РАЛИ ХЕБРОС

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Картинг-Пловдив

Мнениеот RALLY-V.T. » Вто Авг 15, 2006 16:39

Spike написа:Наистина е имало състезание на пилотите на картинг писта Лаута :)
Ето и официалната информация която получих от организаторите на това състезание:

Картинг състезание с участието на автомобилни пилоти
на писта „ЛАУТА”


Автомобилният пилот Костадин Щерев спечели атрактивното картинг състезание „60 минути на Лаута”, което се проведе в петък /04.08.2006г./, часове преди официалния старт на рали „Хеброс”.

След оспорваните квалификационни етапи, в които участие взеха над 20 рали пилоти, за финала се класираха 9 от тях, които показаха най-добри времена и умения при пилотирането на картинг. В обиколките за полпозишън най-бърз беше Костадин Щерев, който завъртя 870-те метра на пистата за 00:54,480 мин. и стартира от първа позиция. Веднага след него на стартовата решетка се наредиха Владимир Арабаджиев /единственият български пилот, които се състезава във Формула 3/, Стоян Щерев, Петър Гьошев, Петър Илиев, Мартин Марков, Георги Янакиев, Филип Игов и Димитър Димитров. След седемте обиколки състезание пръв финалната линия пресече Костадин Щерев, чиято спортна кариера тръгна именно от Картинг писта „Лаута”. Победителят регистрира и най-бързата обикалка в състезанието при пилотите – 00:53,337 мин. и заслужено се качи на най-високото стъпало на стълбичката. При него отиде и голямата награда – карта ТОТАЛ ВИП ГОЛД от спортен център „Тотал Спорт”. Втори и трети завършиха Владимир Арабаджиев и Петър Гьошев, които получиха подъръци от Шарк и спортни облекла МAZE.

Не по-малко интересно беше и състезанието на любителите пилоти и журналистите, в което победител стана Тодор Батков, който подобри рекорда за най-бърза обиколка на Костадин Щерев като постигна време 00:52,674 мин. в третата обиколка от финалната надпревара. След като тръгна трети Тодор Батков много бързо успя да се добере до първата позиция и да я запази до финала с минимална разлика от 2 секунди пред втория в крайното класиране Любомир Иванов. Най-добро класиране при журналистите зае Владо Григоров от Радио „Пловдив”, който завърши шести.


Рали пилоти и навигатори,участвали в картинг състезанието
„60 минути на Лаута”
04.08.2006г.


1. Петър Гьошев
2. Петър Илиев
3. Георги Танев
4. Георги Янакиев
5. Румен Дунев
6. Пламен Стайков
7. Йордан Атанасов
8. Веселин Атанасов
9. Мартин Стойчев
10. Александър Димитров
11. Димитър Спасов
12. Калин Стойчев
13. Емилиян Николов
14. Мартин Марков
15. Стоян Щерев
16. Димитър Димитров
17. Стефан Желязков
18. Костадин Щерев
19. Владимир Арабаджиев /Формула 3/



Имаше доста хора на картинг-пистата,някой състезатели споделиха,че за пръв път ще седнат на картинг.После ги разделиха на 2 части,добро впечатление с карането си направиха Петър Гъошев,щерев и Янакиев.Танев си тръгна след края на първия манш :oops: :lol: Румен Дунев пък след като не се класира първоначално,попита дали има още едно свободно място за втория етап :oops: Като цяло рекламата и организацията беше слаба,промениха изцяло регламента в последния момент :evil: :x :!: ,за което още ме е яд,понеже специално за това състезание отидох до Пловдив-първоначалния регламент беше,че ще се сформират няколко екипа/около 10/-един сътезател,един журналист и един любител,изтеглен чрез жребий/10 от общо 56 кандидата/,след което 3-мата ще обсъдят заедно понататъшните си намерения за състезанието... :roll: ,но до такова нещо така и не се стигна-през цялото състезание пускаха поотделно само състезателите и само любителите... :evil: :( Състезанието се прекрати след инцидент с Владимир Арабаджиев,след като на един завой двата карта след него се врязаха в дясната му част и от удара пострада ръката му...но не беше нещо сериозно :wink:
Аватар
RALLY-V.T.
 
Мнения: 232
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 01:55
Местоположение: Велико Търново,Пловдив,skype:georgi-bg.1
Име: Георги Ламбев

Мнениеот Dandi » Вто Авг 15, 2006 16:43

Аз доколкото знам Пепи Гьошев е бил картингист преди години и май шампион на Българиа по картинг.
Изображение
Dandi
 
Мнения: 722
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 11:32
Местоположение: София
Име: Daniel Popov

Мнениеот FX7 » Вто Авг 15, 2006 16:58

Май че беше един път шампион на България в децкият клас .
Аватар
FX7
 
Мнения: 930
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 11:21
Местоположение: Sofia
Име: Delkaite go profila

Мнениеот K_Power » Вто Авг 15, 2006 17:30

Пепката ги е клатил на чекрък:) Гьошев двукратен шампион, през 1994 и 1995 година! Състезава се от 1993. Шампиона на България на писта и планинско за 1999 и 2000г. в А/5, от там нататък през 2002, 2003 и 2004 кара отделни кръгове от писта и планинско и печели част от състезанията. Миналата година му беше първото рали, рали "София" с мегана, който сега кара Минков, завърши първи в А7 и девети в генералното класиране!
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот FX7 » Вто Авг 15, 2006 23:47

Мухааа ... ква презентация си му дръпнал... остава и да излезе първа Н3-ка на някое реле .... :roll:
А между другото Минков също е доста сериозно име в картинг средите .
Аватар
FX7
 
Мнения: 930
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 11:21
Местоположение: Sofia
Име: Delkaite go profila

Мнениеот BradurS » Вто Авг 15, 2006 23:57

А да не забравяме и Петко ПЕтков който е ставал шамоион и вицешампион на България
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Мнениеот K_Power » Сря Авг 16, 2006 00:57

Минко също е бил добър картингист, за сега се представя добре, на Траянови Врата кара много хубаво, но на рали "България" нещо не ми хареса. Еми той реле щеше да спечели, ама все се намира нещо дето ше те спъне! На България мисля всички видяха за какво стана на въпрос, в петък и в събота, нямаше Стайков, нямаше Атанасов, нямаше Славонен ... никой, но такъв е спорта и така се развиват нещата! Остават още 3 ралита от шампионата ... има време! А това презентация, има още да пиша, мога и с повече подробности, това беше малко така ... как да го кажа, като резюме!
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Картинг-Пловдив

Мнениеот RALLY-V.T. » Пет Авг 18, 2006 01:21

Ами във картинг-спорта в повечето случаи решаващия фактор е личното тегло на човека,който управлява картинга... :roll: На това състезание щерев и Янакиев бяха едни от най-леките пилоти,присъстващи там и съвсем логично се наредиха съответно на първо и второ място :roll: ,а на първо място при любителите стана едно момченче на максимум 15год. и тегло-макс.30кг :idea: :? :lol: За Гъошев-аз незнаех,че е ставал шампион по картинг,но от поведението и карането му на картинга си личеше,че го владее отлично и има много добра техника-това се виждаше още от първата обиколка,в която се загряваха гумите и затова неслучайно го споменах :)
С голямо желание отидох до Пловдив за това състезание,но след като промениха регламента в последния момент,доста се разочаровах,добре че на следващия ден имаше друго състезание по картинг,което спечелих :D /в случая се получи като малка утеха... :lol: :) :wink: /
Аватар
RALLY-V.T.
 
Мнения: 232
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 01:55
Местоположение: Велико Търново,Пловдив,skype:georgi-bg.1
Име: Георги Ламбев

Мнениеот chefo » Пет Авг 18, 2006 21:26

То и аз щях да ходя да видя как е,но бях извън Пловдив.Иначе съм работил на пистата до преди 3 месеца някъде.Иначе всяка година прези ралито те са там.Поне така беше миналата.

Иначе освен теглото има значение кой с какъв картинг се уреди :wink: щото дават разлики.Помня като карахме с колегите 9-ти номер фърчеше на правата и естествено го настигах на 2-рия завой,след което той вътре в пистата просто набираше по-бързо(причината беше в съединителя на 9-ката,после го оправиха и я резнаха малко.)Последно като бях да карам колегите ми дадоха 7-цата :twisted: щото била най.
Long live rock n` roll
Аватар
chefo
 
Мнения: 971
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 23:08
Местоположение: Под тепетата
Име: Стефан Лазаров

Мнениеот DEYAN IYI » Съб Авг 19, 2006 11:30

Здрасти, Чефо! Вече месец са с чистак-бърсак мотори и има нови звезди :wink: :lol:
Бай Фичо - ега ти пауъра!!! Изображение
Изображение
Аватар
DEYAN IYI
 
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Май 14, 2005 19:53
Местоположение: Пловдив
Име: Деян Раяновски

Мнениеот BradurS » Съб Авг 19, 2006 18:25

Чух че продават Лаута. Вярно ли е????
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Мнениеот DEYAN IYI » Съб Авг 19, 2006 23:34

bai_bradur_ivo написа:Чух че продават Лаута. Вярно ли е????


Може би става въпрос за стадион Локомотив!? :roll:
Бай Фичо - ега ти пауъра!!! Изображение
Изображение
Аватар
DEYAN IYI
 
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Май 14, 2005 19:53
Местоположение: Пловдив
Име: Деян Раяновски

Картинг/Пловдив-,,Лаута''

Мнениеот RALLY-V.T. » Нед Авг 20, 2006 01:44

chefo написа:То и аз щях да ходя да видя как е,но бях извън Пловдив.Иначе съм работил на пистата до преди 3 месеца някъде.Иначе всяка година прези ралито те са там.Поне така беше миналата.

Иначе освен теглото има значение кой с какъв картинг се уреди :wink: щото дават разлики.Помня като карахме с колегите 9-ти номер фърчеше на правата и естествено го настигах на 2-рия завой,след което той вътре в пистата просто набираше по-бързо(причината беше в съединителя на 9-ката,после го оправиха и я резнаха малко.)Последно като бях да карам колегите ми дадоха 7-цата :twisted: щото била най.



Стефане,знам че си работил на,,Лаута'',даже знам и защо вече не работиш там,ама това е друга тема :lol: :wink:
Значение за това кой с какъв карт ще се уреди има при малките картинги-200сс-6кс,на,,Лаута''се знаят кой върви и кой не толкова,но като участваш на някое състезание се избира чрез жребий с кой карт ще караш :( :wink: От решаващо значение е теглото на човека,защото ако се случи да караш зад някой от т.н. ,,инвеститори'',който е и около 35кг,а ти си около 70кг/и повече/,виждаш как на старт-финалната права от началото до края те дърпа с поне с около 2,5-3м :evil: :? :roll: и се получава интересно състезание.При,,големите''картинги-от 15кс нагоре,теглото има по-маловажно значение/професионалните картинги са по около 85кг,с около 20кг по-леки от тези на,,Лаута''-200 и 270 кубиковите/и ако се сложи и тежест при по-леките състезатели/както е предвидено/,нещата почти се балансират... :roll: :wink:
В момента,както Деян ти каза всички картинги са с нови,по-равностойни мотори,само дето 1-ви номер бие малко наляво като завиваш :lol: :? :wink:
В четвъртък или петък няма ли някой от форума да се отбие замалко през,,Лаута''?Освен Деян разбира се... :lol: :) :wink:
Аватар
RALLY-V.T.
 
Мнения: 232
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 01:55
Местоположение: Велико Търново,Пловдив,skype:georgi-bg.1
Име: Георги Ламбев

Мнениеот BradurS » Нед Авг 20, 2006 11:11

Аз ако спонсора опусне пари... :?
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Предишна

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта

cron