РАЛИ СОФИЯ-последен кръг от нац. шампионат.

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Мнениеот Ernest » Съб Ное 10, 2007 20:31

Последните 5 страници от темата - чешане на езиците и обвиняване на организаторите, общо взето безпричинно.
От преди 2 седмици се знаело че ще има сняг...можеше и да няма, синоптиците казаха че сняг ще вали от вторник, но заваля днес! Само дето едно рали не се огранизира за 2 седмици, а за 2 месеца, с много, много, много труд от страна на NN на брой хора, и много средства.
Етапите можело да се карат: ми задайте си въпроса първо кой ще кара етапите? Вие или хора, които карат от доста време в състезателна обстановка на всякакви трасета, и които трябва да карат на този сняг със сликове. Следва въпроса: Ми колко му е да подготвиш колата за сняг? - 5-10 хиляди лева, евро (нещо такова май? ) И в крайна сметка: от 23 екипажа - 1 против това да се отменят етапите?!? (мисля логично е тука).

Ако не сте прочели:
Димитър Илиев: „...Решението е много правилно и организаторите реагираха много бързо на промените условия. Съжалявам за това толкова добре организирано рали и усилията, които са положени.”
Крум Дончев: „...Напълно подкрепям решението на спортните комисари..."
Румен Дунев: „Вероятно това беше най-добре подготвеното рали от първенството, беше помислено за всичко. Решението е правилно и сигурността на екипажите и публиката..."
Николай Златков: „Не искам да повтарям колегите си, единственото, което искам да кажа е благодарността си на организаторите, които реагираха светкавично и адекватно само в рамките на 20 минути на променените условия.”

И сега защо не започнете да казвате, че Митко, Крум, Ясен и т.н. са бъзльовци и некадърници та да не могат да карат на сняг (пък вие можете - "Къде съм аз, къде са те а?!" ). Или техните думи, че организацията на ралито е перфектна, са "гореш ветер", а вие които зяпате, я тва, я онова рали, казвате че организаторите са нещастници, и са сгрешили, и не са направили ралито като хората...?!

А за "лада фен-а" и прословутите зимни настройки, явно си нямаш особенна идея от някви нормални автомобили. И като ти се кара толкоз ми карай в раликрос шампионата, там - лади бол!

P.S.: Коментарите на пилотите са взети от http://www.bgnrc.info
Ernest
 
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 14:14
Име: Андрей Лозанов

Мнениеот sonny » Съб Ное 10, 2007 20:46

Ники Златков е страхотен карач на сняг, една вечер на Плана ми изправи косите като мина покрай мене с поне 100, незнам кака се е съгласил за отлагане, незнам с какви гуми са карали. Но и с 20 да е и с 30 да е, ако човек има дупе и желание, състезание щеше да има, дали заради спонсори, дали уважение към организатори. Дали за собственото им Его, можеше да има. Още повече следят се прогнозите, що снегорините не излезнаха в 6 сутринта да изчистят и да нахвърлят луга? Тогава мокрите им гуми щяха да си вършат работата. Казвам ви Плана и Бистрица са ок, само да мине да се хвърли луга и е 6. Не е приятно така.
Аватар
sonny
 
Мнения: 210
Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 19:42
Местоположение: София
Име: Станислав Георгиев

Мнениеот RaPiD » Съб Ное 10, 2007 21:07

Виж, че можеше да се разчисти съм съгласен. Можеше и утрешните отсечки да се карат, като вместо Бистрица да повторят друга. Наистина явно не им се занимаваше много днес. Според мен всички искаха да покарат, особено някои...
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Мнениеот xektor » Съб Ное 10, 2007 21:23

Аз съм супер разочарован от това, че отмениха Рали София. Явно в българския "рали шампионат" няма "шофьори", с изключение на един пилот НИКИ ГАНЧЕВ, които могат да карат. Не само на сняг, а изобщо. Ако можеше само по мокет да карат щеше да е най-добре или само по мнооооого добре изметен и измит с мокър парцал асфалт.
А снега пак ги "изненада" посред зима. Явно за БГ не е нормално през зимата да вали сняг. Явно някои го е поръчал от русия.
Ма защо да се напъват да карат като може да се проведе ралито в кръчмата. На топло място, няма сняг, не се пързаля. Там всички са еднакво добри.
А тез с буса GPS днес отчитаха супер точно времето на бегачките покрай паметника.
После това било най-добре организираното състезание. Само не разбрах какво по-точно са организирали толкова на рали което не се състоя.

П.П. Според мене това е най-женския рали шампионат.
xektor
 
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 20:33

Мнениеот Ferjancz » Съб Ное 10, 2007 21:32

Че можеше да се разчисти ,можеше , че можеше да се карат някои отсечки по няколко пъти, можеше , но така са решили организаторите така са постъпили ! Дали това истинските им доводи или не ине няма как да знаем !!! и едва ли можем да обвияваме пилотите , че са страхливци и , че не можели да карат на сняг! И аз като всички рали фенове искам да гледам рали на сняг , но скоро тая няма да ни огрее , то е ясно ! Пък и от друга страна да сравняваме рали София с рали Монте Карло , някак си не ми звучи сериозно най-малкото ! А дали е било възможно да се дови в регламента на състезанието, че е възможно да се проведе и в други атмосферни условия пак е една друга тема и така, като гледам не сме много в състояние да направим каквоти и да било !


Сега друг е въпроса , че покрай този сняг всичко живо почна да трупа "дивиденти" и да отчита дейност! Не е съм кой знае колко голям ама помня много добре 80-те години кка си падаше сняг 60-70-80 см и всичко си беше нормално , дори с родителите ми сме ходили не веднъж в такъв сняг до Варна , до Русе и т.н. А сега какво паднали 10 см сняг и олеле майко , бедствено положение! Един бил с нови гуми и пак не можело да се кара друг незнам какво си и т.н. Много страшен се оказва този сняг бре ! Цяла година четем , как само да падне сняг и ще се почва с лъзгането и като заваля , снега се оказа най-голямото страшилище за хора и животни! Я се стегнете малко !

Извинявам се за лирическото отклконение!!!
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Мнениеот sis_racing » Съб Ное 10, 2007 21:49

Еми явно е ,че някои са си доста големи лиглиовци,и не им стиска да карат на малко по-различни условия...
sis_racing
 
Мнения: 128
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 23:13
Местоположение: Sofia
Име: Станислав Недеков

Мнениеот onTe » Съб Ное 10, 2007 21:57

Ernest глупости говориш . Отказват се , защото щеше да има много засрамени от страна на лидерите и те това го знаеха . Митко примерно няма за какво да кара на практика и защо да рискува да си счупи колата , и Стайков да му сложи 1мин. на СС1 и да му се смеят всички ? ( Просто давам пример ) . Ако пак примерно бяха пуснали СС1 Митко , Крум щяха да карат , защото ако не карат от ЗВЕЗДИ автоматично стават в СТРАХЛИВЦИ .
onTe
 
Мнения: 202
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 20:26
Име: Михаил Божков

Мнениеот RaPiD » Съб Ное 10, 2007 21:58

О боже...
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Мнениеот kiko » Съб Ное 10, 2007 22:05

Жалко за Българския автомобилен спорт.Аман от всякакви такива неща.За ралито-не трябваше да става така.
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Мнениеот siky » Съб Ное 10, 2007 22:26

RaPiD написа:О боже...

R.I.P.
:evil:
Аватар
siky
 
Мнения: 241
Регистриран на: Вто Юли 26, 2005 15:08
Местоположение: София
Име: Светлин Славчев

Мнениеот sonny » Съб Ное 10, 2007 22:30

Незнам реалното становище на Попов и дори на Златков, но си мисля, че те биха карали на такъв терен и биха били много доволни, това са карачи. За Митко Илиев няма да говоря, някак си този човек, без да го познавам, не ми е симпатичен, дет се вика, не ми се е издигнал в очите, въпреки купите си. Мисля, че точно Ладажиите ако бяха, щяха да напукат всичко живо с търлъци, щяха да са на върха на сладоледа и на ръба на бездната :wink:
Аватар
sonny
 
Мнения: 210
Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 19:42
Местоположение: София
Име: Станислав Георгиев

Мнениеот beta_racing » Съб Ное 10, 2007 22:34

Жалко за ралито, жалко за феновете, които биха много път (включително и себе си съжалявам (450км), че простакът "ми" с простак тръгнах с летните гуми само, за да ги видя за последно тази година :lol: )

Не мога да преценя дали можеше да се кара...на едни места можеше, а на други - не! Факт е обаче, че със "цивилни" зимни гуми не може да се кара, защото не са хомологирани.
Ако утре се караха отсечките само от втория ден нямаше да се съберат 50% от състезателните километри, което пък от своя страна би могло да обясни защо организаторите са отменили така прибързано и Ден 2, но с това не ангажирам никого (даже и не знам дали съм прав).
Защо обаче, са отменили Бистрица (още вчера :shock:) научавам от тук и си нямам ни най-малка представа!

Засега друго не ми идва на акъла :lol: , тръгнах от Радисън малко преди пресконференцията, така че не мога да я коментирам (поне засега).
Искам да поздравя всички шампиони за 2007 година, а за следващата - да се надяваме нещата да са по-розови :oops:
Последна промяна beta_racing на Съб Ное 10, 2007 22:36, променена общо 2 пъти
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Мнениеот RaPiD » Съб Ное 10, 2007 22:34

Аре спрете с тия фантасмагории. Ако бяха със зимни гуми, можеше и да карат, но не и с мокри гуми. А зимни гуми състезателни никой нямаше, не беше и предвидено да се ползват. Някои пилоти са били с нормални зимни, въпреки че нямат право и затова са били по-бързи от други. То аз с 4 те чисто нови гуми и със слабата кола трудно завивах на снега, какво остава за мощните и 4х4... Точно Ладжиите с галоши щеха да........ СЕ утрепят. Не говорете такива празни приказки, само защото сте ядосани. На абсолютно всички ни се искаше да има рали - и на пилоти и на зрители, но това е положението! И аз се разкарвах, макар и по-малко, но не съжалявам.
Последна промяна RaPiD на Съб Ное 10, 2007 22:37, променена общо 1 път
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Мнениеот Щ.Тодоров » Съб Ное 10, 2007 22:36

Ernest написа:
А за "лада фен-а" и прословутите зимни настройки, явно си нямаш особенна идея от някви нормални автомобили. И като ти се кара толкоз ми карай в раликрос шампионата, там - лади бол!



Точно в този шампионат карам,било то и с ненормален автомобил.А ти?

Всеки един спорт,включително автомобилния съществува и се развива благодарение на публика и фенове.Всички искахме да гледаме.
Аватар
Щ.Тодоров
 
Мнения: 84
Регистриран на: Вто Юни 19, 2007 17:32
Местоположение: София
Име: Щерю Тодоров

Мнениеот P.Solberg » Съб Ное 10, 2007 23:07

Явно има много разочаровани, както съм и аз. Както винаги медала има две страни. Преди 2-3 часа говорих с Ники Китанов, който е минал по Свидня и Миланово. Свидня е била в началото мокра, в средата е имало малко пасажи с много малко сняг и накрая е била суха! Миланово - мокра от началото до превала на отсечката. След това сняг и лед. Мисля, че нищо не пречеше да се съкрати на половина и утре да се направи днескашната врътка. Щеше да има 50% от ралито, хората щяха да си карат, публиката да гледа. Нищо не пречеше на организаторите през нощта и в ранните часове да минат, да видят за какво става дума и да решат - да се кара или не. Много рано се взе това решение за прекратяването си мисля, но това си е на отговорността на организаторите - не искам да мисля, колко средства отидоха за подготовката на екипажите за това състезание. Здраве да е, нов сезон ще дойде, нови предизвикателства.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 80 госта

cron