РАЛИ "ТВЪРДИЦА" - 13-14 октомври 2007

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Мнениеот Vladimorka » Пон Окт 15, 2007 10:33

P.Solberg написа:Като добавим, че странно защо времената на Тошко Славов не излизаха в бюлетините, наистина незнам как можа да се влоши така организирането на това рали.


Забележката е приета, от следващото рали ще оправя нещата с класиранията за етапите. Ще гледам да вкарам и издаването на едно временно класиране за деня за суперрали-то по средата на деня, че да е ясно, но не всичко зависи от мен.
И още нещо - знаете кои сме, достатъчно е една бележка да пратите със забележките си. За съжаление досега никога не се е случвало подобно нещо. Подозирам, че и по отношение на организацията е същото. А не е като да нямате връзка с организаторите - сигурен съм, че се познавате добре с Гвоздейков и Васко, че да можете да им се обадите и да им кажете - абе така и така, тва не беше добре, трябва да го оправите. За останалите - на всеки регламент им има телефоните :-)
Vladimorka
 
Мнения: 107
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 12:43
Име: Владимир Лозанов

Мнениеот P.Solberg » Пон Окт 15, 2007 11:18

Извинявай за забележките ми. Но аз никъде по света не съм видял, на екипаж, който стартира за втория ден по супер рали да не му излизат времената. В момента ние не знаем на етапите какви постижения е имал нашия пилот. Би ли обяснил ще можем ли от някъде да се сдобием с тях, защото си водим все пак някакъв архив и искаме да си имаме времета на отсечките, където сме карали?
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Мнениеот beta_racing » Пон Окт 15, 2007 12:00

Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Мнениеот Lubo_car » Пон Окт 15, 2007 13:08

P.Solberg написа:Извинявай за забележките ми. Но аз никъде по света не съм видял, на екипаж, който стартира за втория ден по супер рали да не му излизат времената. В момента ние не знаем на етапите какви постижения е имал нашия пилот. Би ли обяснил ще можем ли от някъде да се сдобием с тях, защото си водим все пак някакъв архив и искаме да си имаме времета на отсечките, където сме карали?


И ние имахме същият проблем с времената (Лада Самара номер 106, Живко Неделчев/Любомир Опълченски). Искам да благодаря най-искренно на Васко Христов, без които нямаше да можем да си видим времената за вторият ден, понеже ние също като Тошко карахме по суперрали вторият ден.
Ето времената които имам за вторият ден за нас и Тошко и Добри:

СЕ5 - N7 3:46,1 N106 4:21,5
CE8 - N7 3:47,1 N106 4:14,0

CE6 - N7 6:27,4 N106 7:16,1
CE9 - N7 6:40,1 N106 7:12,4

CE7 - N7 10:59,9 N106 12:28,9
CE10- N7 11:06,3 N106 12:20,8

Класиране за вторият ден:
N7 - 3-то място - 42:46,9
N106 - 9-то място - 47:53,7
Аватар
Lubo_car
 
Мнения: 92
Регистриран на: Пет Апр 22, 2005 13:55
Местоположение: Zeist NEDERLAND, Varna BULGARIA
Име: Любомир Любомиров

Мнениеот MOTUL » Пон Окт 15, 2007 13:21

Я вижте кви снимки сам качил само от Рали Твардица ;)
Изображение
Аватар
MOTUL
 
Мнения: 180
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 14:10
Местоположение: Сливен
Име: Мартин Иванов

Мнениеот ScuderiaFerrari » Пон Окт 15, 2007 13:29

Най-Лудия...
Изображение
Аватар
ScuderiaFerrari
 
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Авг 31, 2007 02:07
Местоположение: Сливен

Мнениеот P.Solberg » Пон Окт 15, 2007 14:25

Благодаря ти, Любо. Изключително много ми помогна. :D
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Мнениеот Vladimorka » Пон Окт 15, 2007 14:58

Извинявай за забележките ми.

Няма защо да ми се извиняваш - грешката е наша (моя по-конкретно) и ще бъде оправена както казах :-)
Иначе нещо друго - ганкините ги публикувах още с официалното класиране вчера, а и би трябвало да са ви ги раздавали с него вчера.
Все пак - ей тука: http://bfas-bg.org/event/2007/race/86/TimesLeg2.html
За догодина ще гледам да подобря и въпросното подробно класиране - освен времето на екипажа за - за всеки етап да пише и позицията в класирането за етапа. Сега за софийското рали просто няма да имам време да го направя обаче.
Vladimorka
 
Мнения: 107
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 12:43
Име: Владимир Лозанов

Мнениеот Lubo » Пон Окт 15, 2007 15:02

Супер.Това е много яко-вместо да смятат,така ще е направо готово.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот P.Solberg » Пон Окт 15, 2007 15:05

Благодаря за разбирането.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Мнениеот ScuderiaFerrari » Пон Окт 15, 2007 17:29

Пичове,надявам се довечера някой да запише репортажа от Евроком и да го качи в торентите ...
Най-Лудия...
Изображение
Аватар
ScuderiaFerrari
 
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Авг 31, 2007 02:07
Местоположение: Сливен

Мнениеот speedline » Пон Окт 15, 2007 17:50

Стана сравнително не много лошо рали. Етапите са добри, но организацията яко куца. След като гледахме 3-тия етап в събота и автомобилите минаха при нас дойде някакъв човек със значка, който явно се смяташе за шериф и ни каза да не тръгваме докато не мине съдийския автомобил. Тогава му казахме, че няма такава кола и той каза - "Ми незнам". Тогава на Владо му дойде идеята да кандидатстваме догодина с неговото Клио да сме закриващ автомобил :D Е пропуските в организацията не свършиха до тук. Нулите май май караха само по етапи, които им харесват. При катастрофа на автомобил се вкарваше Пътна помощ да го вземе, въпреки, че това означаваше забавяне на състезанието с 30-40 мин. В събота при вземане на карнет на екипаж, на единия от съдийте явно не му се е пишело много много и го върнал веднага така - ненадписан. Естествено екипажа финишира без време и е принуден да прекрати участието си на следващия етап без да има вина за това. За резултатите няма да коментирам... Няма да е лошо за догодина организаторите да обърнат внимание и на сервизната зона.
Иначе съм възхитен от карането на Стайков. Никога преди не бях виждал подобно каране. Уникално! Напълно заслужено се качи на стълбичката.
Много ме е яд за Тошко Славов - за съжаление заради случилото се в събота загуби шансове да подобри най-доброто си кларане в кариерата, след четвъртото място на рали "Сливен" преди месец. Надявам се на София да се реваншира.
Аватар
speedline
 
Мнения: 1219
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 10:01
Местоположение: София/Сливен
Име: Nikolay Arnaudov

Мнениеот OgyWRC » Пон Окт 15, 2007 18:28

Ами идеята за затварящ автомобил ни осени с Китанов още тази година ... така да се каже и опит имаме по тези отесечки, но не стана. Защо, не знам., а сега разбирам, че затварящ автомобил не е имало ... странно!
За пръв път чувам критики за организацията в Твърдица и не мога да си го обясня, миналите издания на ралито нямаха подобни проблеми!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Мнениеот damon » Пон Окт 15, 2007 20:09

Ралито беше хубаво за гледане. Напълних си душата! :D За организацията - мисля, че в Твърдица има достатъчно умни хора, които си знаят пропуските и за следващите издания ще ги коригират. Иначе охраната беше значително по-мека от предишни състезания. Е, вчера бяха затворили с 20 мин по-рано но въпреки това минахме. Мисля, че в това отношение всичко беше ок.

Получи се добро състезание. Ние направихме друга стратегия за гледане този път. В петък на финала на СЕ Твърдица и после Детелината (заради дупките между колите изтървахме началото) и в неделя две минавания на спускането на СЕ Твърдица. Три пъти но качествено! :)

Няколко неща ми направиха впечатление в това състезание. На първо място - Стайков! Страхотен, много силен, вземаше всичко от трасето и автомобила. И на трите места където гледах мина невероятно! Съвсем заслужено е трети в генералното и пред Игнат, с когото направиха добра борба. Исаев също караше страхотно, но вчера точно на спускането си личеше защо Пламен го победи. Просто Стайков караше една идея по-бързо. Интересното е че Игнат не караше по обичайния си начин, поне там където го гледах. Нямаше мятане и пързаляне, идентично каране на Стайков. Невероятни пилоти са двамата!

Също много силно представяне на Румен Дунев! Вчера караше страхотно на спускането на Твърдица. Жалко е че отпадна, доколкото знам е объркал гумите... Въпреки това - много силен Румен Дунев. В контраст с него беше Крум Дончев. Просто не беше на очакваното ниво. Не знам защо, може би му се събира много - ЕЛПА, Твърдица пък и веднага след финала замина за Антиб. Да се надяваме, че на Антиб ще компенсира.

Много се радвам, че пуснаха най-сетне Х-овете. В Х2 много силно каране и представяне на Стефан Панчугов, Цецо Русев и Стоян Емануилов. Адмирации и за тримата! Много приятно беше да се наблюдават.

В Н2 приятна изненада (всъщност за мен не) е второто място на Димитър Генев. Страхотно каране в дебюта на Митко на рали и съвсем заслужено второ място! Добре караше и Тишо Стратиев, но неговото представяне така или иначе беше очаквано.

Жалко за Тодор Славов. Мисля, че Тошко можеше да стане втори... Вчера караше невероятно, като Дунев и Стайков.

Едно добро рали за Ясен Попов, но по-скоро представянето му не влиза в класацията ми за впечатлително. Както се казва Ясен дойде, видя и победи за което може само да го подравим! Щеше да бъде интересно ако Дунев не беше отпаднал...
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот Rally_Eon » Пон Окт 15, 2007 20:13

ScuderiaFerrari написа:Пичове,надявам се довечера някой да запише репортажа от Евроком и да го качи в торентите ...


Обикновенно за това разчитаме на damon :D .
Изображение
Аватар
Rally_Eon
 
Мнения: 234
Регистриран на: Нед Окт 29, 2006 20:43
Местоположение: Видин/Варна
Име: Радослав Велков

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта