Кой да е новият председател на БФАС?

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Мнениеот txl » Вто Ное 28, 2006 18:51

Любо Мечков написа:старото ръководство да се разформирова и смени тотално, да се изтръскат гнилите ябълки, така да се каже :lol:


Да, това всички го искат, обаче как ще стане - никой не знае.
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Мнениеот Любо Мечков » Вто Ное 28, 2006 19:58

txl написа:
Любо Мечков написа:старото ръководство да се разформирова и смени тотално, да се изтръскат гнилите ябълки, така да се каже :lol:


Да, това всички го искат, обаче как ще стане - никой не знае.
Дойде ли съвестен човек на този пост постепенно всичко ще си дойде на мястото.......лошото е ,че ще е разстеглено във времето това "изтръскване", но пълно щастие няма.То и хората във федерацията са 80% на преклонна възраст и не им прави чест ,че сами не се оттеглят, а като маймуни на палма стискат здраво клончето и гледат да не привличат много-много внимание, важното е от някъде нещо да капе, а докога-ами докогато може..............така е в живота- нещо остави ли се без контрол.........става добре контролирано бездействие и скатаване :lol:
мога да шофирам, но не и да карам.....
Аватар
Любо Мечков
 
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Окт 03, 2005 18:38
Местоположение: София

Мнениеот Lubo » Вто Ное 28, 2006 21:28

Поразгледах малко идеите за развитие на всички кандидати..........еми като гледам най-важното е новия шеф да не гепи кинтите на федерацията.А те станаха повечко,а и ще стават повече.Определено започвам да се замислям не е ли по-добре да се започне на чисто.С хора които да умножават парите,а не да ги гепят.Третата кандидатура определено отговаря на тоя критерий.Тандема е достатъчно добър,а и доста дават и правят за спорта(като цяло :wink: ).
Иначе доста голям мираж е някой да си мисли,че до година-две всичко ще е коренно променено.Колкото и голям работохолик да е Бончо,все пак няма екип с който да започне на ново.Така,че който и да дойде-голяма част от персонала ще си остане.А да има промени.........трябва да се изчагърка всичко до основи.
---------------------------
Надявам се,че някой ден хората(които и да са) няма да тръгнат да "връщат" услуги на подкрепилите ги на тея избори.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот damon » Сря Ное 29, 2006 00:29

Доста отдавна сме си говорим по темата, че няма да е лошо някои неща във федерацията да се променят. Както каза Оги във всяка дейност се налагат промени отвреме навреме за да може да се получи развитие. Сега клубовете имат възможността да променят управлението и оттам функционирането на федерацията в друга, и дано, по-добра посока.

Аз само се надявам, че ако се избере нов председател, то федерацията ще заработи по-добре и това ще допринесе за развитието на автомобилния спорт. Дано не се получи положението "от трън, та на глог". Надявам се, че не...

Жалкото е само, че досега единствената програма, която сме видели черно на бяло е на Бончо Дунев. Другия кандидат - Пламен Петров е тотално неизвестен за мен (освен с не особено бляскавата си политическа кариера) и не бих се наел да коментирам каквото и да било относно най-добрия.
Колкото до Георги Янакиев - мисля си, че като авторитет във ФИА, дори да го сменят като председател той трябва да остане на отговорен пост във федерацията, поне докато не се намерят по-млади негови заместници, които да работят с ФИА.

И много по-добре щеше да е ако цялата тази процедура с изобор на ново ръководство да е по-прозрачна, по-ясна, с кандидати не само с имена и длъжности. За да могат в ръководствата на клубовете да вземат най-доброто решение, а не да се лутат и чудят кого всъщност да подкрепят. Но това е политика и ние феновете сигурно не я разбираме добре...

И както много пъти Пламен-plm е споменавал в този форум - клубовете имат властта да променят или не положението според техните виждания и сега ще имат тази възможност. Да се надяваме, че ще изберат най-добрия кандидат за федерацията и автомобилния спорт на България!
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот RaPiD » Сря Ное 29, 2006 01:27

Вервайте ми, всичко е нагласено така, че Янакиев да бъде преизбран, но да се надяваме все пак, че нещо ще се случи и той ще бъде свален от пост. Надявам се всички които имат правото да гласуват да го направят, и да гласуват така, както наистина искат, а не принудено.
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Мнениеот todor hristov » Сря Ное 29, 2006 08:35

колкото и голямо да е желанието на състезателите да сменят старото ръководство на федерацията с идеята да се развива автомобилния спорт в България,една част от тях с чиста съвест биха гласували за статуквото.Причините да една бяха споменати по-горе.И най-вече-липсата на достатъчно добър кандидат.Аз смятам,че при добра селекция, измежду председателитена клубове,може да изкочи подходящия човек.
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Мнениеот kris81 » Сря Ное 29, 2006 09:44

всички пишем, че искаме нещата да се променят. Тъй като не съм много наясно с устройството на федерацията (за което невежество моля да бъда извинен) все си мисля, че голямата част от решенията се взимат от Управителния съвет. В смисъл, че председателят едва ли еднолично взима всички решения. Та питането ми е свързано със следното: кой в крайна сметка определя хората, заемащи длъжности в УС, как се сменят те, имат ли някакъв мандат и т.н. Според мен проблемът идва по-скоро от тези хора, отколкото от Г. Янакиев или от който и да е друг председател на федерацията. В крайна сметка той и да иска физически не може да се занимае с всеки един проблем по отделно-като се почне от организацията на едно състезание, та се стигне до организацията на награждаването...... Та с две думи: как се сменят членовете на УС?
kris81
 
Мнения: 54
Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:11

Мнениеот Lubo » Сря Ное 29, 2006 11:24

Няколко дена преди изборите нещата седят горе-долу така:
Бончо Дунев събира известно количество състезатели около себе си.Основата е ясна-абсолютно недоволство от сегашната власт във федерацията.Целта-смяна.До известна степен тук се използва момента "45 години стигат".....пък квото сабя покаже.
Янакиев си има доста "фенове".Разчитат на опита и постигнатите резултати в последните две години(все пак не е за пренебрегване факта,че доста набъбна програмата).Според тях,имат известно предимство пред хората на Бончо,защото се представи една програма,която никой си няма и идея как ще се осъществи.Да не забравяме и момента,че те имат готов(работещ) екип и с очакваните козметични ремонти се надяват да изчистят "бъговете" си.
Пламен Петров си има своите козове.А те са старшите Илиев,Дончев и Танев.Към тях се прибавят Е.Маринов и исп.директор на Булгартабак.Доста внушителна групичка и от към пари и от към организация.Голямия им минус е обаче,че не си дават много зор с "агитацията" и това,че витае известно съмнение за бъдещитето на пилоти застрашаващи сегашния ТОП 3.Те все пак са профита тръгнали да правят нещо ново,правят кинти,добре ги и оползотворяват,така,че тея съмнения за известна помощ(ако имат власт) стават доста малки(според мен).

Все пак изборите са нещо непредвидимо.Всичко се крие в системата.
"Бацо Гацо" от Горно нанадолнище,редовен участник в последните две години на домашната му писта,има същия по тежест глас като В.Илиев,В.Стайков и Н.Паунов(примерно).И така десетина(а сигурно са повече) такива хубавци определено могат да тикнат в която и да е посока спорта ни.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот Lubo » Сря Ное 29, 2006 11:30

Та в тоя ред мисли............АРЕ ДА СИ СПРЕТНЕМ НЯКОЕ "АСК".Все ще се намери кай да кара в него :wink: .Това АСК ще си има и доста голяма група фенове и някой ден може да се вдигне ръка на някое такова събрание и да се чуе и нашия глас :lol:
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот damon » Чет Ное 30, 2006 12:51

Lubo написа:Та в тоя ред мисли............АРЕ ДА СИ СПРЕТНЕМ НЯКОЕ "АСК".Все ще се намери кай да кара в него :wink: .Това АСК ще си има и доста голяма група фенове и някой ден може да се вдигне ръка на някое такова събрание и да се чуе и нашия глас :lol:


Да, тази идея ми се върти в главата отдавна... :roll:
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот OGN » Чет Ное 30, 2006 16:24

Lubo написа:Та в тоя ред мисли............АРЕ ДА СИ СПРЕТНЕМ НЯКОЕ "АСК".Все ще се намери кай да кара в него :wink: .Това АСК ще си има и доста голяма група фенове и някой ден може да се вдигне ръка на някое такова събрание и да се чуе и нашия глас :lol:

има потенциал тази идея :wink:
OGN
 
Мнения: 254
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 18:41
Име: Илиян Илия

Мнениеот nikola » Пон Дек 04, 2006 20:21

мисля, че е време за промяна .............(към добро)
ARA motorsport
nikola
 
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 13:15
Местоположение: Троян
Име: никола добрев

Мнениеот НИКИ » Вто Дек 05, 2006 09:20

Добро или лошо-днес ще се види.Като гледам всички участници в тея избори са командвали по някакъв начин парада,така,че едва ли ще се променят нещата коренно.
Изображение
PRESTIGE RALLY TEAM
Аватар
НИКИ
 
Мнения: 270
Регистриран на: Съб Апр 29, 2006 12:05
Местоположение: София.

Мнениеот Radiomen » Вто Дек 05, 2006 14:41

Здравейте приятели :)
Много отдавна не бях писал във форума но сега май трябва да се включа, защото пропускате нещо важно!!! Не знам защо никой не пише нищо за кандидатурата на ЗМС Георги Петров ??? Не смятате ли че точно той е човека ?
Radiomen
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:59
Местоположение: Sliven
Име: Панайот Бакърджиев

Мнениеот P.Solberg » Вто Дек 05, 2006 15:00

Защото никой не е обявил тази кандидатура публично, за да започнем да мислим нещо по въпроса.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

ПредишнаСледваща

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron