Рали Сливен 06-08 септември 2013, Нац.ш-т VI кръг

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: Рали Сливен 06-08 септември 2013, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот tsveti » Пет Сеп 13, 2013 00:35

СПАМ:
Голф 2, аз съм тази, която кара със стар гащеризон на Крум, и това неминуемо ме прави каква?!? Защитничка на Крум ли?!?
Благодаря за квалификациите все пак, и към Виктор и към мен косвено... (не зная с какво сме го заслужили обаче :(

ПП. Не съдете за хората по себе си! :mrgreen:

Да не говорим за факта, колко различни и индивидуални са хората..., все пак! ;)
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Re: Рали Сливен 06-08 септември 2013, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот Ferjancz » Пет Сеп 13, 2013 00:58

Mr.X написа:...............
И така......в България явно винаги е "интересно" :-) !

И последно. Крайно ми е интересно на Стари Столици дали ще се появат и двете "синчета", да видим какво и как ще си мерят. Да не стане така, че онези "аматьорите" (Сурилов, Стайков, Исаев.....примерно), с корабите, да вземат че да раздадат едни шамари, че тогава вече ще стане ОТНОВО много интересно :mrgreen: :wink: .
Лека вечер!


....ама то в България винаги е интересно.... :mrgreen:
Пък ако прогнозата ти излезе вярна, не се знае, какви модерни части на автомобилостроенето ще се появят на бял свят... :mrgreen:

Иначе това, което споделяш за италианските аматьори (как звучи само :D ) е много интересно. Като се разрових из нета - ту ги има тези пусти "маркучи", ту ги няма, даже видях една фиеста на някакво макадамово рали, нямаше отвори :roll: ... ама казва ли ти някой, ще е тъй :mrgreen: Ама да видим, какво ще е решението на трибунала, че и на мен ми стана интересно!
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Рали Сливен 06-08 септември 2013, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот Mr.X » Пет Сеп 13, 2013 01:14

То това за аматьорите не случайно е в кавички. Както и други "уточнения" :lol: :wink: . Аз умишлено неисках да пиша още, че щеше да стане много дълго. Реакцията на Дон Джорджо беше изключително кръсноречива: "В България са дисквалифицирали екипаж заради това??? " , и пак, и пак.....около час говорихме. Отделно човека накара дъщеря му ( която ако била "слушала" и се представила добре с едно от седемте им Ево-та, догодина щяла да кара поне 3 ралита с Фиестата :roll: :idea: ...това не е шега ), да изкара всички възможни снимки на предницата на - лек автомобил Форд, модел Фиеста, версия Р5 от интернет :twisted: и да гледали детаилно. И се оказа, че има ПОНЕ 3 други коли с такива тръби. Факт е това, а и го видях с очите си....
Вече кой крив, кой прав.....в България винаги има собствени правила.
И апропо, хич, ама хич неискам да звуча като защитник на този или онзи. И двете синчета ВЪОБЩЕ немога да ги понасям....... Но фактите са това. Затова и споделих това което знам. :wink:
Аватар
Mr.X
 
Мнения: 157
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 18:46
Местоположение: Desenzano del Garda, Brescia
Име: Георги Георгиев

Re: Рали Сливен 06-08 септември 2013, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот popodopolo » Пет Сеп 13, 2013 18:30

Mr.X написа: двете синчета ВЪОБЩЕ немога да ги понасям.......:wink:

Не си единствен.... :)
ИзображениеМонтоя беше ненормален в годините си в отбора на Уилямс
Аватар
popodopolo
 
Мнения: 753
Регистриран на: Пет Юни 29, 2007 15:24
Име: Николай Атанасов

Re: Рали Сливен 06-08 септември 2013, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот madGRaF » Пет Сеп 13, 2013 20:20

Целия този проблем на мен ми звучи, като майтапите как лепенките на вратите (sparco, remus ...) на разни коли вдигат по 5 коня всяка :mrgreen: Спомням си и как Оги го резнаха от едно рали заради стопове. Жална майка България !
Изображение
Аватар
madGRaF
 
Мнения: 288
Регистриран на: Нед Май 01, 2005 14:52
Местоположение: Велико Търново
Име: Пламен Илиев

Re: Рали Сливен 06-08 септември 2013, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот alex07 » Съб Сеп 14, 2013 20:44

и за компетентните ли4ности

Ford Fiesta R5: Първи на пазара
12.06.2013 | Коментари: 0

Ford Fiesta R5 Галерия
M-Sport представи официално R5 версията на Ford Fiesta. Това е първият представител в новия клас на ФИА, който по настоящем е валиден за WRC-2, ERC и регионалните шампионати, но вероятно ще замени в средно далечно бъдеще WRC автомобилите.

Тестовете на Fiesta R5 започнаха още през февруари, но екипът на M-Sport отложи в максимална степен хомологацията на новия автомобил, за да изчисти всички "детски" проблеми. Въпреки това британският препаратор изкара първи на пазара своя представител в R5. На този етап в M-Sport са получили общо 18 поръчки, като шест от автомобилите са почти готови.

"Много съм развълнуван заради този автомобил", коментира босът на M-Sport Малкълм Уилсън. "Това е последният представител на една голяма фамилия рали автомобили на M-Sport. Самият аз го карах миналата седмица и нямам никакви съмнения в потенциала му. Конкуренцията в R5 класа ще бъде много голяма и това, че сме първите с такъв автомобил, ме кара да се гордея."

Техническите делегати на ФИА са били в Кокермаут миналата седмица, за да направят проверка на съответствията с техническия правилник. Очаква се хомологацията да бъде издадена на 1 юли, но въпреки това Тиери Нювил ще кара новия автомобил като нула на домашното си рали "Ипр" (27-29 юни). Официалният дебют във WRC на Fiesta R5 ще бъде поверен на Елфин Еванс във Финландия.

Следващият представител в R5 вероятно ще бъде Peugeot 208 T16. Очаква се французите да получат хомологация на 1 септември, като не е изключено и Citroen DS3 R5 да бъде готов тогава. Skoda Fabia R5 ще бъде базирана на третата генерация на серийния автомобил и едва ли ще се появи преди средата на следващата година.

R5 автомобилите, които разполагат с 1,6-литров турбомотор и двойно предаване, ще заменят постепенно настоящите S2000. Цената им трябва да бъде приблизително с 30% по-ниска (180 000 евро) заради повечето използвани стандартни компоненти, а ресурсът - двойно по-голям.
КОМЕНТАРИ ЧАКАМ
alex07
 
Мнения: 13
Регистриран на: Пон Фев 23, 2009 15:06
Име: tihomir lozanov

Re: Рали Сливен 06-08 септември 2013, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот Mr.X » Нед Сеп 15, 2013 01:18

Какви коментари чакаш :?: :wink: . Коментари на една посредствена препечатка ( написана некомпетентно дори), в която се казва как лицето М.Уилсън бил "изчакал" ( пък то това е първото Р5) максимално за да "изчистят всички детски проблеми" ?!?!?! Голямо чистене е паднало, чак са се оляли с чистенето :-)).
Сума ти и народ пищи ОТНОВО, повтарям ОТНОВО от прехваленият велик англичанин. Дори скоро смятахме процентното съотношение на счупени (при това такива завършили и такива не развършили ралита) и несчупени Фиести Р5..... Резултата да го казвам ли....., че беше мощно над 50% ( да не беше нещо от рода на 67% ли, 76% ли...) ?!!!
Тя историята се повтаря. С2000 Фиеста/ Р5 Фиеста.......ама сега положението е по-зле. То има една много хубава поговорка: "Докато има балъци, ще има и тарикати.." :P :wink: !
Аватар
Mr.X
 
Мнения: 157
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 18:46
Местоположение: Desenzano del Garda, Brescia
Име: Георги Георгиев

Re: Рали Сливен 06-08 септември 2013, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот alex07 » Нед Сеп 15, 2013 21:10

сега не искам да споря с тук присъщващите и КОМПЕТЕНТНИ личности нека да изчакаме окончателното решение на спортните комисари и тогава да говорим защото го обърнахме на ЧАТ а не е много приятно да се оаква темата да ме извиняват модернаторите
alex07
 
Мнения: 13
Регистриран на: Пон Фев 23, 2009 15:06
Име: tihomir lozanov

Re: Рали Сливен 06-08 септември 2013, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот alex07 » Нед Сеп 15, 2013 21:13

Mr.X написа:Какви коментари чакаш :?: :wink: . Коментари на една посредствена препечатка ( написана некомпетентно дори), в която се казва как лицето М.Уилсън бил "изчакал" ( пък то това е първото Р5) максимално за да "изчистят всички детски проблеми" ?!?!?! Голямо чистене е паднало, чак са се оляли с чистенето :-)).
Сума ти и народ пищи ОТНОВО, повтарям ОТНОВО от прехваленият велик англичанин. Дори скоро смятахме процентното съотношение на счупени (при това такива завършили и такива не развършили ралита) и несчупени Фиести Р5..... Резултата да го казвам ли....., че беше мощно над 50% ( да не беше нещо от рода на 67% ли, 76% ли...) ?!!!
Тя историята се повтаря. С2000 Фиеста/ Р5 Фиеста.......ама сега положението е по-зле. То има една много хубава поговорка: "Докато има балъци, ще има и тарикати.." :P :wink: !

и колега не е само препечатка а е официално и е доста преди крум да купят тази кола а тя е наистина великолепна а по въпроса колко завършили ФОРДА има ти сам си отговори това е единствената толкова скъпа кола в българия а навън как се кара тук как ???????????? оставям те да помислиш :shock: :shock: :shock:
alex07
 
Мнения: 13
Регистриран на: Пон Фев 23, 2009 15:06
Име: tihomir lozanov

Re: Рали Сливен 06-08 септември 2013, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот dod0 » Нед Сеп 15, 2013 21:20

Имам въпрос: Лицето Георги Вълчев - Председател на техническата комисия към БФАС, същият човек който е направил доклада срещу Крум и толкова яростно е държал той да бъде дисквалифициран, дали СЛЕДВА ВИСШЕ ОБРАЗОВАНИЕ в този момент, къде следва и кой му е ръководител "катедра" или ръководител "сектор към катедра"??? Ако е възможно някой да отговори, защото ми казаха нещо което според мен е много лошо и е много далеч от "Феърплей" в спорта!!! Ако това което ми казаха е истина, то тогава е много, много жалко!

лека вечер ! :)
GLOBUL RALLY TEAM !!!
Аватар
dod0
 
Мнения: 502
Регистриран на: Нед Сеп 21, 2008 14:35
Местоположение: Sliven
Име: Dobromir Ivanov

Re: Рали Сливен 06-08 септември 2013, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот Л. Мечков » Нед Сеп 15, 2013 21:59

dod0 написа:Имам въпрос: Лицето Георги Вълчев - Председател на техническата комисия към БФАС, същият човек който е направил доклада срещу Крум и толкова яростно е държал той да бъде дисквалифициран, дали СЛЕДВА ВИСШЕ ОБРАЗОВАНИЕ в този момент, къде следва и кой му е ръководител "катедра" или ръководител "сектор към катедра"??? Ако е възможно някой да отговори, защото ми казаха нещо което според мен е много лошо и е много далеч от "Феърплей" в спорта!!! Ако това което ми казаха е истина, то тогава е много, много жалко!

лека вечер ! :)

Учим заедно в НСА, постоянно сме заедно с Георги, според мен не знаеш елементарни неща в този спорт, но коментираш. Техническата комисия установява несъответствия, пише доклад и го връчва на съответните отговорни лица, те решават какво да правят. Комисията НЕ Е институция, която наказва, тя само КОНСТАТИРА на базата на пусната контестация, в случая пусната от Владимир Илиев, нашият ръководител катедра, нашият БАЩА и спътник в живота, ние му се кланяме всеки ден по три пъти и слушаме стриктно каквото ни заповяда! Димитър Илиев ни води лекциите, нормално е Георги Вълчев да го толерира, иначе няма да си вземе изпита и няма да получи подпис по специалноста! Ако беше малко по-близо до нашата "кухня", щеше да си наясно с всички неща, които в момента двучат като оня чул, че тоя видял, докато оня говорел...

Ако Георги Вълчев е толкова елементарен и плосък да прави такива "гафове", то и ния, неговите състуденти не сме по-назад от него, все пак нашият випуск не е само той, това сме ние двамата, Десислав Славчев, Екатерина Стратиева, Пламен Камбуров, Сашо Антов, Маринела Живкова и още няколко имена, които, ако не са ти познати, то в гугъла излизат. С този си пост обиждаш индиректно всички ни. Просто е много нелепо всичко, за което питаш в поста си!

Само за протокола ще отбележа, че на писта РУСЕ именно Георги Вълчев отвори две коли, на които никой не пусна контестация, просто така реши. Едната беше на Денислав Шишев - ЕВО7 на Илиеви, а другата на Пламен Камбуров, установи несъответствия и спортните комисари отредиха наказанията на нарушителите. Просто някои хора мислят много елементарно, не е хубаво да се подценява човек, ако има игри някакви те няма да са толкова плоски и прозрачни, Вълчев не е хванат от гората, че да се излага толкова елементарно! Стоя зад думите си с името си! Не съм поредният форумен драскач!
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Рали Сливен 06-08 септември 2013, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот trouble » Нед Сеп 15, 2013 22:35

Абе този надпис на Владимир Илиев, на Ево 7-цата от писта Серес преди години не го ли запомнихте - "Ако виждаш този надпис, значи първите 40 години ти липсват".

Той има много ученици, много. И в крайна сметка подаването на контестация е нещо доста нормално. Не виждам даже какво има да се обсъжда. Имаме двама добри пилоти, като единия е намерил нещо, което може да не е позволено и чрез констестацията иска да го изясни. Впоследствие може да се окаже, че е позволено и какво - отиват на Шумен и си решават титлата. Как така е виновен човек, който си търси правата. Нито Илиев, нито Крум имат някаква вина, че искат да установят справедливост. И това е в ръцете на Трибунала. Какво сте се задъвкали фенове да доказвате кой е по по най- при Къци, като абсолютно и двамата знаят какво са сътворили и не са вчерашни. И тъй като се досещаме какво може би ще отсъди Трибунала след асемнайсе месеца (през които няма да се знае победителя от Рали Сливен....шампиона и без Трибунала може да се узнае на Шумен..достатъчно е Илиев да е в тройката), то тогава не обвинявайте нито един от двамата състезатели, нито БФАС, нито Международните комисари, нито Уилсън или Форд, а себе си, че сте допуснали да не обичате вече спорта със сърце, а с лични интереси. И сте се разделили и никога вече няма да се съберете. Когато разделението в рали спорта почва да се отразява и в личния ви живот,като сочите с пръст този и онзи вече спорта за вас си е отишъл.
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали Сливен 06-08 септември 2013, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот dod0 » Нед Сеп 15, 2013 23:48

Г-н Мечков, много Ви благодаря за отговора! За мен е категорично ясно, че "Конфликт на интереси" присъства в този случай, а и не само в този! На Рали България г-н Илиев беше с не хомологирани гуми (над 100 човека могат да го потвърдят, дори ако желаете да се задълбочи дискусията в тази връзка, бихте могъл да поканите своите колеги, които взеха участие в Рали България, те ще Ви разкажат доста интересни неща), същият господин Вълчев заяви, че и "другите" били така!!! Защо няма доклад за Илиев и за "другите" от Рали България? Нали Вие сте постоянно с него, можете да го попитате! Въпросът ми е как вярвате на подобен човек? Можете и да не ми отговаряте, досещам се сам! Моля да не мислите, че бих искал да Ви обидя, Вас или Вашите колеги, но абсолютно категорично смятам, че г-н Вълчев няма моралното право да приеме поста "Председател на Техническа Комисия" към БФАС и в същото време да е студент в отборче! Съжалявам, но не е честно спрямо всички участници. А и до колкото ми е известно, Спортните комисари взимат решение на базата на КОНСТАТИРАЩ ДОКЛАД от г-н Вълчев, а не от институции! Г-н Мечков Приятна Вечер !
GLOBUL RALLY TEAM !!!
Аватар
dod0
 
Мнения: 502
Регистриран на: Нед Сеп 21, 2008 14:35
Местоположение: Sliven
Име: Dobromir Ivanov

Re: Рали Сливен 06-08 септември 2013, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот Л. Мечков » Пон Сеп 16, 2013 07:07

dod0 написа:Г-н Мечков, много Ви благодаря за отговора! За мен е категорично ясно, че "Конфликт на интереси" присъства в този случай, а и не само в този! На Рали България г-н Илиев беше с не хомологирани гуми (над 100 човека могат да го потвърдят, дори ако желаете да се задълбочи дискусията в тази връзка, бихте могъл да поканите своите колеги, които взеха участие в Рали България, те ще Ви разкажат доста интересни неща), същият господин Вълчев заяви, че и "другите" били така!!! Защо няма доклад за Илиев и за "другите" от Рали България? Нали Вие сте постоянно с него, можете да го попитате! Въпросът ми е как вярвате на подобен човек? Можете и да не ми отговаряте, досещам се сам! Моля да не мислите, че бих искал да Ви обидя, Вас или Вашите колеги, но абсолютно категорично смятам, че г-н Вълчев няма моралното право да приеме поста "Председател на Техническа Комисия" към БФАС и в същото време да е студент в отборче! Съжалявам, но не е честно спрямо всички участници. А и до колкото ми е известно, Спортните комисари взимат решение на базата на КОНСТАТИРАЩ ДОКЛАД от г-н Вълчев, а не от институции! Г-н Мечков Приятна Вечер !

:lol: Де да бяха толкова прости нещата... Без коментар! Много филми гледаш...
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Рали Сливен 06-08 септември 2013, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот popodopolo » Пон Сеп 16, 2013 09:04

Тези филми не ги гледа само Добри а мнозина от нас. И винаги завършват с хепиенд..... :lol:

Лошото е че не се вижда края на "сериала" /сагата и това е тъжното в случая.
Искаме нови лица, нови коли....
Кой е луд да вкара толкова пари и накрая да го бият с контестация?
Добре че има ЕРЦ и ВРЦ
ИзображениеМонтоя беше ненормален в годините си в отбора на Уилямс
Аватар
popodopolo
 
Мнения: 753
Регистриран на: Пет Юни 29, 2007 15:24
Име: Николай Атанасов

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 55 госта

cron