Планинско "Правешки Връх"

Дискусия за Българския Планински Шампионат

Мнениеот Loeb » Пон Мар 26, 2007 16:00

дали ще има Правешки връх 2008 :?:

няма нужда да ми отговаряте
Аватар
Loeb
 
Мнения: 399
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 16:30
Местоположение: Варна
Име: Тодор Генков

Мнениеот Иван Шопов » Пон Мар 26, 2007 16:03

Със сигурност. Мога да ти предрека с точност на 99% и друго.
На въпроса защо при подобна организация го включихте в шампионата отговора ще бъде:
"Ние се консултирахме, отправихме препоръки и състезанието ще бъде проведено, съобразно изискванията на БФАС."
Който не е гледал подобен цирк поне веднъж не би повярвал.
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Мнениеот Astra_26 » Пон Мар 26, 2007 16:07

Еееее, това вече е прекалено! Това е един от примерите когато едно такова мероприятие се прави без желание. Ами аз като гледам, то не отговаря на нито един критерий - нито от организаторска, нито от морална гледна точка. Щом пилотите са разочаровани и публиката е била застрашена .... за какво говорим.
Изображение Ivan Ivanov Rh A+
____vromos.bg____
Аватар
Astra_26
 
Мнения: 717
Регистриран на: Съб Дек 30, 2006 00:30
Местоположение: Бургас skype: astra_26 0877838227
Име: Иван Иванов

Re: "Organisation"

Мнениеот isaev_fan » Пон Мар 26, 2007 16:29

Kalio написа:...От старта до финала нямаше много отговорни лица, които да охраняват трасето...


И аз въобще не видях ни един съдия, или дори човек, който да спомогне за "решаването" някоя напрегната ситуация. Само полицаи по трасето...една линейка и една пожарна кола на старта (съответно и на финала). За какви мерки за сигурност говорим - то даже нямаше и "минималните" ленти...
Изображение
Team: INTERLEASE Racing
Driver: Ignat Isaev
Co-Driver: Stefan Kordev
Аватар
isaev_fan
 
Мнения: 334
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 00:42
Местоположение: София
Име: Теодоси Димитров

Мнениеот P.Solberg » Пон Мар 26, 2007 16:34

Не, според мен желание има. Просто некъдарността при организатора е колосална, то се видя и в рали "Траянови врата". Крайно време е от "Интерспийд Нова Генерация" да спрат да си развалят авторитета пред фенове и състезатели, и да престанат да разчитат на този човек, който го организира.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: "Organisation"

Мнениеот Spike » Пон Мар 26, 2007 18:09

Kalio написа:3. След края на втората тренировка в събота трябваше да чакаме около 45 мин., за да разберем какви са времената. Чакахме да дойде колата по времеизмерването от финала с листите !!!

Официалните резултати от тренировките бяха готови в момента в който завърши последната кола. Но поради това че колоната от автомобили и предвождащия ги пилотен полицейски автомобил не можаха да изчакат една минута да размножа повече копия. Затова резултатите бяха изпратени по колата на съдиите, които бяха на финала - 40бр. резултати от официалните тренировки им бяха предадени, с молбата на старта да ги предадат на Валя Панталеева, която от своя страна да ги раздаде на състезателите. За това че не са стигнали навреме или не са били раздадени на всички, на които е необходимо - моля недоволните да се обърнат към организаторите. Времеизмерването (в мое лице и това на останалите колеги) най-съвестно си свърши работата с издаването на над два пъти повече резултати отколкото бяха участващите състезатели!!!
Spike
 
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:40
Местоположение: София/Пловдив
Име: Александър Спиров

Re: "Organisation"

Мнениеот Иван Шопов » Пон Мар 26, 2007 19:38

Spike написа:Времеизмерването (в мое лице и това на останалите колеги) най-съвестно си свърши работата с издаването на над два пъти повече резултати отколкото бяха участващите състезатели!!!


Именно за това говорим. И добре свършената работа може да бъде опорочена, когато няма желание и познание.
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: ок

Мнениеот vader » Пон Мар 26, 2007 19:48

Иван Шопов написа:Не познавам района, но механика ми минава редовно от там. Спомена за качване към бившата резиденция на още по-бившия "Първи". Впечатления?


ако е това за което си мисля..миналата година се проведе аматъорско рали..минавал съм по маршрута..доста по стръмен е с повече завои и по-малко прави...но някаде по средата асфалта е пропаднал и има доста голяма дупка .. на едно място пътят се стеснява доста и преминава през мостче без мантинели + това е на остър ляв завой :)

Иван Шопов написа:- В петък беше невъзможно да се намери място за спане в Правец. Де що имаше свободни места бяха резервирани на нейно име..

адски много съжалявам и се срамувам, че по-рано не се сетих (но и не предполагах, че може да стане нещо подобно!!!!) да предложа БЕЗПЛАТНО двуетажната ми вила в Правец на всички вас
съжалявам наистина
за другото нямам какво да кажа освен да се срамувам и да съжалявам че Правешки Връх просто не се получи :(
Аватар
vader
 
Мнения: 55
Регистриран на: Пон Юли 17, 2006 12:24

Re: "Organisation"

Мнениеот Spike » Пон Мар 26, 2007 22:34

Иван Шопов написа:
Spike написа:Времеизмерването (в мое лице и това на останалите колеги) най-съвестно си свърши работата с издаването на над два пъти повече резултати отколкото бяха участващите състезатели!!!


Именно за това говорим. И добре свършената работа може да бъде опорочена, когато няма желание и познание.


Надявам се не поставяш под съмнение професионализма на екипа за времеизмерване, както и желанието ни да бъдем от ползата на състезателите и организаторите ;) :)
Spike
 
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:40
Местоположение: София/Пловдив
Име: Александър Спиров

Мнениеот Иван Шопов » Пон Мар 26, 2007 22:50

В горния цитат го има точно, но ще ти го напиша в прав текст.:-)
Грешката не е в принтера на времеизмерването примерно, а в лошата организация по доставянето на разпечатките от финала до старта.
За дивотиите при въпроса ми "В колко е старта?" при положение, че съм втора кола и отговор "След малко тръгваш" не ми се говори.:-)
Дано този път си ме разбрал.:-)
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Мнениеот Spike » Пон Мар 26, 2007 23:17

Мерси за разяснението! :)
Доставката на резултатите от финала до старта и разпределението им сред състезателите е отговорност на организаторите, не на времеизмерването.
Съшото важи и за това кога стартират автомобилите. За първия манш от тренировките имаше известно забавяне на старта, поради факта че организаторите не бяха осигурили обещаната по-рано кола за човека ни на старта. За самото състезание вече се бяхме подсигурили и дойдохме с 2 лични коли от София - една за старта и една за финала, за да не разчитаме пак на обещания на организаторите.
Надявам се че съм изяснил всички неясноти около резултати, забавяне на старта, разпространение на резултати и всичко което опира до времеизмерването :)
Spike
 
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:40
Местоположение: София/Пловдив
Име: Александър Спиров

по въпроса за високопланиско "Правешки връх - 2007"

Мнениеот gon_zoo » Вто Мар 27, 2007 12:32

здравейте колеги автомобилни състезатели и фенове. Поради това, че в момента не съм в страната това е начин и място от където мога да се информирам за проведените мероприятия в автомобилния спорт в България за което съм благодарен на участниците във форума.
Считам, че идеята да се увеличават стартовете в отделните шампионати е добра, но си има и граници. Би трябвало на събрание на БФАС с представители на отделните видове шампионати да се обсъди броя на проявите и времето за провеждането им, а не да се правят състезания с комерсиална цел за организаторите преди всичко.
поради това, че съм от този край Ботевград и мисля, че познаам ного добре проблемите на автомобилните маниаци в града, а и на малкото състезатели искам да споделя своето мение за проведеното състезание Правешки връх. За такава проява мисля, че участниците са малко. Има класове с 2 и дори 1 участник. По трасето - то изобщо не е подходящо, а скоростта е прекалено висока /по тази причина и рали София се премести от Витиня/. Не успях да придобия преки впечатления от организацията по спомената в началото причина, но приятели споделиха, че просто е липсвала.
През минлата година беше организирано любителско високопланинско до бившата резиденция. Там благодарение на няколко /най-вече двама/ човека беше създадена много добра организация и проведено много хубаво състезание. Моля за вашите коментари разбирам, че сте били там. На него присъства и споменатата организаторка. тогава тя не сподели за свойте намерения.
Както разбирам сега тя не е потърсила и използвала опита на местни и доказали се в организацията на прояви от подобен характер хора а сама се е спарвила- видяхте как. За време измерването и проблемите мисля, че същите хора могат да дадт мнение по миналогодишното състезание и найстина са прави, че те са зависими от организаторите.
За това как успешно надявам се могат да се организират от "любители" макар и любителски състезания заповядайте на 07.04 в трудовец да видите или участвате. Мисля, че в края на август или началото на сптември ще ви поканя и на Правец 2008 но по друг марщрут - до резиденцията, но дотогава иам време.
gon_zoo
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Мар 27, 2007 11:46
Местоположение: Ботевград
Име: Диан Даков

Мнениеот ifcho » Вто Мар 27, 2007 12:40

Като казахте организаторски коли, не мога да не отбележа едно сузуки витара, което летеше по пистата мислейки се за бегачка. В него изглеждаше да се возят точно част от организаторите (ако се бъркам ме извинете) но по безотговорно каране рядко се среща, след като проявата е свършила, публиката върви по пътя за да се прибере и някакъв идиот да напъва надолу джипка дето едвам държи завоите и да свири...
Peugeot's technical sophistication and competitive success confirm my belief that the automobile's progress began with and remains the fruit of sports competition' Enzo Ferrari
Аватар
ifcho
 
Мнения: 309
Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 18:07
Име: Ivailo Ivanov

Мнениеот OGN » Вто Мар 27, 2007 18:58

някои ще качи ли малко повече снимки за да вида за какво е ставало дума :wink:
OGN
 
Мнения: 254
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 18:41
Име: Илиян Илия

Мнениеот littleredaudi » Вто Мар 27, 2007 19:22

Вече все повече почва да ми харесва Иван Шопов!!! Накрая да се намери един дето да си каже нещата както са си в действителност! Интересното е че четейки тук придобивам впечатление че нещата от година на година стават все по-зле и по-зле. Дали това е така как мислите?
Баси колко ми е кеф да карам
Аватар
littleredaudi
 
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Май 08, 2005 11:21
Местоположение: София
Име: V.Vasilev

ПредишнаСледваща

Назад към Български Планински Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта

cron