Планинско "Правешки Връх"

Дискусия за Българския Планински Шампионат

Re: :)

Мнениеот isaev_fan » Нед Мар 25, 2007 19:11

Z Z Z написа:това е единствената права по трасето ! не го познавате добре и за това така коментирате !


Праез 80-85% от трасето сигурно си на пълна газ. Още от старта права около 500м, ляв 6, десен 3 (или 4) вътре на газ, ляв 6 дълъг на газ, права надолу, десен дълъг на газ...и смея да твърдя, че имаше около 4-5 технични завоя. На места Ники Златков се е движил с 210 км/ч (по негови думи), така че тук от значение беше едва ли не само максималната скорост.
Изображение
Team: INTERLEASE Racing
Driver: Ignat Isaev
Co-Driver: Stefan Kordev
Аватар
isaev_fan
 
Мнения: 334
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 00:42
Местоположение: София
Име: Теодоси Димитров

Мнениеот plm » Нед Мар 25, 2007 19:16

Без да съм гледал трасето в този вид определено не става.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот Astra_26 » Нед Мар 25, 2007 19:19

Spike, ако можеш и ти да изкажеш мнение за трасето. Подходящо ли ти се вижда. Имайки предвид автомобилите - с тази средна скорост е цял късмет че няма инциденти. Има мнения за прекалено висока средна скорост, има и такива, които твърдят че е "спънато". И по принцип който е бил там, ще се радвам да искаже лично мнение. Благодаря!
Изображение Ivan Ivanov Rh A+
____vromos.bg____
Аватар
Astra_26
 
Мнения: 717
Регистриран на: Съб Дек 30, 2006 00:30
Местоположение: Бургас skype: astra_26 0877838227
Име: Иван Иванов

Мнениеот isaev_fan » Нед Мар 25, 2007 19:22

Astra_26 написа:И по принцип който е бил там, ще се радвам да изкаже лично мнение. Благодаря!


Моето мнение е, че трасето е прекалено бързо за планинско. Може и да не е чак ПРЕКАЛЕНО, но все пак е бързо.
Изображение
Team: INTERLEASE Racing
Driver: Ignat Isaev
Co-Driver: Stefan Kordev
Аватар
isaev_fan
 
Мнения: 334
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 00:42
Местоположение: София
Име: Теодоси Димитров

ок

Мнениеот LACHO » Нед Мар 25, 2007 19:27

Аз да ви кажа нали Иван Шопов е активен тук във форума и се надявам той да изкаже професионално мнение.но за мен лично е доста бързо трасе със 3 или 4 технични и бавни завои.Така че имаше какво да се види,но трасето бесхе с доста голяма средна скорост за всички състезатели
Аватар
LACHO
 
Мнения: 171
Регистриран на: Сря Яну 18, 2006 15:22
Местоположение: София.Бели брези
Име: Лъчезар Тодоров

Мнениеот Spike » Нед Мар 25, 2007 20:13

Относно трасето - по мое скромно мнение е прекалено равно и право за планински шампионат. Вярно е че няма дупки, има манинели, широко е, но трасе за планинско с толкова много спускания..... на мен не ми се връзва. но не съм аз този който решава дали трасето става или не:)
аз смятам че ако имаше автомобили от N/4 и Х/4 скороста им щеше да е още по-голяма, което вече става застрашително.
слуха от състезанието донесе, че вчера след тренировките организаторите май са ходили да оглежат трасе някъде другаде около Правец за догодина - но това подчеравам е слух.
Spike
 
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:40
Местоположение: София/Пловдив
Име: Александър Спиров

Мнениеот vader » Нед Мар 25, 2007 22:40

дамм..наистина има доста спускания и на места скороста става опасна :)..аз съм от този край и да ви кажа не се сещам по-подходящо трасе наблизо :(
Аватар
vader
 
Мнения: 55
Регистриран на: Пон Юли 17, 2006 12:24

Re: ок

Мнениеот Иван Шопов » Пон Мар 26, 2007 09:09

LACHO написа:Аз да ви кажа нали Иван Шопов е активен тук във форума и се надявам той да изкаже професионално мнение.

Всъщност той не е активен, но днес има специален повод.
За трасето:
- Трудно е да се обезопаси за публика и участници. Който е бил към финала е видял, че публиката стои точно там, където би излетял някой автомобил. В интерес на истината обаче в тази част просто няма къде другаде да застане и да гледа.
- В първата си една трета трасето е "400м драг с продължение", което доста предопределя борбата в някои класове. За пример ако участваше Самара в А5 (която вече няма хомологация) шанса и да стигне автомобил като Полото е по-малък от минус безкрайност. На технично трасе като "Пещера" примерно нещата стоят различно.
- Въпреки високата скорост е "мъжко трасе", а в последната си част има и интересни завои, които изискват добро познание на автомобила.
- Последните 3 завоя и особено десният са хлъзгави дори на сухо време и са добро изпитание за всички участници.
- На базата на горните редове мога само да кажа, че Планинско "Правешки връх" имаше огромен късмет относно липсата на инциденти. Всяка грешка би могла да има наистина фатални последици и за пилоти и за публика. И за да не остане някой с погрешно впечатление ще кажа, че трасето си го бива, но в малко по-различен формат би било доста по-привлекателно.

За коментарите:
Z Z Z написа:това е единствената права по трасето ! не го познавате добре и за това така коментирате ! :? :cry: :( :x :o :shock: :D

- Доколкото съм запознат с трасето и спорта, правите не са единственото място, където се кара с пълна газ. Относно надеждата ти за мокро състезание ще ти кажа, че или ще има много сеир и окапали като круши автомобили или средната скорост ще падне драстично. Между другото забелязах, че вчера след състезанието имаше ударен в скалите частен автомобил. Било е с ниска скорост, но дано това ти говори за шансовете и познаването на трасето.

vader написа:дамм..наистина има доста спускания и на места скороста става опасна :)..аз съм от този край и да ви кажа не се сещам по-подходящо трасе наблизо :(

Не познавам района, но механика ми минава редовно от там. Спомена за качване към бившата резиденция на още по-бившия "Първи". Впечатления?

За организаторите:
Искам изрично да "благодаря" на организаторите в лицето на Валя Пантелеева за следното:
- Преди състезанието любезността беше в повече. "Покани още твои колеги, ще бъде много добре, ще си направим празник, бла-бла...".
- В петък беше невъзможно да се намери място за спане в Правец. Де що имаше свободни места бяха резервирани на нейно име. Отговора - "На прегледа ще Ви обясня и ще имате места". Е, може би не е имала предвид точно този преглед.:-)
- В сряда беше предупредена, че средната скорост ще е по-висока от тази посочена като максимум в правилника, но цитирам "Ние говорихме ама шиканите са отживелица". Радвам се, че при захапките, които се появиха в различни класове (от 2 стотни разлика до половин секунда) нямаше инциденти. Късмет или факта, че това беше открито състезание е причината не знам, но някои отживелици понякога спасяват човешки живот.
- Най-важното...
Благодаря, че спестихте 100 лв за купи и наградихте само първия във всеки клас.
Благодаря, че кметът беше там, както и останалите жадни за евтина слава популисти, но дори не стиснаха ръката на класиралите се до 3-то място.
Благодаря, че се наложи ние да си носим почетната стълбичка на ръце. Макар да нямаше цифрите 1, 2 и 3 на нея е сладко да мъкнеш по площада за да има къде да не те наградят.
Благодаря, че опорочихте и огорчихте дебюта на младите момчета, които се качиха на стълбичката, но не отнесоха елементарен символ на уважение от Вас. Регламента бил го предвиждал - БРАВО!
Много моля преди следващото състезание да споменете в регламента да си носим награден фонд от вкъщи. Идваме да Ви уважим, очакваме същото, но понякога явно трябва да се кара само на самоуважение.
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

"Organisation"

Мнениеот Kalio » Пон Мар 26, 2007 10:48

Искам да допълня Иван с още няколко брилянтно организирани неща:
1. От старта до финала нямаше много отговорни лица, които да охраняват трасето и имаше публика на много опасни места оставена без надзор.
2. Скоростта ми се струва малко височка, но нали все пак не сме на екскурзия :)) След спускането преди бързия десен N2 саксото достига 185 км/ч.
3. След края на втората тренировка в събота трябваше да чакаме около 45 мин., за да разберем какви са времената. Чакахме да дойде колата по времеизмерването от финала с листите !!!
4. 1 Бр. купа струва 12 лв. Тук искам да изкажа специални благодарности и възхищение от организацията на "любителският шампионат по италианско преследване" на писта Дракон през изминалата година, където Христо Стоилов не само че беше подготвил купи за всички класове, но и бяха давани парични награди, предметни награди и преди всичко Уважение.
За разлика от Планинско Правешки Връх където дори не се намери някой, който да стисне ръцете на качилите се на 2 - ро и 3 - то място.

Благодаря за великолепно организираното състезание, то ще остане скъп спомен като моят дебют на планински състезания.
Kalio
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 09:31
Име: Kalin Galabov

Re: "Organisation"

Мнениеот ifcho » Пон Мар 26, 2007 12:05

Kalio написа:1. От старта до финала нямаше много отговорни лица, които да охраняват трасето и имаше публика на много опасни места оставена без надзор.


To направо си нямаше...
Peugeot's technical sophistication and competitive success confirm my belief that the automobile's progress began with and remains the fruit of sports competition' Enzo Ferrari
Аватар
ifcho
 
Мнения: 309
Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 18:07
Име: Ivailo Ivanov

Мнениеот lada_bega4ka » Пон Мар 26, 2007 12:08

някой ще качи ли снимки :wink: :roll:
Аватар
lada_bega4ka
 
Мнения: 55
Регистриран на: Пет Юни 17, 2005 00:09
Местоположение: София

Мнениеот BOXER » Пон Мар 26, 2007 14:26

Снимки ще има след малко :)
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Мнениеот isaev_fan » Пон Мар 26, 2007 15:35

Продължение на думите на Иван Шопов - всеки от участниците трябваше да заплати 10 лв. за лепенките на Лукойл, СПОНСОРИ на състезанието, които сложиха по автомобилите си...
Изображение
Team: INTERLEASE Racing
Driver: Ignat Isaev
Co-Driver: Stefan Kordev
Аватар
isaev_fan
 
Мнения: 334
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 00:42
Местоположение: София
Име: Теодоси Димитров

Мнениеот Иван Шопов » Пон Мар 26, 2007 15:57

Пародията е пълна.
Цената за 2бр. плаки е точно 8лв., когато се купуват от Федерацията (обикновено на писта "Русе").
Плаките за "Правешки връх" са правени на същото място и от същия човек. Аз самият си поръчах такива на Федерацията и карах с тях, за да не лепя и махам от прясната боя. Цената не се е променила.
Преди година, когато имах разправия с организаторите на планинските шампионати на въпроса "Добре де, като нямате пари и ни искате такса участие за да си ги съберете, като не можете да си платите разходите, като е трудоемко и си губите времето защо го правите? Защо да не го прави някой, за когото няма да е тежест?" никой не даде смислен отговор извън изтърканото клише "От любов към спорта".
От такава любов какви ли деца (мероприятия) трябва да се очакват?
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Мнениеот Loeb » Пон Мар 26, 2007 15:59

е това последното беше върхът на сладоледа :shock: :shock: :shock:
Аватар
Loeb
 
Мнения: 399
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 16:30
Местоположение: Варна
Име: Тодор Генков

ПредишнаСледваща

Назад към Български Планински Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта

cron