МОЛБА КЪМ ПОТРЕБИТЕЛИТЕ НА ФОРУМА!

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Мнениеот RaPiD » Нед Ное 11, 2007 16:59

Не разбрахте ли едно бе хора - колите просто не бяха управляеми върху снега с тези гуми, колко пъти да го повтаряме?? Там може да е имало мъгла и пропаст, но поне колите са били управляеми. А тук както виждаш хората караха с малка скорост и пак излитаха от пътя и се въртяха. Ааа не, пишете си колкото искате, писна ми да повтарям едно и също.

"Ти му говориш, а оно рупа ли рупа"
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Мнениеот jolian » Нед Ное 11, 2007 17:12

Явно не си гледал Солберк със сликовете на снега как кара едва завърши не можеше да завие с 10 км бутаха го на баирите да върви на пред и да не излиза от пътя и като стигна до сухия етап ОТ СЪОБРАЖЕНИЯ ЗА СИГУРНОСТ НА ПУБЛИКАТА взеха че го отмениха.
Явно и ти не четеш като отговаряш
Аватар
jolian
 
Мнения: 81
Регистриран на: Пет Юли 01, 2005 10:59
Местоположение: G.Oriahovica

Мнениеот Loeb » Нед Ное 11, 2007 17:12

Хората ги е яд не заради отмяната на ралито толкова, а защото всичко се знаеше предварително и накрая оправданията звучат смешни.
Не може аз като ходя на лов да си забравя пушката нали, ако излезе глигана какво правя(качвам се на дървото) или хайде да предположим пушката съм си я взел, ама съм си взел пъдпъдъчи патрони вместо свински и ми излиза глигана.

Вникнете в това, затова са негодуванията, никой не е казал, че не беше опасно, наистина беше най-правилното решение отмяната на част от ралито, може би и на цялото, но всичко се знаеше, защо въпреки всичко се натягаха да има старт - или може би искаха да видят какво ще стане
(ще вали или няма да вали), е заваля и видяхме какво стана.
Това е проблема поне за мен, за другите не знам.
Аватар
Loeb
 
Мнения: 399
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 16:30
Местоположение: Варна
Име: Тодор Генков

Мнениеот Freemad » Нед Ное 11, 2007 17:18

За управляемостта съм напълно съгласен...това което видях не беше рали а бобслей ! Колите бяха като шейни. Един от пилотите отвори прекалено завоя който гледах и щеше да пропадне в канафката. Незнам обаче тези които опрекнаха пилотите и всеки свързан с организацията,какво щяха да направят на тяхно място ?!? Мисля че само си чешете езиците ! Подкрепям RaPiD напълно.Единственото което бих искал да го помоля е да не категоризира всички като "семкаджий " :wink:
IMPOSSIBLE IS JUST A BIG WORD THROWN AROUND BY SMALL MEN WHO FIND IT EASIER. IMPOSSIBLE IS NOT A FACT. FOR ME...IMPOSSIBLE IS NOTHING !!!
Аватар
Freemad
 
Мнения: 35
Регистриран на: Съб Ное 03, 2007 15:57
Местоположение: София

Мнениеот K_Power » Нед Ное 11, 2007 17:54

За пореден път си давам сметка защо намалих писането и четенето в тоя форум ... пишат се пълни тъпни и глупости! Страхливци и тем подобни определения! Абе вие нормални ли сте бе!? Страхливци били пилотите и т.н. ... ми на пилота му дреме и неще да кара, щото на някой завой, където има 30 човека публиката и кара със 50 и изправи завоя, просто щото на никъде не може да завие колата, кво ше стане ... замислихте ли се за това нещо! Какви били тея настройки, аве , ти наясно ли си за какви настройки става въпрос на амортисьорите например, за сняг ти трябват и други дискове, джанти, гуми и т.н. ... я се замислете малко! Излишно е да се коментира ... ти сам го каза и си противоречиш, етапи и ралита се отменят, заради безопасността на публиката и на пилотите, като има гъста мъгла на някой етап в световния, където не може да видиш на 50см пред теб го отменят, като има много хора го отменят ... няма какво да се коментира, коне с капаци, фенове на семка рейсинг тим! А и ако беше продължило ралито, да питам, кой според вас щеше да го завърши ... да ви кажа ли, абсолютно никой!
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот swrt » Нед Ное 11, 2007 18:15

RaPiD написа:Тия плюещите за мен не са никакви фенове, истинският фен би проявил разбиране към нещата, към риска който съществуваше, на само да плюе наред и да дава определения. Вие сте семкаджии, дори не сте присъствали като ви гледам "компетентните" мнения. Обаче съм сигурен, че ако бяха пуснати пилотите и ако беше станал сериозен инцидент или недай си боже най-лошото, веднага организатора щеше да е виновен пак, че не ги е спрял... :lol: :lol:


Така го казваш,защото живееш на 20 км. от трасето,а и Крум може да прочете тея неща :wink: .Ако беше застанал от 4 часа и беше минал преди това 400 и отгоре километра,щеше друга да е песента.Не се шашкай :wink: .
Пичове-яко се дразним един друг.Истината е,че просто лъсна вчера цялата действителност.Нашите са мамини и това е.Организацията колкото и да се стараеха някои хора,други я прецакаха.Федарацията не струва.А и времето си еба майката.
Просто е.В най-неподходящия момент някои хора разбраха в какво сме се влюбили :lol: :lol: :lol: :lol:
ПЕПИ ГЬОШЕВ / МИТКО СПАСОВ - ИСТИНСКИТЕ ШАМПИОНИ ЗА 2010 ГОДИНА !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Аватар
swrt
 
Мнения: 232
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 15:08
Име: Л.Драганов

Мнениеот speedline » Нед Ное 11, 2007 18:18

От прочетеното до тук съм доста раздвоен. Кофти завършек на сезона за феновете. Всичко очакваха това рали от май месец и накрая... Трябваше днес да ходя с едни приятели до София за да гледаме. Всички бяха много надъхани - за единия това щеше да бъде първо състезание, което ще гледа на живо. Другия не бе гледал рали в България от преди 2-3 години и нямаше търпение шоуто да започне. Проблеми с транспорта не ни позволи да тръгнем още вчера и да гледаме съботните етапи. И както от близо 2 седмици се навивахме и си правехме планове как ще отидем на състезанието - новината, че е отменено направо ни попари. Жалко. Но какво да се прави - ще поизчакаме 6 месеца - най-рано тогава май ще гледаме рали в България наживо( някой късметлий ще гледат и по-рано де :) ). За това ни е кофти на всички - че имахме големи надежди, а накрая... Не знам. Според мен беше пределно ясно за всички, че рали няма да има ако има сняг. Просто добрата организация, възможността за етапи на тъмно и снежно трасе правеха всичко безкрайно интересно. И така всички таяха надежда, че ще видят нещо непознато, нещо което са виждали на снимки и видео в ралита от Световния или Европейски шампионат, или шампионатите на дадена държава. Но да не забравяме, че сме в България. И практика тук е нещата да се подсигуряват. Паралел между наши състезания при такива условия и чужди - много. И аз съм на мнение, че организаторите са пресили малко нещата, но знам ли. Те решават, на нас остава да се ядосваме и самонавиваме. Въпроса с гумите - спорен е според мен.
Че така - шампионата завърши. Остава да следим две ралита от WRC и няколко оставащи състезания от вътрешни шампионати на по-големите страни. Идва време за равносметка. И да се надяваме, че догодина ще гледаме по-интересни ралита, ще има повече пилоти, по-добри автомобили, повече успехи на наши момчета в ралита както у нас, така в Европа и по света и по-малко инциденти по трасетата. А до тогава - слагайте зимните гуми и газ към най-близката обезопасена отсечка (Safety 1st) :lol:
Аватар
speedline
 
Мнения: 1219
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 10:01
Местоположение: София/Сливен
Име: Nikolay Arnaudov

Мнениеот TEO » Нед Ное 11, 2007 18:41

K_Power написа:За пореден път си давам сметка защо намалих писането и четенето в тоя форум ... пишат се пълни тъпни и глупости! Страхливци и тем подобни определения! Абе вие нормални ли сте бе!? Страхливци били пилотите и т.н. ... ми на пилота му дреме и неще да кара, щото на някой завой, където има 30 човека публиката и кара със 50 и изправи завоя, просто щото на никъде не може да завие колата, кво ше стане ... замислихте ли се за това нещо! Какви били тея настройки, аве , ти наясно ли си за какви настройки става въпрос на амортисьорите например, за сняг ти трябват и други дискове, джанти, гуми и т.н. ... я се замислете малко! Излишно е да се коментира ... ти сам го каза и си противоречиш, етапи и ралита се отменят, заради безопасността на публиката и на пилотите, като има гъста мъгла на някой етап в световния, където не може да видиш на 50см пред теб го отменят, като има много хора го отменят ... няма какво да се коментира, коне с капаци, фенове на семка рейсинг тим! А и ако беше продължило ралито, да питам, кой според вас щеше да го завърши ... да ви кажа ли, абсолютно никой!


То и затова не ходиш по състезанията.Нищо лично.За страхливци няма място на трасето.

Напълно подкрепям феновете пожелали да запалят хората,които са на топло в тоя момент.
Проблеми:Никакъв фед.Никаква организация на местно ниво,само желание.Една птичка пролет не прави.Пилотите са ни пълна плява.
Решения:Бомба във фед-а.Всеки един пилот да застане и да каже-има ли желание да кара в различни условия от чист асфалт.Без оправдания за настройки,коли,гуми,безопастност и тн.
Славейков без право на достъп по автомобилни мероприятия.
За разлика от КИКО на мен ми на я оная работа,какво си мисли всеки един от вас.Аре със здраве.
Аватар
TEO
 
Мнения: 28
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 23:20
Местоположение: СОФИЯ

Мнениеот RaPiD » Нед Ное 11, 2007 18:44

Йеееее ГЕРОЙ, страшен си.
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Мнениеот TEO » Нед Ное 11, 2007 20:08

RaPiD написа:Йеееее ГЕРОЙ, страшен си.


Еми герой съм.Нема как да ми намериш телефона,защото Крум или някой мастит бизнесмен те е накар да го намериш.Боли ме за всичките простотии на всички нива.Ти какво си мисли,че тея работи остават скрити покрити.Да бе.Падението продължава.4 шампиони говорят пред медиите,че не могат да карат,а в тоя момент феновете си лъзгат по отсечката.За капак простотия продължава и по-късно.Не ми пука,че ти или някой стар потребител в тоя форум ще ми се разсърди.Паднa ми много в лицето и lubo.
Последна промяна TEO на Нед Ное 11, 2007 20:10, променена общо 1 път
Аватар
TEO
 
Мнения: 28
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 23:20
Местоположение: СОФИЯ

Мнениеот tsveti » Нед Ное 11, 2007 20:08

tsveti написа:С малката разлика, че ралито не бе отменено в последният момент, а дори прекалено рано. Уважавам решенията на другите, но не когато тези решения са взети прибързано. Уважавам ги и тогава, когато съм убедена, че са се опитали да направят и невъзможното...
Днес, аз лично не видях нито едното нито другото.


Даймъна го е казал в другата тема за рали София!

Може ли да попитам всички участници в тези теми за ралито, които постоянно говорят за правилници и регламенти, защо след като зимни цивилни гуми не се позволяват, имаше екипажи, които караха точно с такива гуми?? Защо не са дискфалифицирани или наказани??

Всъщтност...гумите не трябва ли да са маркирани? :shock:
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Мнениеот RaPiD » Нед Ное 11, 2007 20:41

TEO нещо много на сериозно се взимаш. Като те боли, иди на лекар.
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Мнениеот P.Solberg » Нед Ное 11, 2007 21:51

Чесно казано, не знам какво да си мисля. Пилотите не са страхливци или поне по-голямата от тях. Както казва един познат, обаче "Страха е по-силен от тока". Не е правилно да се обвиняват пилотите, наистина беше адски трудно да се кара. В началото. След това нещата се подобриха, но уви. Не знам. Нека изчакаме да ни мине и след това, ще е ние по-лесно да умуваме. Честно казано искам да чуя мнението на Пламен, той е перфектно запознат с това, което се случва в Чехия например. Там се карат ралита на сняг и асфалт. Пламене, моля те да си кажеш мнението.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Мнениеот jolian » Нед Ное 11, 2007 21:51

K_Power няма ли и дискове за мъгла и дъжд а може и за градушка.
Още хомологирани гуми дрън дръ , видяхме го Ники Златков какви обяснения даваше още със датчика на Митко как като натискал съединителя работел датчика, че кой натиска съединетел при правозъба кутия , но нали се плаща трябва да каже нещо сега измъдри хомологирани гуми може да кара със всякъкви за сняг стига да са разрешени от закона за движение по пътищата на съответната държава това е по правилно и да са в нормите на самата хомологация на автомобила , Искам да попитам още има ли право даден екипаж да тренира и описва трасе със сликове , не доколкото знам , но я виж Вилхем може, защо не го наказаха никъде защо не накажат някой за нарушенията които правят постоянно превишена скорост нерегламентирани тренировки . Виж да хапват и пииват могат ,а до тогава такова ще е положението при нас някой ще обират паричките други като нас ще се жафкат тук , а български пилот в световния елит няма да има скоро , нали това трябва да е целта.
Приятна 6 месечна пауза на всички може пак да е по голяма нали умни глави мислят календара
Аватар
jolian
 
Мнения: 81
Регистриран на: Пет Юли 01, 2005 10:59
Местоположение: G.Oriahovica

Мнениеот damon » Нед Ное 11, 2007 23:39

Малко се изместиха нещата, но можеше да се очаква. Някои са останали с впечатлението, че пилотите едва ли не са отменили ралито от страх. Не, не това не е вярно!

Просто на спретнатата пресконференция не трябваше да има пилоти, които да "оправдават" решението на спортните комисари.В крайна сметка имаше един мънкащ директор и четирима словоохотливи пилоти, а "топ новината" беше прекратяването на ралито. Това е положението. Ако гледаш нещата леко отстрани може да останеш с впечатлението, че едва ли не състезателите са решили отмяната на състезанието, а в случая не е така.

Ако състезанието беше продължило, всеки състезател има свободата да спре когато си поиска по каквито си поиска съображения, такова нещо не е станало. Е, тогава някои ще нарекат тези пилоти страхливци, въпреки че е доста по-смело да спреш и да кажеш "не е за мене това", отколкото да се оправдаваш с квото и да било друго... Но в крайна сметка пилотите не спряха от страх, а защото СК са взели решение за това. Нека не се бъркаме. :!:
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

ПредишнаСледваща

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron