Планинско Узана 23-24 юни 2012, Нац.ш-т III кръг

Дискусия за Българския Планински Шампионат

Re: Планинско Узана 23-24 юни 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот trouble » Чет Юни 14, 2012 17:38

svetluo написа:"От Шумен хващаш пътя за София, в Търново се въртиш на детелината като държиш посока Габрово...от там имаш 40 км до града...След като влезеш в Габрово, пътя ти е само направо. Прекосяваш голяма част от града по булеварда, след това ще видиш големи табели над главата ти Узана надясно. Хващаш този път и след 7-8 км вече си в планината. Следва около 15-16 км изкачване със много хубави завои и си на старта ! След финала на отсечката излизаш горе на билото. Местноста се нарича "Географски център" има доста вилички, хижи, хотели на достатъчно приемливи цени !
Отностно местата за гледане...Трасето е разнообразно и интересно. Почти навсякъде е интересно да се гледа. Аз лично бих предпочел към края на етапа има един десен обратен . Завоя е характерен с това, че се намира точно до голяма ски писта. Има известни места за паркиране. Там е интересно, има възможност да се местиш пеш от там - следващия завой остър ляв също е много интересен. Ако не ти се влиза в етапа, паркираш някъде преди старта и в началото на етапа има какво да се види и там.!
Успех и приятно гледане !"


Така ми го обясни миналата година Иво, по - точно и конкретно не може да е и бях много доволен от състезанието. За мен лично няма състезание с повече атрактивни места за гледане от това.


Да де... :) Айде и тебе те чакаме там :)
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Планинско Узана 23-24 юни 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот psv » Чет Юни 14, 2012 19:17

trouble написа:Мерси :)....А не че съм решил, рекох да питам, стори ми се подходящ :) Явно през Хаинбоаз или Шипка ще е.

След като влезеш в Габрово въведи на GPS ул.Козещица от там само направо.Точно преди изкачването има табела Узана 17 или 18 километра(толкова са километрите до хотелите т.е малко след финала)до старта са около 10км.Ще минеш и през две села Стоманеци и Зелено Дърво.
Аватар
psv
 
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Юни 14, 2012 18:17
Име: Петър Василев

Re: Планинско Узана 23-24 юни 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот Иван Шопов » Чет Юни 14, 2012 19:48

svetluo написа:" След финала на отсечката излизаш горе на билото. Местноста се нарича "Географски център" има доста вилички, хижи, хотели на достатъчно приемливи цени !


Ето Ви малко прясна (вчерашна) информация за хижите в местността "Узана".

Хотел "Импулс" - в момента не работи, очаква се в края на седмицата да отвори врати. Отсега са запазени всички апартаменти, има налични двойни стаи ( реновираните са прилични) на цена от 60лв/ вечер.

Хотел "Еделвайс" - В момента също не работи, но има свободни места за другата седмица. Басейнчето е зеленясало, но обещаха, че ще бъде почистен ( не вярвам на което). Стаите и така наречените "апартаменти" са си живи хижарски стаи от 60-те години. Цени - от 17 до 30лв на легло, като цената се уточнява "на пазарлък" по телефона с "офиса" на собствениците.

Хижа "Прима С" - В момента работи. Стаите не са първа хубост, на последния етаж има и стаи с повече легла. Ако запазвате там - избирайте на ниските етажи - няма климатизация, на първия етаж е приятно хладно през деня, а на последния етаж е страшна жега и пълен мор. Цените са по 25лв/ легло, все още има свободни места.

Хижа "Хлебна" - вчера имаше останала само една двойна свободна стая. Приятна обстановка, за цени не съм питал, тъй като планираме да сме повече от 2 човека.

За тези, които отдалечеността на Габрово и Узана не е проблем - цените в самия град на хотелите са по-евтини, а обстановката е много по-приятна, като част от хотелите са почти чисто нови.
Сигурен съм, че както всяка година - така и тази ще има доста хора на палатки на самото трасе. Това също е вариант, който не е за пренебрегване - природата е страхотна!

За колегите :

Противно на обявената информация - по трасето има доста работа за вършене. Запълнени са някои дупки, като са останали няколко малки, които за съжаление са точно в траекторията на някои завои.
Всички знаете бързата част преди "Лифта" - има много изкаран чакъл на пътя, който е плод на запълването на дупката във вътрешната част на завоя с чакъл, вместо с асфалт. Трасето е непочистено - има по близо половин метър шума и пръст и от двете страни на пътя на доста места.
Сервизната зона е много разбита.
За тези, които не са участвали досега в Планинско "Узана" - непременно си вземете шатри! В сервизната зона няма никаква сянка и ще се сблъскате с неприятни усещания.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Планинско Узана 23-24 юни 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот QUATRO » Чет Юни 14, 2012 20:26

Иване - искам да ти благодаря за инфото което даваш - така ПОМАГАШ на нас феновете и на УЧАСТНИЦИТЕ . Информацията е важна и мисля че хората ще се възползват от нея .
QUATRO
 
Мнения: 508
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 18:19
Местоположение: Пазарджик
Име: stefan itov

Re: Планинско Узана 23-24 юни 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот Vaseto » Пет Юни 15, 2012 22:08

Тази инспекция, от федерацията ли е, или от АДАС ? До състезанието има цяла седмица и хората не са спрели да работят по трасето. Но въпреки всичко според стандартите на някои говорещи и не участващи проблеми ще има до последно.Не помагате по този начин, моля не пречете.
Аватар
Vaseto
 
Мнения: 143
Регистриран на: Съб Апр 14, 2012 18:21
Местоположение: Sliven, Tvardica, Sofiq
Име: Васил Киров

Re: Планинско Узана 23-24 юни 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот RaPiD » Съб Юни 16, 2012 00:13

Не виждам с какво пречи Иван... Хубаво е, че се дава информация предварително. Съмнявам се да е изъгал или изопачил нещата....
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Re: Планинско Узана 23-24 юни 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот Vaseto » Съб Юни 16, 2012 00:43

Който има притенции, да се обади на организатора. А и ако беше прочел спец. правилник за планинско, щеше да разбере, че изискуемите 5(пет) метра ширина са почистени. Шума, пясък, храсти, камъни извън тази ширина, не са проблем на организатора, а каприз на състезаващите се и заяждане на некаращите. Всеки организатор остава метенето за последните дни, за да не го прави след всеки дъжд.
Аватар
Vaseto
 
Мнения: 143
Регистриран на: Съб Апр 14, 2012 18:21
Местоположение: Sliven, Tvardica, Sofiq
Име: Васил Киров

Re: Планинско Узана 23-24 юни 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот Иван Шопов » Съб Юни 16, 2012 11:21

Vaseto,

Не смятам, че ти дължа каквито и да било обяснения по повод пребиваването ми там.
Трасето не е почистено в "изискуемите 5 метра". Вярно е,че това се прави окончателно и непосредствено преди състезанието , но е лъжа, че в момента това е направено. Ще видим доколко ще бъде направено тази година при липсата на Ники и компания, на които им се наложи миналата година да извадят пари от джоба си и да обикалят с камионите за да бъде почистено както трябва.
Между другото в правилника пише "минимална широчина на трасето", а не "минимална чистота". За състезание от този тип, в което са позволени гуми "чист слик" чистотата на трасето е повече от задължителна.
Лъжа е и твърдението ти, че " не е спирано да се работи по трасето". Прекарах близо цял ден и нямаше никой, а и очевадно скоро не е имало никой. Е, ще допусна, че съм уцелил баш кривия ден.
Кое е глезотия и прищявка и кое не - смятам, че не е в твоите правомощия и ценз да определяш. Това, което за теб е прищявка е достатъчна предпоставка за неприятни и непоправими последствия за хора и техника.
В крайна сметка за мен лично е по-важно да споделя вярна и точна информация овреме, защото поне на теория тя помага на нови колеги и фенове. Бях там и със собствените си очи видях това, което споделям. Убеден съм, че ти не си го направил, така че за мен поредното ти лирично отклонение е само бла-бла без покритие.

Забелязвам, че за пореден път в напъни на словесна диария се опитваш да създадеш излишни конфликти - и в тази тема, и в някои други. Това е за следпоследен път.
Вече беше в "принудителен отпуск" поради тези причини и очевадно не си извлякъл нужните поуки.
Най-официално те предупреждавам, че при следваща реплика и опит за заяждане с когото и да било и за каквото и да било - лично ти обещавам, че ще ти се наложи да потърсиш друго форумно поле за изява на личното ти мнение.

Малко по-късно ще кача пресен онбоард от трасето на планинско "Узана" за да могат колегите, които ще го карат за първи път да придобият дори и минимална представа.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Планинско Узана 23-24 юни 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот NIKI WRC » Съб Юни 16, 2012 11:44

Аз също подкрепям Иван Шопов, който не познавам лично, но смятам че е доста интелигентен и тази информация е полезна за всеки!!!
Малко са хората, които дават информация от горещата точка!!!
Поздрави пичове :)) :lol:
Хемингуей е казал: Има три спорта: бикоборството, алпинизама и автомобилизама, всичко останоло са игри. :lol:
Аватар
NIKI WRC
 
Мнения: 243
Регистриран на: Пон Авг 25, 2008 08:55
Местоположение: Сливен
Име: Николай Неделчев

Re: Планинско Узана 23-24 юни 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот Иван Шопов » Съб Юни 16, 2012 17:36

Ето и обещания он боард:

Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Планинско Узана 23-24 юни 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот todor hristov » Съб Юни 16, 2012 21:44

Eeee,ама бива неуважение за положения труд,ама това на нищо не прилича.
Благодаря за клипчето и за правилната музика към него.
Узана е прекрасна!
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Re: Планинско Узана 23-24 юни 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот Vaseto » Съб Юни 16, 2012 22:00

Г-н Шопов, за последен път те предупреждавам да се въздържаш от обиди и квалификации. Думи като"словесна диария" ,може да са нормални в твоя речник, но са недопустими тук. Ако бяха казани от някой друг, щеше да получи "едноседмична почивка". Много те моля спазвай правилата. По отношение на трасето, бях там много преди теб и видях, че пътя е нарязан(подготвен за асфалтиране).Разговарях и с човек от организачията и видях с какво желание се прови всичко, след тежката зима. Има комисия планинско - и според мен само тя е в правомощия, да определя кое трасе отговаря и кое не. Ако не уважаваме труда на организатора, както труда на пилота нещата няма да се получат.
Аватар
Vaseto
 
Мнения: 143
Регистриран на: Съб Апр 14, 2012 18:21
Местоположение: Sliven, Tvardica, Sofiq
Име: Васил Киров

Re: Планинско Узана 23-24 юни 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот psv » Нед Юни 17, 2012 11:38

Иван Шопов написа:Vaseto,

Не смятам, че ти дължа каквито и да било обяснения по повод пребиваването ми там.
Трасето не е почистено в "изискуемите 5 метра". Вярно е,че това се прави окончателно и непосредствено преди състезанието , но е лъжа, че в момента това е направено. Ще видим доколко ще бъде направено тази година при липсата на Ники и компания, на които им се наложи миналата година да извадят пари от джоба си и да обикалят с камионите за да бъде почистено както трябва.
Между другото в правилника пише "минимална широчина на трасето", а не "минимална чистота". За състезание от този тип, в което са позволени гуми "чист слик" чистотата на трасето е повече от задължителна.
Лъжа е и твърдението ти, че " не е спирано да се работи по трасето". Прекарах близо цял ден и нямаше никой, а и очевадно скоро не е имало никой. Е, ще допусна, че съм уцелил баш кривия ден.
Кое е глезотия и прищявка и кое не - смятам, че не е в твоите правомощия и ценз да определяш. Това, което за теб е прищявка е достатъчна предпоставка за неприятни и непоправими последствия за хора и техника.
В крайна сметка за мен лично е по-важно да споделя вярна и точна информация овреме, защото поне на теория тя помага на нови колеги и фенове. Бях там и със собствените си очи видях това, което споделям. Убеден съм, че ти не си го направил, така че за мен поредното ти лирично отклонение е само бла-бла без покритие.

Забелязвам, че за пореден път в напъни на словесна диария се опитваш да създадеш излишни конфликти - и в тази тема, и в някои други. Това е за следпоследен път.
Вече беше в "принудителен отпуск" поради тези причини и очевадно не си извлякъл нужните поуки.
Най-официално те предупреждавам, че при следваща реплика и опит за заяждане с когото и да било и за каквото и да било - лично ти обещавам, че ще ти се наложи да потърсиш друго форумно поле за изява на личното ти мнение.

Малко по-късно ще кача пресен онбоард от трасето на планинско "Узана" за да могат колегите, които ще го карат за първи път да придобият дори и минимална представа.

Г-н Шопов много ми е интересно кого наричаш колеги,състезателите или хората от форума защото не си спомням някой скоро да те е виждал да се състезаваш ВИЖ ВЪВ ФОРУМА нямаш равен.Колкото до онборда мисля,че трябва да си преговориш правилника за движение по пътищата т.е ограниченията на скоростта и движението в дясната част на платно.Всяка година дни преди планинското стават катастрофи заради такива като теб които смятат,че са безгрешни.Искам да ти припомня,че планинското започва събота от 15 часа и неделя от 10часа така,че ако искаш да покажеш какво можеш направи го тогава.Ако имаш претенции към коментара може да се срещнем на удобно за теб място(на Узана) за един час съм там.Предвид тежкото състояние на автомобилният спорт и липсата на пари всяко усилие на община и организатор въобще да се проведе дадено състезание трябва да се толерира.
Аватар
psv
 
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Юни 14, 2012 18:17
Име: Петър Василев

Re: Планинско Узана 23-24 юни 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот Jari-Matti Latvala » Нед Юни 17, 2012 12:32

На мен пък ми хареса карането на Шопов.Голям змей е!Дори че само го е снимал,кефи!От друга стана,времето което записа е далеч по-добро от времената на някои,които не знаят защо изобщо се пускат на състезания (имена,разбира се няма да споменавам).Само малка забележка,накрая можеше да дръпне една ръчна,ей така просто,за публиката.Но нищо,да се надяваме другия път...... :D
Jari-Matti Latvala
 
Мнения: 259
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 20:39
Име: Владимир Василев

Re: Планинско Узана 23-24 юни 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот Иван Шопов » Нед Юни 17, 2012 13:37

Vaseto,
Така и не разбрах какво точно ще последва след предупреждението ти, но не ме и интересува.
За пореден път опитваш да се заяждаш и в желанието си да изпъкнеш говориш небивалици.
Ако беше наясно какво се случва, когато с чист слик ( който е разрешен на планинско и често се използва) се стъпи на шума, чакъл или пръст може би нямаше да възприемаш почистването на трасето като глезотия. Подобно безхаберие към безопасността на състезатели и публика аз наричам "словесна диария". Ако ти имаш друго определение може и да го приема. Да не говорим, че подобни напъни си пуснал и в други теми по същото време.
Забелязвам, че за пореден път цитираш правила, но когато биваш оборен на секундата забравяш за какво се говори. Няма да те питам отново дали ако трасето е над "изискуемите 5 метра" трябва да бъдат почистени само 5, дали отляво, отдясно или през 1 метър. Надявам се някога да имаш възможността да погледнеш нещата откъм правилната и безопасна гледна точка, а не просто от сеирджийската.
Никъде не видях да е омаловажен нечий труд. От онбоарда можеш да се увериш лично в гореописаното от мен състояние на трасето. Споменах фактите и те са истина, противно на обявената информация, че всичко е ок. Оттам нататък кой, защо и как е свършил или пропуснал нещо - не желая да коментирам.
С това приключвам дискусията с теб, а и честно казано не желая да започвам нова на подетото от теб заядливо, дребнаво и елементарно-провокативно ниво.

Psv (или г-н Василев),
Наричам колеги всички, които са имали желанието, ентусиазма и куража да застанат на старта и да се борят за първото място, без значение от дадената автомобилна дисциплина (планинско, раликрос, автокрос, дамски приложен шампионат и т.н.).
Не наричам колеги тези от тях, които са го направили само за да кажат "Аз съм състезател!" или не изповядват елементарни морални и човешки ценности.
Дали някой ме е виждал или не е без значение. Разбирам опита ти за заяждане, но ще го приема като довод ако и само ако не наричаш съучениците си от гимназията ... съученици. Те си остават такива, дори и да не учите отново заедно В ТОЗИ МОМЕНТ. В този ред на мисли дори и с Ради разговаряме като колеги, а и двамата твърдим, че сме такива, въпреки че не сме имали удоволствието да се състезаваме в едно и също състезание. Надявам се да разбираш колко безсмислено е заяждането ти.

Относно онбоарда:

1. Максималната скорост, достигана на 4бр. прави беше 100км/ч или иначе казано с 10км/ч над разрешената по закон за такъв тип междуградски пътища. В останалата част от трасето е била винаги под 90 км/ч, така че вместо да препрочитам Правилника ти препоръчвам да осъзнаеш, че представата ти за скорост, създадена от компресиран видеоклип е далеч от реалната. Между другото - опознавателният автомобил е дизелов, носещ под капака си невероятните 140 к.с.. Обещавам да зарадвам собственика му с възхитата от бързината му по баирите.
Но ако все още не си убеден, по формулата S=V.T сам можеш да пресметнеш средната скорост по трасето. :)
2. Заради такива като мен не се случват произшествия. Такива не само не съм предизвиквал, но и избягвам да създавам предпоставки за тях. Сега ще ти предложа да изгледаш отново онбоарда и ако сам не стигнеш до точните изводи, аз ще те насоча:
- В автомобила има трима човека (нещо, което няма как да видиш от камерата).
- Дясностоящия има по-добра видимост и респективно "подсказва" дали има насрещно движение ако и когато е необходимо, а вече уточнихме, че скоростта е абсолютно съобразена.
- Най-важното е, че при внимателно гледане сам ще се убедиш, че траекториите на завоите без достатъчна видимост не са правилни!. Това е така именно, защото сме избягвали и най-малката опасност да срещнем насрещно движение.

Разбирам, че дори и гледано с нормално темпо може да предизвика притеснение в някои, така че ще допусна, че казаното от теб е плод на личното ти възприятие за "висока скорост".
Относно "доказването ми" - смятам, че съм го направил по правилният начин, в правилният момент и на точното място. Ако за теб опит да се помогне на някого е начин да се докажеш - ок, всеки има право на собствена ценностна система, но моята не е такава. Заядливата ти реплика не смятам да я коментирам повече.
Не знам дали и защо трябва да ме притеснява идването ти до "Узана". Живот и здраве ще бъда там още в петък по обяд и с радост ще приема извиненията ти очи в очи, стига да решиш да го направиш. :)
Надявам се, че това приключва недоразумението, касаещо онбоарда.

Jari-Matti Latvala,
Благодаря за добрите думи, но може би вече разбираш, че всъщност нито е било толкова бързо, нито толкова правилно.:)
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

ПредишнаСледваща

Назад към Български Планински Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron