Планинско Узана 23-24 юни 2012, Нац.ш-т III кръг

Дискусия за Българския Планински Шампионат

Re: Планинско Узана 23-24 юни 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот beta_racing » Чет Юни 21, 2012 23:57

golf_1 написа:Отдавна сме изтървали доста изисквания, можеби затова Ники Златков предпочете да кара навън,на равен път с много бързи завой,без превали,без фракция.....Но все пак ние трябва да се задоволим с това което имаме, и да не хвърчим в небесата от изиквания... :D
Значи от една страна говорим колко е хубаво навън, как всичко се спазва, "как Ники Златков отишъл да кара из Европа точно заради това" и т.н., а в същото време за тук постоянно говорим, че многото правила (ако се спазват всички!) едва ли не само спъват организаторите - и дай да "заобиколим" някои от тях (направо колкото може повече)! *баси абсурда :shock: С две думи според българското мислене - дай да има селски кушии, ама да вървят там нек'ви коли (пък в същото време за Европа да говорим колко е хубаво!) :| При това "стечение на обстоятелствата" и още хора ще избягат я навън, я в друга дисциплина, я от спорта!
Започвам да си мисля - аз ли нещо съм сбъркан или...?! Умът ми не може да побере как едновременно може да се мисли за еднакви неща по коренно различен начин и това да се приема за нормално - там е Европа, значи трябва да е хубаво и да ги хвалим, а тук е България, значи трябва да е гадно, ама ни мързи да го подобрим, 'щото....."абе, много правила, беее, къде ще се занимаваме сега с тях!" :shock: После 'що сме били на тоя хал...... :x

Какво значи "да не хвърчим в небесата от изисквания"?? Пак ти казвам - приеми дисциплината "планински шампионат" все едно се казва "писта в гората" (само където не се затваря в обиколка :mrgreen:). Пътят трябва да е чист, трябва да е определени метри широк (не говоря само за изчистената част, а за асфалта като цяло), не трябва да се сече (затова на местата, на които по принцип може да се пресече, се слагат гуми, бали и др.), да има двойни мантинели и още други правила.
Това е и причината в шампионатите на запад освен коли да участват и всякакви други "извращения" от рода на формули, прототипи и т.н. (дори камиони съм виждал). Доста е изместено нашето мислене (то е сигурно и заради неспазване на правилата през годините :lol:), че планинското е почти като ралито......но без навигатор :lol: :lol: "Да, ама не!", както беше казал Петко Бочаров :mrgreen:

Има и друго нещо - правилата за безопасност са преди всичко превенция. Много ме е яд, когато хората не осъзнават и не оценяват какво всъщност е превенцията! Ама то затова и има най-различни произшествия... :wink: И после другите са ни винаги виновни :wink:

Както и да - че малко се отклоних. Последно искам да кажа, че с думите "селки кушии" не визирах това състезание, а говорех по принцип :wink:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Планинско Узана 23-24 юни 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот golf_1 » Чет Юни 21, 2012 23:57

Vaseto написа:Автомобила на Попови от година насам си е все група Х.Това че на Варна и на Благоевград, на техническите комисари не им стискаше да кажат че автомобила не отговаря(това което се говори от много време) е друг въпрос. Дойде председател на тех. комисия чужденец и констатира, че колата не отговаря на изискванията(по български- фалшива),и няма да ги допусне.Същият този Ясен Попов, който обиди 2/3 от състезателите на събранието се оказа че е подготвил нередовен автомобил(как ми се иска да употребя подходящите за случая думи, но някой ще каже че се заяждам).Да чухте от тях ,че са ги отстранили неправомерно, каквато би била нормалната реакция ако си прав.Не. Нямаше и пресконференции. Остана само обидата в колегите им и опита за неравностойна борба.

Същия този който караше хората да се кефят по завойте, защото караше за тях...Извинявай приятел ама за Яската да говориш така е смешно,апък сина му толкова бързо се адаптира към Евото и кара толкова добре саксото,че няма смисъл да злобееш срещу хората...
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Планинско Узана 23-24 юни 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот damnit » Пет Юни 22, 2012 00:08

Цялата идея на сезона на Дани, Ясен и Дилян е съвсем друга... Дали Н4, дали Х.. не е определящ фактора в случая.. Само търсите за какво да се заяждате...
"Щом се състезавам, значи трябва да побеждавам" - Фабрицио Табатон

WRC2013 - No Loeb, no H. Solberg, no P. Solberg, no Gigi Gali, no Grönholm, no Sainz, no M. Martin, no Panizzi
What kind of shit is this?!
Аватар
damnit
 
Мнения: 423
Регистриран на: Вто Май 06, 2008 02:44
Местоположение: Noise City/Варна
Име: Любомир Любомиров

Re: Планинско Узана 23-24 юни 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот Vaseto » Пет Юни 22, 2012 00:09

Никой не успорва качествата му на пилот, а и това не го коментираме. Става въпрос за опита им да прецакат колегите си. Което е обидно, меко казано. А на Узана ще има Н/4ки- редовни.
Аватар
Vaseto
 
Мнения: 143
Регистриран на: Съб Апр 14, 2012 18:21
Местоположение: Sliven, Tvardica, Sofiq
Име: Васил Киров

Re: Планинско Узана 23-24 юни 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот GT 51 » Пет Юни 22, 2012 00:10

Интересна ми се струва заявката на Цецо Мезинов, един Шампион който не съм срещал в близките години по трасетата , освен като зрител.Желая му успех в новия клуб...Ако не се лъжа преди се състезаваше за Томе Рейсинг.Също така искам да пожелая успех и на всички стартиращи.Очаквайте изненади на Административния преглед, с оглед някой тестове тези дни по трасето . Успех ! 8)
Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

Re: Планинско Узана 23-24 юни 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот beta_racing » Пет Юни 22, 2012 00:12

GT 51 написа:Интересна ми се струва заявката на Цецо Мезинов, един Шампион който не съм срещал в близките години по трасетата , освен като зрител.Желая му успех в новия клуб...Ако не се лъжа преди се състезаваше за Томе Рейсинг.Също така искам да пожелая успех и на всички стартиращи.Очаквайте изненади на Административния преглед, с оглед някой тестове тези дни по трасето . Успех ! 8)
Да не останат 2-ма, 3-ма само на старт :oops: :mrgreen:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Планинско Узана 23-24 юни 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот GT 51 » Пет Юни 22, 2012 00:21

Ще видиш...но ако тези пилоти дето си правеха тестовет, стартират....ще объркат някой сметки... :wink:
Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

Re: Планинско Узана 23-24 юни 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот beta_racing » Пет Юни 22, 2012 00:25

GT 51 написа:Ще видиш...но ако тези пилоти дето си правеха тестовет, стартират....ще объркат някой сметки... :wink:
Май не трябваше да я споделяш тази информация. Да не стане дандания преждевременно? :mrgreen:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Планинско Узана 23-24 юни 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот golf_1 » Пет Юни 22, 2012 00:32

beta_racing написа:
golf_1 написа:Отдавна сме изтървали доста изисквания, можеби затова Ники Златков предпочете да кара навън,на равен път с много бързи завой,без превали,без фракция.....Но все пак ние трябва да се задоволим с това което имаме, и да не хвърчим в небесата от изиквания... :D
Значи от една страна говорим колко е хубаво навън, как всичко се спазва, "как Ники Златков отишъл да кара из Европа точно заради това" и т.н., а в същото време за тук постоянно говорим, че многото правила (ако се спазват всички!) едва ли не само спъват организаторите - и дай да "заобиколим" някои от тях (направо колкото може повече)! *баси абсурда :shock: С две думи според българското мислене - дай да има селски кушии, ама да вървят там нек'ви коли (пък в същото време за Европа да говорим колко е хубаво!) :| При това "стечение на обстоятелствата" и още хора ще избягат я навън, я в друга дисциплина, я от спорта!
Започвам да си мисля - аз ли нещо съм сбъркан или...?! Умът ми не може да побере как едновременно може да се мисли за еднакви неща по коренно различен начин и това да се приема за нормално - там е Европа, значи трябва да е хубаво и да ги хвалим, а тук е България, значи трябва да е гадно, ама ни мързи да го подобрим, 'щото....."абе, много правила, беее, къде ще се занимаваме сега с тях!" :shock: После 'що сме били на тоя хал...... :x

Какво значи "да не хвърчим в небесата от изисквания"?? Пак ти казвам - приеми дисциплината "планински шампионат" все едно се казва "писта в гората" (само където не се затваря в обиколка :mrgreen:). Пътят трябва да е чист, трябва да е определени метри широк (не говоря само за изчистената част, а за асфалта като цяло), не трябва да се сече (затова на местата, на които по принцип може да се пресече, се слагат гуми, бали и др.), да има двойни мантинели и още други правила.
Това е и причината в шампионатите на запад освен коли да участват и всякакви други "извращения" от рода на формули, прототипи и т.н. (дори камиони съм виждал). Доста е изместено нашето мислене (то е сигурно и заради неспазване на правилата през годините :lol:), че планинското е почти като ралито......но без навигатор :lol: :lol: "Да, ама не!", както беше казал Петко Бочаров :mrgreen:

Има и друго нещо - правилата за безопасност са преди всичко превенция. Много ме е яд, когато хората не осъзнават и не оценяват какво всъщност е превенцията! Ама то затова и има най-различни произшествия... :wink: И после другите са ни винаги виновни :wink:

Както и да - че малко се отклоних. Последно искам да кажа, че с думите "селки кушии" не визирах това състезание, а говорех по принцип :wink:

Виж аз не искам да се заобикалят правила и да претупваме състезанията ей тъй набързо,но самата действителност в тази държава е такава..Ето правят нови пътища,те след 1 година станали на вълни,иначе изхарчено(усвоени) парички,са толкова колкото за нормален път, в някоя нормална държава,където вместо да гепят парите и после някво 19 годишно да ми хвърчи из Варна с Ламборджини,се прави всичко качествено..Затова всичко в тая държава е наопаки,колкото и да не ни се иска...Тази година и спонсор няма състезанието,кофти работа,затъваме и тва е....Никой не иска да е така,но като няма пари,няма как да стане като в Европа,и затова си мислим по такъв реален начин,според чергата...Далеч сме от Европа, и не че незнаем как става,ами просто няма финансов гръб,и за това ще си ги претупваме състезанията,ако останат ентусиасти да карат и те на собсвен гръб... :D
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Планинско Узана 23-24 юни 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот golf_1 » Пет Юни 22, 2012 00:35

GT 51 написа:Интересна ми се струва заявката на Цецо Мезинов, един Шампион който не съм срещал в близките години по трасетата , освен като зрител.Желая му успех в новия клуб...Ако не се лъжа преди се състезаваше за Томе Рейсинг.Също така искам да пожелая успех и на всички стартиращи.Очаквайте изненади на Административния преглед, с оглед някой тестове тези дни по трасето . Успех ! 8)

Значи пак скандали се задават...... :lol:
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Планинско Узана 23-24 юни 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот trouble » Пет Юни 22, 2012 00:38

golf_1 написа:
GT 51 написа:Интересна ми се струва заявката на Цецо Мезинов, един Шампион който не съм срещал в близките години по трасетата , освен като зрител.Желая му успех в новия клуб...Ако не се лъжа преди се състезаваше за Томе Рейсинг.Също така искам да пожелая успех и на всички стартиращи.Очаквайте изненади на Административния преглед, с оглед някой тестове тези дни по трасето . Успех ! 8)

Значи пак скандали се задават...... :lol:


Неее аз мисля че ГТ иска да каже че има трениращи по трасето които не са се заявили и може да се заявят сега на административния ако това е позволено... :)
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Планинско Узана 23-24 юни 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот beta_racing » Пет Юни 22, 2012 00:41

golf_1 написа:Виж аз не искам да се заобикалят правила и да претупваме състезанията ей тъй набързо,но самата действителност в тази държава е такава..Ето правят нови пътища,те след 1 година станали на вълни,иначе изхарчено(усвоени) парички,са толкова колкото за нормален път, в някоя нормална държава,където вместо да гепят парите и после някво 19 годишно да ми хвърчи из Варна с Ламборджини,се прави всичко качествено..Затова всичко в тая държава е наопаки,колкото и да не ни се иска...Тази година и спонсор няма състезанието,кофти работа,затъваме и тва е....Никой не иска да е така,но като няма пари,няма как да стане като в Европа,и затова си мислим по такъв реален начин,според чергата...Далеч сме от Европа, и не че незнаем как става,ами просто няма финансов гръб,и за това ще си ги претупваме състезанията,ако останат ентусиасти да карат и те на собсвен гръб... :D
Какво е това примиренческо поведение? Не можем ли да се опитаме да оправим нещата?
Както и да е, аз спирам, защото излизаме от темата.
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Планинско Узана 23-24 юни 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот VAZ sport » Пет Юни 22, 2012 00:53

На Пейчев супера отново на планинско. Цели три супера отдавна не са се събирали.
Знания и опит се трупат с количество натрупани щети. Когато унищожиш всичко ставаш експерт.
http://www.facebook.com/pages/Hillclimb ... 4282809751
http://www.facebook.com/#!/SbirsteinRacingTeam
VAZ sport
 
Мнения: 297
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2007 23:45
Местоположение: ПЛОВДИВ
Име: Радко Ботов

Re: Планинско Узана 23-24 юни 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот GT 51 » Пет Юни 22, 2012 01:01

Абе ...нещо сте полудели с тия скандали и с тия интриги...аре спрете се...Просто ми стана интерсно, че Цецо Мезина ще кара...кво толкова...отдавна не го бях виждал да кара...Бас държа , че повечето от вас не знаете кой е този пилот,какво е постигнал, и че пак ще кара пак по родните трасета , що се касае за тестовете на други пилоти...ми всеки има право на тестове....независимо къде са....аре стига селски пръчки....абитюрентските минаха, и ги извозихме.....нека се концентрираме към състезанието.... :twisted:
Да , и супера на Г.Пейчев прави тестове....ама не на трасето.... :twisted:
Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

Re: Планинско Узана 23-24 юни 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот Ferjancz » Пет Юни 22, 2012 09:30

Vaseto написа:Никой не успорва качествата му на пилот, а и това не го коментираме. Става въпрос за опита им да прецакат колегите си. Което е обидно, меко казано. А на Узана ще има Н/4ки- редовни.


"Да прецакат колегите си..." , мисля не си наясно какво е сменено по колата с цел да бъде в Р4. Викаш, в какво би трябвало да се изразява това прецакване? За мен е жалко, че няма да видим Дани на състезанието, тъй като има доста талант, който развива бързо и все повече и повече прихваща от Ясен стила на каране (то и няма как) , което радостно :)
А че на техническите лица в България им липсват познания, това мисля няма какво да го коментираме. Навярно всички помнят случея, когато едни видни наши техн. специалисти казаха на Антонин Тлустяк, че видиш ли не можел да си кара Саксото с 4 дросела на рали България, размахвайки една смешна жълта книжцица на български език. Той в преносния смисъл им показа конфигурацията от три пръста, показа си фиша, допита се до ФИА и си застана на старта :mrgreen: Айде, че пак се отплеснахме. Много жалко, че няма да видим една местна звезда Стефан Стоев. Но да му пожелаем по-бързо да направи колата и да лети по трасето !!!
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

ПредишнаСледваща

Назад към Български Планински Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта

cron