каде може да се запишеш във рали школа

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

Мнениеот Markko » Вто Юни 28, 2005 13:40

Няма да споря много с теб, защото завързалия се спор не ми е много приятен, а пилота ми е доста безразличен. Не му мисля лошото в никакъв случай. Просто оценявам предсавянето му за момента като отчайващо.
Аватар
Markko
 
Мнения: 275
Регистриран на: Вто Юни 21, 2005 19:14

Мнениеот txl » Вто Юни 28, 2005 13:48

Markko написа:Не му мисля лошото в никакъв случай.


Това е най-важното.

Markko написа:Просто оценявам предсавянето му за момента като отчайващо.


Какво представяне би оценил като добро? Ами ако вземем факта, че в две поредни състезания се чупят двигател и скорости? А май излиза, че и автомобилът не е точно перфектен. Не че искам да го оправдавам по някакъв начин де, но просто ми се струва, че си малко краен в оценките.

P.S. Много се отклонихме от темата май...
Последна промяна txl на Вто Юни 28, 2005 13:49, променена общо 1 път
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Мнениеот TURBO » Вто Юни 28, 2005 13:49

Markko написа:Ти първо гледай едно състезание на Дунев и после пак си помисли дали искаш да минеш през "школата" му.


Марко от къде си,ако не е тайна?От къде е тази отрицателна емоция в теб ,спрямо пилотите.Добре ,ще те попитам:гледал ли си Дунев старши на рали,било то с Реното или с Тойотата?И преди да ми отговориш аз ще ти кажа ,че съм го гледал и смятам ,че днес състезаващите се момчета имат какво да научат от него.И какво точно не ти харесва в карането на Р.Дунев,ако чакаш извънземни резултати от този автомобил...просто няма да стане!Бъди обективен!
Аватар
TURBO
 
Мнения: 151
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 12:02
Местоположение: Варна
Име: Иван Христов

Мнениеот Markko » Вто Юни 28, 2005 13:56

Не харесвам този схванат и крайно изчистен и презастрахован стил на каране, който не е характерен само за Дунев. Затова казах и че ми е безразличен - просто поредния пилот, чиито участия са осигурени независимо от представянето му, пилот който тъпче на едно място и ако мръдне на някъде, това най-много да е назад. Колите S1600 са ми любими и управляването на един такъв звяр би трябвало да бъде нещо много динамично и зверско - неща, които не виждам, наблюдавайки Дунев. Не искам да го обидя, готин пич е като човек.
Бащата не го помня и затова не бих си позволил да го коментирам. Във всичко което написах визирам Румен.
Аватар
Markko
 
Мнения: 275
Регистриран на: Вто Юни 21, 2005 19:14

Мнениеот TURBO » Вто Юни 28, 2005 14:30

Да ,разбрах те,но какво да се прави всички почнаха да карат така "като по релси" дори и Ясен Попов ми направи впечетление,тази година все едно не е той,като знам за какво става дума....но няма начин,ако иска да печели трябва да се кара така,лошото е че ние като зрители губим от красотата в спорта.
Аватар
TURBO
 
Мнения: 151
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 12:02
Местоположение: Варна
Име: Иван Христов

Мнениеот Markko » Вто Юни 28, 2005 14:40

Не съм съгласен, че Ясен е променил стила на каране. Просто той е голям пилот и невероятно се сработва с колите, които кара. Човекът е наясно, че кола от група N е с доста по-скромни възможности и на места, където WRC-то върви с вратите, N-ката изнемогва. По тази причина местата, където може да си я изпързаля както сме свикнали да го виждаме рязко намаляват, но това не променя стила на Ясен. Сравни го с другите N-ки (не само в България) и ще видиш, че пак е доста атрактивен.
Аватар
Markko
 
Мнения: 275
Регистриран на: Вто Юни 21, 2005 19:14

:-)

Мнениеот sla » Вто Авг 30, 2005 01:13

Относно "неатрактивното каране" за което споменахте - определено е така - но всяка атракция, всяко пързаляне е загуба на време (с изключение където е невъзможно без - например тесни обратни завой и др.). Та при тази конкуренция, когато победите се решават за секунди е нормално пилотите да не карат за публика. Но не мисля че само плъзването е атрактивно - бързо минат завой, с перфекти траекторий е също много красиво :-)
sla
 
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 17:36
Местоположение: Пловдив

Мнениеот K_Power » Сря Авг 31, 2005 10:59

Колите от група Н, колкото по-малко ги пързаляш толкова по-добре. Всички сме виждали пързаляне на група Н и пързаляне на WRC. Освен на по облите завои, продакшъните изнемогват и на някои обратни, вземет наприме незнам от кой е етап е на рали Стари Столици, имаше един обратен завой, от който има снимки в галерията със снимки. Аз съм гледал и видео от там и група Н си изнемогва. Не може да се пързаля така както WRC, окачване, настройки, въртящ момент и т.н. Докато WRC-тата има доста моменти в които плъзгането е наложително. Завой който може да го вземе да кажем със 100, с плъзгане може да се вземе и със 120-130. Но не всеки завой. Ясен каза едно нещо в едно предаване преди време за Марко Мартин. Мисля на Корсика, на Мартин му се чупи скоростния лост и със щифт закача лоста на ръчната за скоростен лост (това нещо го има при всичките WRC-та). И поради причината, че не може да дърпа ръчната на обратните завои губи между 2-3 секунди, на други завои(не обратни, където също е наложително плъзгане) губи между 1-2 секунди.
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот plm » Сря Авг 31, 2005 19:35

Темата доста се отклони.
Бончо Дунев,бащата на Румен и Тодор,е обучил доста състезатели.Той беше основателя на "Академика''и въпреки,че отдавна този клуб го няма там са обучени най-много.
И Владимир Илиев е обучил доста.Павел Жеков също,макар и с доза показност и комерсиалност.
А ти Марко,...
За Ясен.Съгласен съм с това
Просто той е голям пилот и невероятно се сработва с колите, които кара. Човекът е наясно, че кола от група N е с доста по-скромни възможности и на места, където WRC-то върви с вратите, N-ката изнемогва.

Ако си го гледал на Хеброс/трасето беше мокро/ и си разгледал времената щеше да си наясно,че карането му беше много по-различно.
Искам и друго да кажа.Принудителното хлъзгане пилотите го използват по две причини-или да направят удоволствие на зрителите,или да са по сигурни в завоя.Защото плъзгането пилота го контролира и може да излезне с колата в каквато посока иска.Но,с това се губи време.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот Daihard » Сря Авг 31, 2005 22:08

plm написа:Бончо Дунев,бащата на Румен и Тодор,е обучил доста състезатели.Той беше основателя на "Академика''и въпреки,че отдавна този клуб го няма там са обучени най-много.

Пламене, не се заяждам!
Румен много го харесвам и като пилот и като човек. Тодор не го познавам, но ми харесва как кара, за нашите представи той е доста прецизен и точен пилот.
Много ми е интересно обаче, кого точно (като изключим Румен и Тодор) е обучил Бончо Дунев.
Казваш много..., значи трябва да познаваме някой от неговата школа, защото аз имам лични впечатления от "Академика" и те са :evil: :twisted: :evil: :twisted: :evil: :twisted:
Само страха ни може да е по голям от нас самите!
Аватар
Daihard
 
Мнения: 81
Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 19:24
Местоположение: София
Име: Сава Димитров

Мнениеот plm » Чет Сеп 01, 2005 07:18

Илия Вълчев сигурно знае.Студенти имаха възможност да се обучават в отбора.И имаше състезания с 2-3 екипажа с коли на Академика.Това беше в края на 80-те години.Обучени има,но пилоти...Това знам.
Как е обучението сега-нямам представа.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот Daihard » Чет Сеп 01, 2005 08:32

plm написа:Илия Вълчев сигурно знае.Студенти имаха възможност да се обучават в отбора.И имаше състезания с 2-3 екипажа с коли на Академика.Това беше в края на 80-те години.Обучени има,но пилоти...Това знам.
Как е обучението сега-нямам представа.

Лошото е, че и обучени няма :!:
Илия Вълчев бе единствения, които издържаше безропотно "милия" странностите на характера на Бончо. Беше му навигатор, дясна ръка, момче за всичко и човека който отнася скандалите. :cry:
Обучение нямаше, имаше "бели роби", които правехме всичко друго, но не и да се занимаваме със "свещенодействието автомобилен спорт", в което бе посветен единствено другаря Дунев, а той ни най малко не си представяше, че някой друг би бил достоен. :evil:
Аз лично "метох халето" няколко месеца, без да се докосна до бегачка, още по малко до някаква теория на темата. :( После се замислих, до къде са я докарали по старите в школата и избягах с 200.
Само страха ни може да е по голям от нас самите!
Аватар
Daihard
 
Мнения: 81
Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 19:24
Местоположение: София
Име: Сава Димитров

Мнениеот Daihard » Чет Сеп 01, 2005 09:10

:idea: Истината е, че в българския автомобилен спорт школа няма, колкото и да ми е мъчно.
Постигналите някакво ниво (за нашите представи), не предават знанията си (пък били те и емпирични) по нататък, освен на синовете си. Крият ги, за да не си създават конкуренция. :evil: А без истинска конкуренция развитие няма :!:
Ееее стига съм злословил. До колкото знам, рядко изключение е Владо Илиев.
А аз лично искам да изкажа огромната си благодарност на някои все пак светли хора в спорта, които са ми дали много и без да са имали официални школи, като Георги Серафимов (Тубата), бог да го прости. Ако не беше той, след опита ми в "Академика" на Дунев, сигурно никога нямаше да се върна в спорта. Альоша Марков (Батката)
най-добрият учител :!: :!: :!: Много важни неща съм научил и от "Митьо Полицая" макар, той да не го подозира. Не на последно место е и Веско Лазаров, който от своя страна, беше карал школата на Павел Жеков.
Само страха ни може да е по голям от нас самите!
Аватар
Daihard
 
Мнения: 81
Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 19:24
Местоположение: София
Име: Сава Димитров

Мнениеот RaPiD » Чет Сеп 01, 2005 12:24

True True
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Мнениеот 2002turbo » Пон Окт 10, 2005 03:24

Тва дет се каза по-горе е много тъжно :idea: И затова не вървят нещата :roll: .Ако не си син на бивш състезател или не си приятел с такъв нямаш шанс дори и да имаш някъв талант и силно желание да започнеш от някъде :evil:
Аватар
2002turbo
 
Мнения: 92
Регистриран на: Чет Юни 30, 2005 15:13
Местоположение: София
Име: Димитър Огнянов

ПредишнаСледваща

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта