Да спасим рали" Хеброс"

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот golf_1 » Нед Юли 04, 2010 14:57

Snake0ne написа:Ще доживеем ли да видим рали спорта да се движи нагоре, а не само падения?! Какъв е този нашия български манталитет не мога да разбера. Може да се хвърлят пари за ремонти на барове, кръчми, чалготеки и какви ли не глупости, но няма един заинтересован човек, който да подпомогне подобно мероприятие :evil: Няма такова тъпо животно като българина. Пълна овца :x

ПС: Коматевския възел в кондиция ли е за провеждане на състезание? като лунен пейзаж е :roll:

Подкрепям те напълно,строят се мега хотели,ресторанти,чалгии,всеки ден виждам по улиците последни модели коли и кви ли не щуротии да си перат мръсните пари,обаче за едно двудневно събитие,няма и стотинка.Как в едни ритни-топковци се инвестират толкова милиони,за някви пълни некадърници,дето не могат даже и да играят,а тука някви 20 бона.Няма ли печелифши фирми в БГ...Е как навремето е имало пари,а сега се почва някакъв рев половин година преди състезанието как било под въпрос и т.н,абе няма такова племе като нас....Поне за рали "България" дано се справим.... :evil:
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот Ferjancz » Пон Юли 05, 2010 17:54

golf_1 написа:
Snake0ne написа:Ще доживеем ли да видим рали спорта да се движи нагоре, а не само падения?! Какъв е този нашия български манталитет не мога да разбера. Може да се хвърлят пари за ремонти на барове, кръчми, чалготеки и какви ли не глупости, но няма един заинтересован човек, който да подпомогне подобно мероприятие :evil: Няма такова тъпо животно като българина. Пълна овца :x

ПС: Коматевския възел в кондиция ли е за провеждане на състезание? като лунен пейзаж е :roll:

Подкрепям те напълно,строят се мега хотели,ресторанти,чалгии,всеки ден виждам по улиците последни модели коли и кви ли не щуротии да си перат мръсните пари,обаче за едно двудневно събитие,няма и стотинка.Как в едни ритни-топковци се инвестират толкова милиони,за някви пълни некадърници,дето не могат даже и да играят,а тука някви 20 бона.Няма ли печелифши фирми в БГ...Е как навремето е имало пари,а сега се почва някакъв рев половин година преди състезанието как било под въпрос и т.н,абе няма такова племе като нас....Поне за рали "България" дано се справим.... :evil:


Нали знаеш, какво е рекъл коча, като взели да го доят: А дано, ама на дали!
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот MIROSLAV MARINOV » Сря Юли 07, 2010 21:28

Колеги ,в крайна сметка въпреки усилията ралито няма да се осъществи.Усилията за провала му бяха по големи.Няма как да се примирят някои че при рали с 20 коли миналата година ,сега можеше да стане рали с два пъти повече.Щеше да има и доста коли от гр Х ,за разлика от миналата година ,когато бяха отрязани безцеремонно.
За съжаление такава ни е държавицата,всъщност я няма.Няма място и за донкихотовци,няма как да се бориш с мелниците на безхаберието и простотията.За съжаление автомобилния спорт в България бавно и мъчително си отива.
Дано поне не се изложим на рали България.Щото това ще е веднъж и завинаги.
Е не виждам повече какво мога да кажа по темата.
Аватар
MIROSLAV MARINOV
 
Мнения: 602
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 19:35
Местоположение: SOFIA
Име: Мирослав Маринов

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот STESICO » Пет Юли 16, 2010 18:14

Миро приятелю,заповядай в Сливен.Мисля че нашето го спасаха. :wink:
STESICO
 
Мнения: 310
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 23:00
Местоположение: СЛИВЕН
Име: Стефан Стоянов

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот driver » Пет Юли 16, 2010 19:02

Така както е тръгнало, май и Хеброс ще има ......
driver
 
Мнения: 509
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 17:30
Местоположение: Сливен
Име: Милен Николаев Дерелиев

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот MIROSLAV MARINOV » Съб Юли 17, 2010 12:03

Опасенията ми относно рали България се сбъднаха за голямо съжаление.За пореден път казвам че устните уговорки за каквото и да било не важат,още повече във ФИА.Там не вярват на сълзи.Разбира се последстивията от лошата организация поеха състезателите,и то тези с най доброто представяне.Класирането е безобразно.Правилата ,определени от самата БФАС си се променят в зависимост от нуждите на някои клубове.Питам дали щяха да се тълкуват така ако Гьошев караше по суперрали ,а другите не.Най-вероятно щяха да му кажат ,че си има правила и те трябва да се спазват от всички.
От друга страна ще се радвам ако Хеброс се проведе,независимо от мотивите за оказаната помощ.Замисълът да се направи по този начин не е от сега,но надделяваха аргументите ,че по добра реклама за състезанието и за самия Пловдив е старта да е в самия град,както и да се използват класическите отсечки.Но след като на самите управници на града не им пука от това и с лека ръка загърбват традицията никой не може да им помогне.
Ралито замислено по последната схема ще е по лесно за провеждане като цяло,тъй като техническият преглед,сервизния парк и закрития парк ще са на едно място,както и ще има два суперспециални етапа на пистата.Не са необходими средствата ако това се правеше в града.Всичко ще бъде концентрирано на пистата.Трите проектоотсечки са на североисток от Калояново.
Необходимо е обаче да се вземат всички необходими разрешителни и други документи от местните власти.Дано няма някой заклет футболен фен който да каже не.Много зависи и от помощта на БФАС.Христо Стоилов не може да направи всичко сам.Дано упоритостта да спечели.
Аватар
MIROSLAV MARINOV
 
Мнения: 602
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 19:35
Местоположение: SOFIA
Име: Мирослав Маринов

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот krasteff » Съб Юли 17, 2010 23:58

Както е тръгнало да се спасяват ралита, да вземем да си напрвим и едно рали ''Люлин" да има точки за всички и никкой да не се сърди. :mrgreen:
Изображение
Аватар
krasteff
 
Мнения: 141
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 18:13
Местоположение: София
Име: Ивайло Кръстев

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот ded maroz » Нед Юли 18, 2010 13:05

Здравейте!Не знам вече колко пъти се писа ЩЕ има,Няма да има,Ще,Не.....Този път ЩЕ ИМА,но както Мирослав писа по-горе -Да не коментираме причините,кой го иска и ще помогне да го има с финансова и друга помощ.За мен това е продължение на Българския сериал "" БФАС-шампионат и роднини""Голяма част от нас видяха,някои чуха, а даже и въвFIA видяха ,ама не разбраха какво е това животно:Български правилник"?Въпросът е ,че Сагата /шоуто / продължава!Но знаем,че"интереса клати феса"-това е Българският шампионат,а не дали можеш или не можеш!
Не знам,а ине ме интересува защо Христо Стоилов се напъва да го организира,а не си гледа спокойствието с пистата?Но това си е негов проблем.
Не приемам изреченията:"да се спаси ралито;да се спаси спорта;по нареждане на Федерацията--Достатъчно години сме слушали и гледали как се осъществяват тези изричения у нас.Аз лично съм сигурен,че в момента го Използвуват за маша на някои интереси ,но времето ще покаже!
Искам да споделя друго:
1.Защо отиваме на СЕ на 60/шейсет/км от Пловдив като най-далечните Пещерски са на 40/четирдесет/км.?
2.Защо отиваме на 20км-Калояново,като най-близките трасета около Пловдив са между 3/три/ и 5/пет/км.?
3.Какъв СЕ ще е пистата с дължина 1.650метра?
4.Колко публика ще отиде на 20км и съответно 60кмпри наличните на 3-5км?
5.Колко пари ще осигури община Калояново на чийто територия е ралито при положени,че"лошата"Пловдивска община
е гласувала отдавна на Общинска сесия сумата от 15000/петнадесет хиляди/лева и сега при положение,че ралито излиза от нейната територия тези пари Няма да ги Даде!?Няма мероприятие НЯМА пари!!!
Бившата директорка на миналогодишното рали Галина Кирова в писмото с което информира и Фед.и обществеността изрична подчерта като основна причина "липсата на ПАРИ" ,ане липсата на Трасета за СЕ!
Какво става сега?:Някой по някаква причина дава пари,а "ние"решаваме да го изкараме от територията на Община Пловдив и да загубим и тези 15хил.лв. и да хоидим на трасета,на които никой няма да гледа и отиват в Друга Община,като пак повтарям/а и всички знаете/около Пловдив има чудесни такива за какъвто и да е формат на ралито!
Единственото положително от цялата гимнастика е това което Стоилов осигурява--неговата писта!
ДА ама НЕ !!Рали ХЕБРОС е състезание което се е провеждало в Родопите и не е пистово състезание.
Името Хеброс е свързано с град Пловдив,река Марица и Родопите!!!!!
Тогава новия формат да го кръстят "Средногорски партизани" или "Бащи и синове-Калояново"или еднодневния формат на новоизмисленото рали да е "12 часа около Льо Кальоян"-Вижте как хубаво звучи!
Повтарям пак: Рали Хеброс имаше Финасови проблеми за провеждането,а не липса на състезателни трасета!!
Съчуствам на Стоилов,но всеки си носи кръста.
Успех на новото творение на Фед.и сие-----" 12 часа Льо Кальоян " !!!
ded maroz
 
Мнения: 49
Регистриран на: Пон Окт 26, 2009 16:46
Име: Иван Йорданов1

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот BOXER » Нед Юли 18, 2010 13:17

Вие угодия нямате.Като го бяха отказали,започнахте да ревете,че няма да има,сега ще го има вие пак ревете.
Всекъ фен,дето ще гледа ралито на 40 км,от Пловдив,ще отиде да го гледа и на 60 км.Може да няма семкаджии от Пловдив,но ще бъдат заместени от другите населени места през който минава ралито.
Аз не виждам нищо лошо да има ССЕ на Калояново,даже ще е много интересно според мен,ама щом на някой хора ви е далеч от Пловдив не го гледайте.
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот ded maroz » Нед Юли 18, 2010 13:53

BOXER написа:Вие угодия нямате.Като го бяха отказали,започнахте да ревете,че няма да има,сега ще го има вие пак ревете.
Всекъ фен,дето ще гледа ралито на 40 км,от Пловдив,ще отиде да го гледа и на 60 км.Може да няма семкаджии от Пловдив,но ще бъдат заместени от другите населени места през който минава ралито.
Аз не виждам нищо лошо да има ССЕ на Калояново,даже ще е много интересно според мен,ама щом на някой хора ви е далеч от Пловдив не го гледайте.

BOXER,благодаря за "ценните"ти съвети!Прочети внимателно за какво става въпрос и се опитай да разбереш какво съм написал.А явно и за някои неща нямаш информация.
Последният вариянт на ралито ,който Стоилов бяха разработели беше за етапи на отстояние 5 км от града ПОДЧЕРТАВАМ специално за теб е такива като теб--от ТРАСЕТАТА на рали ХЕБРОС ,което се провежда във РОДОПИТЕ и от години в които съм сигурен,че не си бил роден.


Това е ИМЕ ХЕБРОС,емблема ХЕБРОС,традиция ХЕБРОС ;дългогодишен труд на стотици деятели,фенове,състезатели ,полиция,пожарна,свръки,лекари и ......РАЗБИРАШ ли?
Ти ходил ли си някога на Калояново и знаеш ли колко са месните и от съседните населени места и колко са "семкаджиите" от Пловдив??
Калояново е хубава ПИСТА,но знаеш ли какво значи СЕ дълъг 1.650м за Рали автомобил? Помисли ! По-точно прочети хубаво преди де плюеш.
ded maroz
 
Мнения: 49
Регистриран на: Пон Окт 26, 2009 16:46
Име: Иван Йорданов1

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот P.Solberg » Нед Юли 18, 2010 14:02

Не виждам какво лошо беше да се използват етапите - Здравец, Дедево, Бойково, Асеновград. Ралито си беше компактно с тези етапи.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот ded maroz » Нед Юли 18, 2010 14:28

P.Solberg написа:Не виждам какво лошо беше да се използват етапите - Здравец, Дедево, Бойково, Асеновград. Ралито си беше компактно с тези етапи.

Благодаря!Взех да си мисля,че толкова лошо съм се изразил,че никой не може за разбере каква ми е идеята.
Тези СЕ,които си изброил са си класика !Иникога досега не е бил проблема със СЕ,а с ПАРИТЕ!!!
Извинявам се,че се повтарям,но ме яд за хубавите трасета,които няма да гледаме!!
Вижте,че изобщо не споменавам Европейски шампионат и тн.Хубаво е,че ще се спаси ралито,нозащо трябва да е на такава цена??
Само ще спомена,че огледа на трасетата /новите/е направен веднага след "Великото"последно заседание на "Великата"ни Фед.,която между другото е Наредила да започнат веднага действия за провеждането на този кръг от Републиканския шампионат.
Комисията е :Христо Стоилов,Владо Илиев,Румен Манолов.......
Честито на печелившите!!!
ded maroz
 
Мнения: 49
Регистриран на: Пон Окт 26, 2009 16:46
Име: Иван Йорданов1

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот ispo » Нед Юли 18, 2010 15:29

Започва да става доста интересно :lol:
Плевен Рейсинг Тим: http://plevenrt.blogspot.com/
Плевен Рейсинг Тим (Фейсбук): https://www.facebook.com/PlevenRacing?fref=ts
Аватар
ispo
 
Мнения: 281
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 19:19
Местоположение: Pleven
Име: Искрен Пондев

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот MIROSLAV MARINOV » Нед Юли 18, 2010 17:09

Иване,сега аз да те попитам,ти някога организирал ли си състезание или помагал ли си за организация на такова.
Поста ти е доста язвителен.Критикуваш останалите,правиш се на доста осведомен.Ако е така ,защо не сложи една ръка на Христо Стоилов когато искаше да направи ралито по класическите отсечки.Трябваха доста хора за това. И имаше такива,които НЯКОЙ доста успешно разколеба.Този някой и сега ще се ядоса ако недай боже стане ралито.Както казваш бяха гласувани пари от общината,но когато трябваше да се дадат отговорните лица се покриха и не си вдигаха телефоните.А и парите не са достатъчни.Всички институции от които зависи организацията ,включително полицията не искаха да се ангажират.Обърнаха гръб,сигурен съм че НЯКОЙ доста добре беше поработил затова.Както казах по горе пловдивския казан работи добре.Никой не може да подаде глава.
Иначе пари бяха намерени и преди.Но без съдействието на градските власти нищо не може да се организира.
Освен това голяма част от хората които бяха близки до предишното ръководство не се решиха да помагат.Защо ли?
Христо Стоилов каза че не може да се бори с вятърните мелници и се беше отказал.
На последния управителен съвет Г.Янакиев попита какво става с Хеброс.Христо му обясни проблемите и предложи този вариант ,който ще се направи с много по малко пари.
Първо не се налага да се затварят площи за тех. преглед и закрит парк,както на място за старта,както и за сервизен парк.Има достатъчно място за сервизни коли ,ремаркета и пр.
Тогава Янакиев обеща да помогне и изпраща Владо Илиев,не като баща на Митко,а като отговорник по трасетата и Румен Манолов,който трябва да се погрижи за замерванията и пътната книга.
Кой какви други интереси има ,няма значение.Повечето от състезателите искат да има рали.
А въпросите които задаваш са просто риторични и отговорите се съдържат по горе.Както ти каза по горе и Влади,тези които обичат спорта ще дойдат и на 20 км повече.
На Хеброс преди години карахме и отсечки около Смолян,доста по далече.И пак беше пълно с хора.
А и в района където сега е замислено също живеят хора,и те не са по долно качество от пловдивчани.
Кога ще доживеем когато някой иска да направи нещо,другите да му помогнат а не само да критикуват и плюят.
Аватар
MIROSLAV MARINOV
 
Мнения: 602
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 19:35
Местоположение: SOFIA
Име: Мирослав Маринов

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот trouble » Нед Юли 18, 2010 17:16

Споделете кои са тези 3 отсечки :)
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 78 госта

cron