 2011г. Сама решава,че ще е ЕШ, прескача БФАС при подаване на документите, поставяй всички пред свършен факт, организира (за пред рекламодателите) едно страхотно "европейско рали" без нито един чужд екипаж и накрая ние плащаме сметката.
Ами ако е така - защо да плащаме лицензи бе братче? Един комплект бельо струва толкова.:D
И в крайна сметка защо трябва да оправдаваме нечии деяния?
Ралито като рали може да бъде оценено от участници, контролни органи, наблюдатели, публика и т.н. и т.н.
Организаторът като частно лице, а в случая Валя Пантелеева е друго и не разбирам защо защитаваш обречена кауза. Обречена, не защото има нещо предрешено, а защото същата личност години наред се подиграва, организирайки състезания доста посредствено, с взети решения в последния момент.
Ако искаш ще ти изровя статиите и в "Авто труд", където сама отиде да обяснява как планинско "Правешки връх" е чудесно, но няма да се провежда повече,защото не отговаря на критериите. Дори старата управа на БФАС, с която сам знаеш, че са твърде близки нареди това планинско да не се провежда заради лошата му организация.
Но да се върнем и за ралито...
Аз лично присъствах на два управителни съвета на БФАС (под ръководството на г-н Янакиев), на единият от тях присъстваше и Валя. И на двата УС на БФАС търсеше начини да бъдат върнати дължимите суми в размер на около 10000лв., но така и не успяха. Камен Михайлов заяви, че е твърде неправилно да прескача БФАС заявявайки ЕШ. При директно питане кога и как ще върне парите Валя изнесе лекция колко е съвестна и... си тръгна.
Е, имаше решение на стария УС на БФАС да върне парите или да бъде изключена, както и да няма право да гласува на бъдещото ОС през октомври. Тя е внесла 1000лв от всичките дължими и така заблуди всички ни, че си е изплатила задълженията. Ради Козлеков влезе да гласува с пълномощно от нейно име.
Сега обаче, когато отново и се търси сметка - управата е лоша, а тя е праведната.
Толкова по въпроса кой и как точно организира това рали.
И да ти кажа - незаменими хора няма! Никой от нас не е вечен и вероятно при оттегляне по каквато и да било причина друг ще го замести - по-добър или по-лош, еднакви хора няма, но нещата продължават. Иначе братле ние с теб нямаше да видим кьораво автомобилно състезание, защото първоприходците отдавна са покойници.
Така или иначе не е нужно някой да бъде "сменян" като организатор, освен ако самият той няма желание да прави нещата по-добри. Но не просто по-добри за X и Y, а за всички - от първия фен, до последният състезател!
Не съм съгласен и с оправдателните ти доводи,че не всичко е било по мед и масло. Прав си, че е така, но в крайна сметка трябва да оправдаваме грешките, защото "има и други" или да искаме всички да бъдат по-добри?
А ако чакаме чужди екипажи "да ни напълнят списъка" - забрави да ходиш на рали...
И извън цялата тема... Защитаваш основно Валя, нейните умения, способности и добро желание. Няколко години ти се състезаваше от името на нейния клуб, но сега вече няма да е така.
През тези години с добри впечатления ли остана? Какво видя, доколко беше подпомогнат, доколко одобряваш организираните от нея състезания през погледа на навигатора?
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Рали Средна Гора 11-13 май 2012, Нац.ш-т I кръг

Мнениеот Victor » Пет Мар 30, 2012 18:38

Иван Шопов написа: И извън цялата тема... Защитаваш основно Валя, нейните умения, способности и добро желание. Няколко години ти се състезаваше от името на нейния клуб, но сега вече няма да е така.
През тези години с добри впечатления ли остана? Какво видя, доколко беше подпомогнат, доколко одобряваш организираните от нея състезания през погледа на навигатора?

Нещо си се объркал в цялата тая работа кого и защо защитавам! Как пък го прочете точно по тоя начин не знам?!
Защитавам това, че не може някой да махне с лека ръка и да се "втурне" да организира в последния момент! Защитавам това, че не може федерацията (в лицето на определен човек) да те заплашва, че ще дойде да те организира! Било то Валя, Радко, Ефко, Христо Стоилов или някой друг, който не е от 35-те клуба. Много ми напомня за `90 години и модата в застраховките. Така нареченият от Владо "правен аргумент" не е създаден с тая цел. Знам, че никой не е незаменим :wink: Ама защо не се организира рали Вида тогава??? Емо Маринов също не е незаменим като организатор на това състезание.. Говорили сме си надълго и нашироко и мисля, че знаеш мнението ми за всеки един от тях, както и мнението ми за сегашните подходи. Затова и ме учудва, че не си разбрал какво съм вложил като смисъл по-горе!
Безсмислено е да го водим този спор тук! Аз си имам мнение по случващото се последните месеци, ти си имаш свое.. Останалото предстои да бъде доказвано и гласувано на Общото събрание.
И не мисля, че трябва да ме съдиш заради това, което защитавам!
И на мен не ми харесва, че в писмото, към което си пуснал линк, е записано, че щом не съответства на вашите, моето мнение и позиция са манипулирани, а не са в резултат на личната ми преценка, ама не го правя на въпрос. :mrgreen:
П.С. Знаеш много добре за каква каска говоря! :P
Аватар
Victor
 
Мнения: 242
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 18:45
Местоположение: София
Име: Виктор Георгиев

Re: Рали Средна Гора 11-13 май 2012, Нац.ш-т I кръг

Мнениеот Loeb » Пет Мар 30, 2012 19:31

Всички знаем за каската :D
Аватар
Loeb
 
Мнения: 399
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 16:30
Местоположение: Варна
Име: Тодор Генков

Re: Рали Средна Гора 11-13 май 2012, Нац.ш-т I кръг

Мнениеот Иван Шопов » Пет Мар 30, 2012 21:25

Е, Викторе...
Явно не съм те разбрал ( а и Влади май) правилно каква теза точно защитаваш.
Не знам кой и кого "заплашва", че ще го организират. Ако това важи за състезание, надали някой е способен да го направи без отказ на организатора. А ако ще му е в помощ-лошо няма.
Същото важи обаче и за организаторите-не може да се изнудва (силна дума,адекватна на заплашва) до последния момент с "Ще го има!","Не,няма да го има!".
За рали "Вида" не съм сигурен, но според мен причината се нарича "мързел и безхаберие"-нещо толкова познато на всички ни през последните n години.
А за каската-наистина не те разбрах в предишния ти пост, а го интерпретирах с нормална състезателна такава. Как човек си харчи личните пари не ме интересува. Общите обаче трябва да интересуват всички ни, защото те са наши.
Като един добър юрист (какъвто си) със сигурност правиш разлика между обществено и частно, нали?
С една дума - дребните или едри лични интереси, егоцентризма и самонадеяността на други тепърва ще предизвика цунами.
И между другото-никъде в писмото не видях твоето име като "манипулиран". Ако се чустваш такъв - съжалявам наистина, но ак не си, то поне не опорочавай смисъла, само защото не е "твое".
Не ми се пише повече през телефон ( Слава Богу,а? :D ). Лека вечер и нека всички мислим за последствията, а не за моментното "Ура!".
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Рали Средна Гора 11-13 май 2012, Нац.ш-т I кръг

Мнениеот P.Solberg » Пет Мар 30, 2012 22:06

Имам едни съмнения, че липсата на рали Вида се реши след рали България 2010. Но това е друга тема, важното е да стане хубаво рали.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Рали Средна Гора 11-13 май 2012, Нац.ш-т I кръг

Мнениеот tsveti » Пет Мар 30, 2012 23:40

Как пък така изведнъж не ни интересуват състезанията и дали ще можем да караме, а ни интересува УС на БФАС сега! А къде бяхте миналата, по-миналата година?! Риторичен въпрос... Доста лицемерие надушвам, и лека подлост! За който са предназначени тези редове, той сам ще се сети. Който не се сети, значи е разбрал, че думите не са за него ;)

Моля да бъда разграничена от позицията на Виктор, тъй като много хора биха си помислили, че това е и моя позиция, предвид връзката ми с Интерспийд и Виктор, защото аз съм на съвсем друго мнение по въпроса!
Благодаря за разбирането!

:)
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Re: Рали Средна Гора 11-13 май 2012, Нац.ш-т I кръг

Мнениеот Vlahov-Motor-Sport » Нед Апр 01, 2012 13:46

Ти да видиш........ :mrgreen: както казва Малин Кръстев от сериала 7 часа разлика :mrgreen:
Аватар
Vlahov-Motor-Sport
 
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 20, 2008 18:43
Местоположение: софия
Име: Трифон Влахов

Re: Рали Средна Гора 11-13 май 2012, Нац.ш-т I кръг

Мнениеот trouble » Пон Апр 02, 2012 20:33

P.Solberg написа:Програмата на Ягиз Авджъ:

...................
2012 FIA European Rally Cup (East)
------------------------------------
11.05.2012 / Sredna Gora - BGR
22.06.2012 / 45th Serbia Rally - SRB
15.09.2012 / Yalta Rally (IRC) - UKR
28.09.2012 / Rally Sliven (IRC) - BGR


Да приемаме ли че първата заявка е дадена :D
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron