02-03 Август 2008г. Рали "Стари Столици"

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: 02-03 Август 2008г. Рали "Стари Столици"

Мнениеот rossen79 » Чет Авг 07, 2008 09:46

Ей докъде я докарахме,някой от пилотите ве4е сигурно ще по4нат да подават контестации 4е колегите им преди тях са се изпикали преди старта и затова колата е станала по лека.Тя сигурно резервната гума тежи 50 кг. ц ц ц.Както написа Сурилов по нагоре едва ли резервната гума е решаваща за бързината на този автомобил от 300 кс. но пък знае ли се?
Аватар
rossen79
 
Мнения: 203
Регистриран на: Съб Авг 05, 2006 22:36
Местоположение: plovdiv
Име: Росен Маджуров

Re: 02-03 Август 2008г. Рали "Стари Столици"

Мнениеот rossen79 » Чет Авг 07, 2008 09:49

честно да ви кажа по4вам да се отвращавам от това блато наре4ено БГ Автомобилен спорт :evil:
Аватар
rossen79
 
Мнения: 203
Регистриран на: Съб Авг 05, 2006 22:36
Местоположение: plovdiv
Име: Росен Маджуров

Re: 02-03 Август 2008г. Рали "Стари Столици"

Мнениеот SiDe*ShumeNAutoSport » Чет Авг 07, 2008 10:10

Не е решаваща,но се пак си има правилник и той трябва да се спазва.Дайте тогава и да ударим една бутилка ракия и след това да караме,мисля логиката е съща - надали тази бутилка ракия е решаваща или пък да :roll: .
Въпросът не е дали е била в полза,а дали изобщо се е случило според мен.До сега се чуха коментари,обаче факти никакви - нито снимки ,нито подадена контестация :!: :?: .Така че историята или е прикрита качествено или изобщо не се е състояла ?! :idea:
THINK FEEL DRIVE
Аватар
SiDe*ShumeNAutoSport
 
Мнения: 96
Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 11:15
Местоположение: Шумен
Име: Момчил Марчев

Re: 02-03 Август 2008г. Рали "Стари Столици"

Мнениеот plm » Чет Авг 07, 2008 10:55

SiDe*ShumeNAutoSport написа:Не е решаваща,но се пак си има правилник и той трябва да се спазва...

Добре де, ама я го посочи този правилник и какво от него е нарушено в случая.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: 02-03 Август 2008г. Рали "Стари Столици"

Мнениеот valio » Чет Авг 07, 2008 11:53

Ето част от регламента на ралито " Гуми
Маркиране на гумите
Маркирането на гумите е задължително за всички състезатели. В съответствие с правилата за гумите трябва да се спазват следните изисквания:
По време на ралито гумите се маркират в съответствие с изискванията на ФИА.
На старта на всеки етап четирите гуми монтирани на автомобила и възможните резервни гуми се маркират със специално мастило в един и същи цвят за всички състезатели.
На изхода на всеки сервизен парк се маркират по същия начин като се използва различен цвят.
Гумите, които не са били използвани при предишните специални етапи, или които са били износени при използването им и не отговарят на изискванията на правилата се маркират отново.
Зоната за маркиране на гумите изградена специално за тази цел е разположена след изхода на зоната за зареждане и е обозначена със знаци за "маркиране на гуми".
Само един член от отбора на всеки състезател има право да присъства в зоната, за да помага при маркирането и то само във времето когато състезателния автомобил се намира в тази зона.
Контрол на гумите
По всяко време на ралито може да се извършва проверка на гумите. Всяка гума,която не отговаря на изискванията се маркира със специален знак и не трябва да бъде използвана.
На ЧК преди СЕ ако техническият комисар установи, че някоя гума на автомобила не отговаря на изискванията що се отнася до минималната дълбочина на шарките, състезателят трябва да замени тази гума преди старта с резервната, която носи в автомобила при условие, че отговаря на изискванията.
Отговорника на контролата трябва да даде ново стартово време на състезателя.
Всяко нарушение на правилата за гумите ще бъда докладвано на Спортните комисари и може да доведе до наказание като изключване на екипажа от ралито. "
Ако някой може да разтълкува понятието"възможни резервни гуми" т.е задължителни ли са или не?
Това е всичко от регламента за гумите
valio
 
Мнения: 271
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 21:25
Местоположение: sliven
Име: Валентин Иванов

Re: 02-03 Август 2008г. Рали "Стари Столици"

Мнениеот P.Solberg » Чет Авг 07, 2008 12:05

Да, Вальо. За това става въпрос. Нашите правилници от година едни и същи, даже мога да ти кажа и какъв ще е правилника за 2009 година. Постоянно изникват казуси - стартиране на автомобил на три гуми, липса на резервна гума, грешки и блокиране на времеизмерване - и какво правим, може ли, не може ли - никой не знае. Ако Дунев беше подал контестация надали щеше да се случи нещо, а ако беше уважена на какво основание - никой не знае. Най-абсурдната ситуация - Сава Димитров подава контестация срещу грешките във времеизмерването, като според него е ощетен. От ръководството на състезанието му отговарят, че няма да му я приемат, защото Сава и Краси нямат пълномощно от клуба. Нека той разкаже дали е било така, а аз да попитам - като си плащаше лицензите и другите неща, искаха ли му пълномощно от клуба. Лошото е, че в две поредни години в рали "Стари Столици" стават инциденти, тази година има грешки във времената. Харесва ми това състезание, но не е допустимо да става така. Затова в края на годината ще направим една инициатива с пилотите, да се направи рейтинг на състезанията от самите тях, но само тези които са участвали в шампионата, така като се подредят състезанията ще стане ясно, кой си върши и кой не работата.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: 02-03 Август 2008г. Рали "Стари Столици"

Мнениеот lancia_hf » Чет Авг 07, 2008 15:28

P.Solberg написа: Затова в края на годината ще направим една инициатива с пилотите, да се направи рейтинг на състезанията от самите тях, но само тези които са участвали в шампионата, така като се подредят състезанията ще стане ясно, кой си върши и кой не работата.


Ама така както сте го замислили излиза,че рали България ще има повече шансове за "добър рейтинг" пред Видин и София,примерно. Аз предлагам и зрителите да включите. Най-обективна ,според мен, ще е ако може да се направи класация на базата на сравнението СРЕДСТВА - ОРГАНИЗАЦИЯ , тогава ще разберем кой организатор мисли за спорта и кой е в него да се облажи. Но тъй като няма как да разберем РЕАЛНО кое рали с какви средства разполага, значи никога,според мене, няма да се направи реална класация на състезанията.
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Re: 02-03 Август 2008г. Рали "Стари Столици"

Мнениеот P.Solberg » Чет Авг 07, 2008 18:18

Естествено, че след тази класация ще се инициира и дискусия примерно как може eдин организатор с 60 000 лева да привлече 20 екипажа чужди, а едно рали с 250 000 евро да има 5. Говоря примерно. Но много сериозно трябва да се замислим върху бъдещето на спорта, защото нещата не отиват на добре. А трасета има.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: 02-03 Август 2008г. Рали "Стари Столици"

Мнениеот damon » Чет Авг 07, 2008 19:01

lancia_hf написа: Ама така както сте го замислили излиза,че рали България ще има повече шансове за "добър рейтинг" пред Видин и София,примерно. Аз предлагам и зрителите да включите. Най-обективна ,според мен, ще е ако може да се направи класация на базата на сравнението


Не Вальо, най-доброто рали този сезон досега според мен си беше Видин, Рали България е съвсем друга бира и трябва да се гледа в друга категория.
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Re: 02-03 Август 2008г. Рали "Стари Столици"

Мнениеот P.Solberg » Чет Авг 07, 2008 19:56

Напълно съм съгласен, че "Вида" откакто се възстанови е едно от най-добре организираните неща, хвърлят се много средства, но нещата се правят с много желание и ясна представа какво трябва да се направи. Друг е въпроса, защо хора от фед. са заяви, че София е по-добре организирано от "Вида". Но игрички винаги ще има, хорато обаче заради, които се прави - пилоти и публика, са много наясно кое става и кое не. А и оценката от пилотите беше ясна - 20 екипажа.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: 02-03 Август 2008г. Рали "Стари Столици"

Мнениеот lancia_hf » Чет Авг 07, 2008 20:09

Сезона още не е свършил, но имам чуството, че "най-рейтинговото рали" тепърва предстои :mrgreen:

П.П. Да не би да се отклонихме от темата :oops: ?
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Re: 02-03 Август 2008г. Рали "Стари Столици"

Мнениеот KTM » Чет Авг 07, 2008 21:20

kak da ima gosti pi4ove ot drugi strani kato somo kontestatzii ima i intrigi na bulgaria a SLIVEN si ostava nay dobroto may za sega mislya as de sorry za latinetza ne sam dobar s klavi6ite
KTM
 
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Юни 03, 2008 22:28

Re: 02-03 Август 2008г. Рали "Стари Столици"

Мнениеот P.Solberg » Чет Авг 07, 2008 21:25

Приемаме извинението, но следващия път на кирилица. Горе има едно нещо Кредор от него се пуска кирилицата. Иначе стига с това Сливен е най-добро, Сливен това, Сливен онова. Да, това ми е любимото рали и за мен също е най-доброто, но нека първо да го изгледаме и да видим дали наистина организацията ще е на ниво. А за интригите, те нямат общо с това, кой ще дойде, стига да не става като измамите на Хеброс, заради които доста чужди екипажи не искат да идват повече у нас.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: 02-03 Август 2008г. Рали "Стари Столици"

Мнениеот KTM » Чет Авг 07, 2008 21:39

ок благодариа
KTM
 
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Юни 03, 2008 22:28

Re: 02-03 Август 2008г. Рали "Стари Столици"

Мнениеот ladasport » Чет Авг 07, 2008 22:04

някои има ли снимки на 36 номер ладата
Аватар
ladasport
 
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Апр 17, 2007 14:19
Име: D. Penchev

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 23 госта

cron