Класиране

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: Класиране

Мнениеот OgyWRC » Вто Окт 27, 2009 18:15

Правилата по които се прави класирането и това, че трябва всеки от участниците да си прави накакви собствени калкулации, а няма официално класиране кръг след кръг, само показва до каква степен някой се интересува от въпросните шампионати.

damon написа:Аз не съм имал проблеми с това, че името ми е липсвало...


Мда, а цяла година някой мрънка, че му няма името на страничното стъкло и си отваря прозореца и веднъж дори го счупи, само и само да се вижда по-добре ... суета, какво да го правиш :D :D :D

p.s. Цвети, не се грижи толкова за навигаторската прослойка ... като ги гледам нашите двама и сами ша са оправят 8)
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: Класиране

Мнениеот efco » Вто Окт 27, 2009 21:42

Оги , предаването е "ОГЛЕДАЛА" там ги пратете навигаторите си щом са суетни!
efco
 
Мнения: 355
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 16:01
Местоположение: Казанльк
Име: Стефан Драганов

Re: Класиране

Мнениеот Гетов » Вто Окт 27, 2009 22:44

efco написа:Оги , предаването е "ОГЛЕДАЛА" там ги пратете навигаторите си щом са суетни!

чичо, сега модерното е "МОДЕРНО", а не глидала
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: Класиране

Мнениеот tsveti » Вто Окт 27, 2009 23:05

Сигурна бях, че ще ме боли главата тази вечер, но пусто любопитство...
В годишните книжки на федерацията от 2006г. до 2009г. има някои разлики, къде съществени, къде не чак толкова.
3.Крайно годишно индивидуално класиране за водачи
Ако при излъчване на рали шампиони двамата водачи имат различен брой точки, излъчва се само шампион, ако партньорът е с по-малко точки от водачите на следващия екипаж.


Така, според книжката, ако приемем, че от състезанията не се махат два от най-слабите резултата (както е според книжката за 2008г.) то би следвало, че Пепи Йорданов примерно нямаше в момента да е рали шампион на България. Той покрива изискването от 60% от състезанията, но пък е с различен брой точки от своя партньор и с по-малко от точките на двамата от следващия екипаж...
И понеже книжката за 2009-та година не е пред мен, някъде из безбройните коли, няма да се учудя ако е и в бегачката :lol: , но пък зная, че изискването за 60% тази година не важи, както и, че се махат два от резултатите, следва ли това, че трябва да следваме правилата от 2007 г., където точно и ясно е написано при 3 състезания се зачитат и трите, при 4 до 6 се маха 1 резултат и т.н.? Защото аз такова нещо не помня да съм чела в тазгодишната книжка, но пък от друга страна, като зная колко неща в нея не важат, тъй като ги отмениха след искане на състезателите, но пък така и не ги публикуваха никъде, дори не ме е яд, че не е пред мен. Мисълта ми бе, че би било редно маааалко по-голяма яснота да вкарат хората от федерацията и искрено се надявам тази година да наложат някакви правила и те да бъдат точни и ясни и да не се подменят всяка година...

Интересно...в книжката за 2005г. правилата са както са и за 2007-ма, с тази разлика, че в дамския ш-т примерно, току що забелязах, че от резултатите не е махнат един от тях, а са проведени 4 кръга... Не, че има някакво значение след толкова години, но пък е интересно като факт, нали?! Пише едно, смята се друго.
Май доста задълбах и най-вероятно съм станала скучна :(

ПП. Оги, като стане дума за тях...чак не се сдържам ;) Аз все си мислех, че на Твърдица Виктор гледа в огледалото през две секунди, заради настигащите ни коли, а то за к'во било! :mrgreen:
И да знаеш, има и една класация за навигаторите, ама за нея ще ти кажа като се видим, може да попълниш 4-тото място с името на Деймъна, знае ли човек...
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Re: Класиране

Мнениеот trouble » Сря Окт 28, 2009 00:16

Цвети...Петър Йорданов (50т.) е точно с толкова точки колкото Крум и с 10 повече от Никола Попов (40т. - в таблицата не са извадени по погрешка 5т.) след вадене на 2 слаби резултата. Дори и без вадене на слабите са 50:45.....Така че за мен логиката си е той е шампион на навигаторите.

В годишната книжка за 2009 пише, същото като в 2008, но процентите са 50% от състезанията в които са се формирали класове, за да участва в класирането. Не пише за вадене на 2 слаби разултата, но нали вадим при пилотите...Така Крум стана шампион преждевремнно, а и Гьошев 3ти. Значи вадим 2 слаби резултата и за навигаторите им :)
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Класиране

Мнениеот OgyWRC » Сря Окт 28, 2009 09:50

Като гледам ентусиазма на Краси и Цвети, ми се струва, че може тук на страницата на форума да се направи едно приложение на което да се поддържа актуалното класиране в шампионатите. Това ще е необходимо чак за догодина, но може да помислим още сега как да се осъществи!

p.s. efco, един кастинг за навигатори трябва да организираш ти и без това са все "адреналинчовци" :D

p.s. Цвети, ех това четвърто място, ние все за първо се борим и накрая ... все четвърти, но поне сме плътно зад вас 8)
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: Класиране

Мнениеот Victor » Сря Окт 28, 2009 14:52

Тя Цвети май говори за една друга класация на навигаторите :mrgreen:
Там аз държа първо и трето място! :wink:
Но за нея по-подробно като се видим следващия път на маса... :twisted:
Аватар
Victor
 
Мнения: 242
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 18:45
Местоположение: София
Име: Виктор Георгиев

Re: Класиране

Мнениеот MIROSLAV MARINOV » Сря Окт 28, 2009 22:46

Според регламентите в рали шампионата пилота и навигатора взимат равен брой точки.Ами я си представете че един навигатор участва с един пилот и става първи в два кръга.После участва с друг и става първи в следващите три кръга.Тогава той ще има повече точки и от двамата пилоти.Тогава излиза че той трябва да е шампион а двамата пилоти с които е бил са след него.Това е реален казус и ми е интересно кой ще е шампиона.Така че Деймане помисли по въпроса ,медии,журналистки,интервюта.
Това със суетата на навигаторите не е нищо ново.За Твърдица моя навигатор Евгени си купи нови слънчеви очила и само се оглеждаше в огледалото какъв е пич.Аз пък го заведох за гъби на предпоследната отсечка и не можа да си ги покаже на финала.Но аз винаги съм си уважавал навигаторите и затова неговото име си е на прозореца от неговата страна.
И искам да вметна още нещо.Хубаво е че trouble се е постарал да направи класиране.Но никъде не видях класиране за гр Х.Говорехме че е хубаво да има повече коли в тази група.Сега са една трета от участниците и никакво внимание от никого.Следя форума и след всяко състезание Оги прави коментар.И никога нито думичка за гр Х. Останалите също.Каточели тази група не съществува а е някакъв досаден придатък към състезанието.Не го казвам заради себеси.Аз тепърва няма да правя кариера в спорта,но колкото ми позволяват възможностите карам за себе си и за публиката.Тук участват доста хора с много малко пари и много ентусиазъм и правят невъзможното със старите си коли.Те не са по малко нахъсани от другите и също заслужават малко внимание от феновете и колегите си.
Аватар
MIROSLAV MARINOV
 
Мнения: 602
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 19:35
Местоположение: SOFIA
Име: Мирослав Маринов

Re: Класиране

Мнениеот tsveti » Сря Окт 28, 2009 23:36

Ами...мислих да е изненада :oops: , но Миро вече спомена и, за да ''предпазя'' хората от ''иглички'' в очите от взирането в монитора до полунощ, ще кажа, че аз се захванах да правя класирането за гр.Х. То трябваше да е готово малко след рали Твърдица, но тъй като нета в къщи напоследък е доста зле, а в работата определено няма как да го направя (и без това са ми вдигнали мерника с тия състезания) та все го отлагах и така се мина времето...
Надявам се тази събота и неделя да успея да го завърша.

Колкото до това, което е написал Миро за точките...да, има такъв казус и точно заради такива казуси е редно да има по-точни и ясни правила... Ако трябва- да направят и класиране за навигатори, не зная, но някакво решение трябва да има. Защото хем са екипаж, имат право и да се сменят в карането, което респективно означава, че и двамата са пилоти (водачи), хем не е много сигурно дали в такъв случай ще обявят за шампион навигатор.
Това за генералното в България е 0,01 процент възможно, но нещата в отделните класове стоят малко по-различно. Не е лошо да се помисли над това, как стоят нещата в индивидуалното класиране на ''навигаторите'' в България и има ли то почва у нас?!

:mrgreen: Много е сладка темата за навигаторите...сигурно им парят ушетата по цял ден, от толкова внимание :mrgreen: :P
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Re: Класиране

Мнениеот trouble » Сря Окт 28, 2009 23:44

tsveti написа:Ами...мислих да е изненада :oops: , но Миро вече спомена и, за да ''предпазя'' хората от ''иглички'' в очите от взирането в монитора до полунощ, ще кажа, че аз се захванах да правя класирането за гр.Х. То трябваше да е готово малко след рали Твърдица, но тъй като нета в къщи напоследък е доста зле, а в работата определено няма как да го направя (и без това са ми вдигнали мерника с тия състезания) та все го отлагах и така се мина времето...
Надявам се тази събота и неделя да успея да го завърша.

Колкото до това, което е написал Миро за точките...да, има такъв казус и точно заради такива казуси е редно да има по-точни и ясни правила... Ако трябва- да направят и класиране за навигатори, не зная, но някакво решение трябва да има. Защото хем са екипаж, имат право и да се сменят в карането, което респективно означава, че и двамата са пилоти (водачи), хем не е много сигурно дали в такъв случай ще обявят за шампион навигатор.
Това за генералното в България е 0,01 процент възможно, но нещата в отделните класове стоят малко по-различно. Не е лошо да се помисли над това, как стоят нещата в индивидуалното класиране на ''навигаторите'' в България и има ли то почва у нас?!

:mrgreen: Много е сладка темата за навигаторите...сигурно им парят ушетата по цял ден, от толкова внимание :mrgreen: :P


А Цвети...аз не ти видях поста...ако трябва да оставя на теб :)
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Класиране

Мнениеот damon » Чет Окт 29, 2009 09:34

MIROSLAV MARINOV написа:...Тогава излиза че той трябва да е шампион а двамата пилоти с които е бил са след него.Това е реален казус и ми е интересно кой ще е шампиона.Така че Деймане помисли по въпроса ,медии,журналистки,интервюта.


Миро прав си, но у нас аз не знам да има класиране за навигатори. И сега не знам на какъв принцип раздават купите за навигаторите, затова и казах че те просто викат пилота да си вземе купата пък той кой навигатор ще си извика е негова работа и на практика си е така. Може би не е лоша идея фед да направи класиране за копилоти генерално и по групи и класове, особено пък в нашите условия с честата ротация на навигатори. В европейския и световния рали шампионат си има отделни класификации за навигатори и е напълно възможно шампион при копилотите да не е навигатора на пилота - шампион:

http://fia.com/en-GB/sport/championship ... ation.aspx

http://fia.com/en-GB/sport/championship ... champ.aspx
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Re: Класиране

Мнениеот kiko » Чет Окт 29, 2009 09:51

Тва ми заприличва на бунта на навигаторите :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Класиране

Мнениеот OgyWRC » Чет Окт 29, 2009 10:17

Никакви купи за навигаторите, не стига, че се возят без пари, ами и класиране искат :lol: ...

Все си мисля, че в рали спорта в важен тандема и индивидуалните награди са малко или много не на място. Въпреки това, според мен класирането на ко-пилотите трябва има, но да е само генерално за рали шампионата.

Миро, гр.Х винаги е била много интересна, особено, когато иде реч за бързите Лади, а и винаги съм споменавал за най-атрактивния "жигул" и неговия водач г-н. Панчугов :D От друга страна, класирането в гр.Х е доста субективно, поради твърде различните качества на автомобилите в един клас ... ти сам знаеш как е.

p.s. Купите може да са под формата на позлатено огледалце (мислех за позлатена тетрадка със златно моливче, но няма да се зарадват толкова :D )
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: Класиране

Мнениеот tsveti » Чет Окт 29, 2009 10:47

Краси :), ако си готов с класирането в гр.Х пускай го! Безсмислено е, ако ти си го направил, да се ровя, да смятам и т.н. и аз, а хората да чакат... :)

Ники, не е точно така с награждаването. Ако в случая на Катето, Благовеста се е класирала с нея, поради най-голям брой точки или там поради някакви си правила, то Катето не може да излезне със Сивов, или с Манолов! Пилотът излиза с този навигатор, с който се е класирал, или излиза сам, както излезнах аз миналата година, тъй като нито една от навигаторките ми не покриваше 60%. Когато ми казаха името, друго име не казаха! А ми връчиха 4 купи, тоест купи бяха подготвени за ЕКИПАЖ, но тъй като нито една от тях не се е класирала, извикаха само мен. Е, как да излезна с някой, който не се е класирал (най-малкото те самите няма да искат да излизат някъде без да им се кажат имената). И аз не бих излезнала.
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Re: Класиране

Мнениеот Victor » Чет Окт 29, 2009 16:34

tsveti написа: :mrgreen: Много е сладка темата за навигаторите...сигурно им парят ушетата по цял ден, от толкова внимание :mrgreen: :P

А аз се чудя защо са ми червени ушите напоследък... :mrgreen:
OgyWRC написа:Никакви купи за навигаторите, не стига, че се возят без пари, ами и класиране искат :lol: ...

Това все едно не съм го прочел!!! :twisted: Не стига, че цяло състезание се правим на екскурзоводи (Уважаеми водачи, сега в ляво можете да поемете по завой с ниво на трудност "2", който може да бъде продължен с десен 3, а при недостатъчно желание от Ваша страна, има опция за кратка отбивка на близката поляна, съчетана с добив на дърва... :lol: ), а и пари ще ни искате за това!!!! Черна неблагодарност! :mrgreen:
OgyWRC написа:p.s. Купите може да са под формата на позлатено огледалце (мислех за позлатена тетрадка със златно моливче, но няма да се зарадват толкова :D )

А гримовете за вас ли остават?!?? :mrgreen:
Сега по темата - за мен лично е важно ОТБОРЪТ какво класиране има, а не поотделно кой колко точки е натрупал! Но наистина пък е любопитно какво се случва в случаите с честа смяна на навигаторите :?:
Смятам, че при годишното награждаване трябва да бъде извикан навигаторът, с който има най-много спечелени точки дадения пилот :idea: , без да се прави отделно класиране за навигаторите...
Аватар
Victor
 
Мнения: 242
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 18:45
Местоположение: София
Име: Виктор Георгиев

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта

cron