Рали Стари Столици 04-05 Октомври 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: Рали Стари Столици 05-06 Октомври 2013, Нац.ш-т VIII кръ

Мнениеот svetluo » Чет Сеп 19, 2013 11:16

Карти на етапите от ден 1
Detelinata.jpg

Valeri Velikov.jpg



Детелината е ясна на всички фенове там няма място където да не е интересно за гледане.
Етапът Валери Великов - Стартът е познат - от Пивовара, посока Стария град или т.нар. "Стъклото". В тези километри от етапа съм сложил първите три точки (емотикони), които показват добри места за гледане - първата е след старта права 400 и спиране за обратен ляв (т.нар. Чешмата), втората е двата последователни обратни завоя на разстояние около километър и половина след старта. Третата емотикона е "Стъклото" в близост, до което се намира и крепостта Стария град, то е познато на всички. След като се премине през "Стъклото" посоката продължава, към Новосел. Следващото интересно и популярно място е т.нар Т-образно. Тук идва разликата. На въпростното Т-образно (четвърта емотикона), пътя не продължава в посока Новосел (на ляво), а в посока Лозево (надясно), това е мястото където публиката бягаше между етапите Пивовара и Новосел, сега това ще е част от отсечката, и ще има шикан. От там достигаме до разклона за Ловната хижа и за Лозево. Там посоката е ляво към Лозево (петото човече). От разклона, се преминава покрай телевизионната кула, където завоите са предимно бързи, и следва зверското спиране за завоя на "Лудницата". Това е шестото човече. Добре познат завой 90 градусов, след спиране от права 500. Тук идва и най - съществената разлика, класическия завой е на ляво,към Лозево, а сега завоят ще е на дясно към града. След разклона има къса права с голям превал и следват два много атрактивни вързани завоя - ляв обратен с десен обратен (които аз лично не съм гледал никога, но винаги съм си представял как ще бъдат някога в ралито), като място и за паркиране и за гледане има за всички, от там финала е в началото на вилната зона на града. След това следва втората врътка по същия сценарии.
Поздравления за организаторите и за разнообразието тази година.
Eдин добре изпързалян завой носи повече духовно удовлетворение от едно Е*ане!
Аватар
svetluo
 
Мнения: 483
Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 16:36
Местоположение: Шумен
Име: Светослав Георгиев

Re: Рали Стари Столици 05-06 Октомври 2013, Нац.ш-т VIII кръ

Мнениеот Rally Fan » Чет Сеп 19, 2013 12:28

svetluo написа:....


Сигурен ли си, че детелината ще е в този формат ?!?! :mrgreen: :lol:
Валери Великов завършва, малко след тези 2 атрактивни завоя на спускане :)
Последна промяна Rally Fan на Чет Сеп 19, 2013 13:11, променена общо 1 път
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Re: Рали Стари Столици 05-06 Октомври 2013, Нац.ш-т VIII кръ

Мнениеот svetluo » Чет Сеп 19, 2013 13:03

Да, това са описаните два завоя, а за Детелината, не няма да е точно в старият си вариант, но като цяло местата си остават същите за наблюдение.
По - късно ще кача и карти на етапите от втория ден, а до няколко дни и снимки на местата белязани с емотикони.
Eдин добре изпързалян завой носи повече духовно удовлетворение от едно Е*ане!
Аватар
svetluo
 
Мнения: 483
Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 16:36
Местоположение: Шумен
Име: Светослав Георгиев

Re: Рали Стари Столици 05-06 Октомври 2013, Нац.ш-т VIII кръ

Мнениеот trouble » Чет Сеп 19, 2013 15:30

Аз лично се радвам, че Стари Столици ще стане третото рали след Сливен и Хеброс, което ще има свой зрителски гайд, къде по-малко развит, къде повече, но времето е пред нас. Работата на организаторите (ако те го правят) или феновете сплотява различни хора с една и съща цел. А и се прави с любов и не за пари. Такива информационни гайдове дават и предпоставка за обсъждане на самото рали, а не проблемите, които пък водят до разединение. Поради спецификата на моята работа преди години първото ми рали Шумен беше едва 2009-та година (не броим когато съм ходил на Албена). Място като Лудницата например е емблематично за ралито, но никога не съм имал възможност да го гледам. Сега ми е готино, когато всичко ще бъде показано и разказано и ще мога доста преди ралито да се потопя в неговата атмосфера. А тя именно на Шумен е много голяма. Не случайно е най-старото състезание. Очаквам борбата за титлата да бъде голяма, макар, че чисто статистически, на Илиев му трябва не по-далеч от 3-тата позиция за да запази аванса си от мисля, че 19 точки. Така, че поне той едва ли ще се включи в люта битка. Ама знаем ли.
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали Стари Столици 05-06 Октомври 2013, Нац.ш-т VIII кръ

Мнениеот peterco » Чет Сеп 19, 2013 19:51

Излязат ли Пепи и Стайков тогава борбата ще стане жестока. Да не забравяме, че на Мартин, това му е задния двор :lol:
Успех на всички сърцати мъже и жени в рали шампионата!

Auto: VAZ 21081, Dacia Logan 1.4 MPi, Peugeot 206 GTi
Аватар
peterco
 
Мнения: 63
Регистриран на: Съб Ное 25, 2006 23:42
Местоположение: Сливен
Име: Петър Петров

Re: Рали Стари Столици 04-05 Октомври 2013, Нац.ш-т VIII кръ

Мнениеот svetluo » Пет Сеп 20, 2013 22:30

Ето и обещаните карти за Ден 2, като картата на етапа Паметника умишлено я разделих на две за да може да се придобие по добра представа за новата отсечка.
Lozevo.jpg
СЕ Лозево

Pametnika_1.jpg
СЕ Паметника (старт)

Pametnika_2.jpg
СЕ Паметника (финал)

Pivovara.jpg
СЕ Пивовара


Предполагам на всички са ясни отсечките Пивовара и Лозево, за това сега няма да се спирам подробно на тях. Новостта в ден 2 на ралито е етапа Паметника. Предполагам, че повечето ще кажат - каква е тази самолетна писта, и донякъде ще са прави, а до някъде не. Отсечката ще бъде осеяна с множество шикани, като ще има и места където умишлено ще бъдат поставяне такива с цел атракция за публиката, но за това по - нататък. Старта на отсечката ще бъде на изхода от село Новосел, ориентировачно там където беше старта на планинско Валери Великов и където е старта на етапа Пивовара тази година. Посоката от там е към града като напълно препокрива етапа Пивовара до т.нар. "Стъкло". Първото човече на картата маркира поредица от два вързани ляв и десен завои, които са с лесен достъп и възможност за паркиране в близост до тях. Второто човече е на мястото наречено Моста (което се прочу преди години с трагичен инцидент), място предпочитано от доста хора заради лесния си достъп с кола и високата скорост на преминаване, чувал съм хора да говорят, че преди доста години полицията била засичала скоростта на моста и тя била над 200...така че не е никак лошо място. Третото човече се отнася за същото Т-образно кръстовище упоменато в по горният ми коментар, като разликата сега е, че се спира за десен 90 от дълга права, също мястото е удобно за паркиране и бягане между етапите Пивовара и Лозево. От там посоката е една - Стъклото. Стъклото се запазва в същата конфигурация, като тук е началото на същината на новия етап (третото човече на карта 2) От картата си личи, че следващия участък от около 7 километра е предимно прав, тук ще бъдат разположени много шикани за намаляване на средната скорост, като четвъртата емотикона е място подходящо за паркиране и за наблюдаване на високоскоростните шикани. Петото човече е мястото където със сигурност публиката ще е най - многобройна, а местата за паркинг може да се каже неограничени. Завоят е обратен ляв след излизане от паркингът на комплекс "1300 години създатели на българската държава" ( за тук подробности по нататък). След обратният завой следва спускане към града с широк и много хлъзгав асфалт, като местата за гледане са силно ограничени, но където и да си намерите място за гледане няма да съжалявате спускането със сигурност ще е интересно. С предпоследното човече съм маркирал мястото където лично аз смятам да гледам (високо от скала) - няколко навързани високоскоростни завои абсолютно идентични един след друг и накрая спиране за доста остър десен който доста лъже за сложността си. Това място се намира на около 2 километра от финала, така че може да се достигне и пеша. От тук до финала остава и последния завой от отсечката, много широк ляв обратен завой и също място на което със сигурност ще има много фенове.
Eдин добре изпързалян завой носи повече духовно удовлетворение от едно Е*ане!
Аватар
svetluo
 
Мнения: 483
Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 16:36
Местоположение: Шумен
Име: Светослав Георгиев

Re: Рали Стари Столици 04-05 Октомври 2013, Нац.ш-т VIII кръ

Мнениеот Rally Fan » Вто Сеп 24, 2013 13:52

Изображение

Oт тази снимка, се вижда, че отсечката Паметника ще се кара в посока към Новосел...По часови график, има 1 час от старта на едната до старта на другата отсечка. Явно някой е объркал посоката на снимката :roll:
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Re: Рали Стари Столици 04-05 Октомври 2013, Нац.ш-т VIII кръ

Мнениеот svetluo » Вто Сеп 24, 2013 18:01

Този някой обаче май не съм аз...ще проверя за да не Ви заблудя и ще ви информирам
Eдин добре изпързалян завой носи повече духовно удовлетворение от едно Е*ане!
Аватар
svetluo
 
Мнения: 483
Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 16:36
Местоположение: Шумен
Име: Светослав Георгиев

Re: Рали Стари Столици 04-05 Октомври 2013, Нац.ш-т VIII кръ

Мнениеот trouble » Вто Сеп 24, 2013 18:15

Валери Великов през Лозево ли спуска? Не беше ли по-отгоре където са 2та завоя описани от Чавдар. Има и клип. Рено Рали :)
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали Стари Столици 04-05 Октомври 2013, Нац.ш-т VIII кръ

Мнениеот SAS_Fen » Вто Сеп 24, 2013 21:30

Краси,В.Великов тази година е леко променена.При излизането от гората на Стария град няма да се прави ляв завой на 90 градуса,а ще е десен.После се прави ляв завой към телевизионната кула и се отива към лудницата.Там също няма да се прави ляв завой,а десен.Минава се през двата завоя на "Рено рали" и малко след това ще е финала на отсечката.Аз лично ще заложа да гледам там двата пъти,на светло ще гледам двата завоя,а на нощното минаване ще гледам зачервени дискове след дългата права и спиране от около 170-180 км/ч.
Резултатите идват след усилени тренировки.
Аватар
SAS_Fen
 
Мнения: 224
Регистриран на: Пет Яну 05, 2007 21:15
Местоположение: Троян
Име: Кирил Круслевски

Re: Рали Стари Столици 04-05 Октомври 2013, Нац.ш-т VIII кръ

Мнениеот trouble » Вто Сеп 24, 2013 21:51

Да, според Светльо и мен е така, но картата в сайта показва че спуска Лозево. И това ли е объркано?
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали Стари Столици 04-05 Октомври 2013, Нац.ш-т VIII кръ

Мнениеот Loeb » Вто Сеп 24, 2013 21:52

ЧК Новосел до нея има 28км. преход, което ще рече, че наистина старта на СЕ Паметника е където беше и на планинското.
Аватар
Loeb
 
Мнения: 399
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 16:30
Местоположение: Варна
Име: Тодор Генков

Re: Рали Стари Столици 04-05 Октомври 2013, Нац.ш-т VIII кръ

Мнениеот Loeb » Вто Сеп 24, 2013 21:54

Да и картата на В.Великов е объркана, ако се гледат километрите на отсечката.
Аватар
Loeb
 
Мнения: 399
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 16:30
Местоположение: Варна
Име: Тодор Генков

Re: Рали Стари Столици 04-05 Октомври 2013, Нац.ш-т VIII кръ

Мнениеот trouble » Вто Сеп 24, 2013 21:59

SAS_Fen написа:... ще гледам зачервени дискове след дългата права и спиране от около 170-180 км/ч.


Кире, за кой участък говориш тук за да се присъединя към теб :)
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали Стари Столици 04-05 Октомври 2013, Нац.ш-т VIII кръ

Мнениеот SAS_Fen » Вто Сеп 24, 2013 23:56

trouble написа:
SAS_Fen написа:... ще гледам зачервени дискове след дългата права и спиране от около 170-180 км/ч.


Кире, за кой участък говориш тук за да се присъединя към теб :)

Това е мястото,но вместо ляв завой ще се прави десен: http://www.youtube.com/watch?v=JYgMAVF7S58 .А другите два завоя са на около 300-400 метра от този.
Резултатите идват след усилени тренировки.
Аватар
SAS_Fen
 
Мнения: 224
Регистриран на: Пет Яну 05, 2007 21:15
Местоположение: Троян
Име: Кирил Круслевски

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron