Плагиатство !

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Мнениеот Revell » Чет Сеп 21, 2006 17:38

сега аз да се изкажа като компютърен специалист: 1-во показанато по горе не е е воден знак а надпис тип воден знак ... доста хора го бъркат. 2-ро самият воден знак се поставя от специални програми с цел защита като се използват методи за кодиране и на пръв поглед е невидим ... може да се разчита само с програми. Също така има и различни методи като само 1 или 2 са достатъчно устойчиви на вмешателство от 3-то лице. По принцип водния знак е измислен за доказване на достоверност, а не за предпазване на самата снимка след няколко сменяния на резолуция, завъртания или разтегляния той се губи. 3-то Хитър начин за предпазване в Интернет на картинки е слагането на прозрачна (transperant) картинка пред оригинала...така когато някой се мъчи да запази картинката запазва дефакто прозрачната...тук трябжа да спомена че е необходимо да се забранят всякакви начини за масов download тъй като там няма как да се скрият файловете. Ако някой го интересува нещо повече да пита ... ако имам време мога да се поразровя за сигурността в Интернет.
Anyting Is Possible
Аватар
Revell
 
Мнения: 93
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 22:08
Местоположение: Varna

Мнениеот plm » Нед Сеп 24, 2006 20:16

Чавдаре, от къде имат снимката ти?
Да не стане така, че ти си я подарил :D
Това е ключов момент.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот Lubo » Пон Сеп 25, 2006 15:16

Ебахти тъпото.Чаво аз,ако съм на твое място ще вдигна вой до небесата.Иначе има доста начини да предпазиш(прецакаш) една снимка.Кофтито е,че после не стават за "колекцията" на редовите фенове за които в крайна сметка са предназначени тези снимки.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот Revell » Сря Сеп 27, 2006 09:54

Абе целта е да се предпазят, не да се прецакат снимките...преосто в сорса на форума трябва да се добави скрипт за слагане на прозрачна картинка пред реалната и няма да могат да се свалят(абе пак има начин ама качеството е мноооого зле и малцина се сещат за него).

За жалост всичко що излиза в интернет или е компютъризирано няма как да се защити напълно...хората се мъчат да го защитят, но все се намира начин да се разбие... :roll:
Anyting Is Possible
Аватар
Revell
 
Мнения: 93
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 22:08
Местоположение: Varna

Мнениеот Rally Fan » Сря Сеп 27, 2006 12:45

plm написа:Чавдаре, от къде имат снимката ти?
Да не стане така, че ти си я подарил :D
Това е ключов момент.

Понеже това е снимка от миналата година, тази снимка може да я има Само Страшимир Димов и още малцина мои познати. Не съм си давал съгласието за тази снимка да бъде публикувана в каквато и да е конкретна тема или статия освен Автомобилен Спорт 2005 и Автомобилен Магазин БЕДА (който вече не се тиражира). Така, че ..... мисля, че тази снимка е публикувана в тази статия, без мое съгласие!
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Мнениеот P.Solberg » Сря Сеп 27, 2006 18:38

Ми съди ги и си вземи полагаемите пари.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Мнениеот txl » Сря Сеп 27, 2006 22:52

Revell написа:Абе целта е да се предпазят, не да се прецакат снимките...преосто в сорса на форума трябва да се добави скрипт за слагане на прозрачна картинка пред реалната и няма да могат да се свалят(абе пак има начин ама качеството е мноооого зле и малцина се сещат за него).


Нищо не пречи обаче да се види сорса на страницата и да се извади директният линк към истинската снимка. Както каза, абсолютна защита няма...
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Мнениеот speedline » Сря Сеп 27, 2006 23:00

Някой реши ли да си има дадена снимка нищо не може да го спре... Вече дори и от флашове може да се вземат снимките... Така, че единствената защита за снимка е просто да не я показваш :lol:
Аватар
speedline
 
Мнения: 1219
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 10:01
Местоположение: София/Сливен
Име: Nikolay Arnaudov

Мнениеот Шморхи » Чет Сеп 28, 2006 20:56

Малко офф от темата за автомобилите и правата, но Рали Фен кажи ми с какво фото си сега? Това на аватара или някакво друго?
Шморхи
 
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Апр 30, 2006 12:55

Мнениеот Rally Fan » Чет Сеп 28, 2006 21:17

Не е това което е на аватара друго е, за такова не можах да събера парици...ако те интересува нещо друго ще се радвам да ти отговоря на ЛС. :)
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Мнениеот Rally Fan » Сря Окт 04, 2006 14:12

Благодаря на всички, които се отзоваха :)
Последна промяна Rally Fan на Чет Окт 05, 2006 11:58, променена общо 1 път
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Мнениеот fokus » Сря Окт 04, 2006 14:50

Доста добре е формулирал писмото, трудно решение, в днешния свят не е ясно на какво да заложиш, при положение, че таланта най малко се толерира в България би било редно освен извиненията да ти предложат заплащане за публикуването както останалите, но пък е махната и отделно от това ти предлага работа ... лично аз бих поискал да ми платят хонорар за публикуването и след това да приема извиненията, като всичко това би било добре да е дипломатично защото е явно, че са предразположени към разрешаване на проблемите ... Успех ти желая и си дръж на позициите, защото само така се пробива!
active driving active safety
Аватар
fokus
 
Мнения: 218
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2005 17:07
Местоположение: sofia
Име: Христо Иванов

Мнениеот DJ » Сря Окт 04, 2006 23:06

Rally Fan написа:Ето какво стана по отношение на плагитставаната снимка, след като писах на главният редактор на сайта..... това ми написа в отговор самият той...
Какво мислите? Как да постъпя?Какво да правя от тук нататък?

Нещото което мога да ти предложа е да си поискаш хонорар. не само за тази снимка, а и за други които да им продаваш в бъдеще. Аз поне така бих постъпил.
Няма Божия заповед:"Не натискай педала на газта до ламарината"
Аватар
DJ
 
Мнения: 53
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 09:07
Местоположение: София

Предишна

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron