Дамаско рали "Пирин" 2008

Дискусия за Българския Гимкхана Шампионат

Дамаско рали "Пирин" 2008

Мнениеот malkiq_sustezatel » Чет Фев 07, 2008 23:02

Дамско рали "Пирин" ще се проведе на 8-ми Март от 10:00 часа на площад "Македония".Това е информацията за момента.
VROMOS RACING TEAM
Аватар
malkiq_sustezatel
 
Мнения: 253
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 23:38
Местоположение: София
Име: L.Vlahov

Re: Дамаско рали "Пирин" 2008

Мнениеот dreams_for_rally » Пет Фев 08, 2008 00:47

иии... да не забравите да снимате :)
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
dreams_for_rally
 
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 11:41
Име: Поля Павлова

Re: Дамаско рали "Пирин" 2008

Мнениеот malkiq_sustezatel » Пет Фев 08, 2008 12:19

Ооооо,аз винаги снимам :wink: ,но ти няма ли да се присъединиш?
VROMOS RACING TEAM
Аватар
malkiq_sustezatel
 
Мнения: 253
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 23:38
Местоположение: София
Име: L.Vlahov

Re: Дамаско рали "Пирин" 2008

Мнениеот dreams_for_rally » Пет Фев 08, 2008 13:30

malkiq_sustezatel написа:Ооооо,аз винаги снимам :wink: ,но ти няма ли да се присъединиш?


..бедничка е галерията на дамския шампионат :( снимайте и качвайте :wink:
Малко ми е далечко Благоев град, най-вероятно ще пропусна, ако всичко е наред на Благовещение ще сме на линия :mrgreen:
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
dreams_for_rally
 
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 11:41
Име: Поля Павлова

Re: Дамаско рали "Пирин" 2008

Мнениеот malkiq_sustezatel » Нед Фев 10, 2008 22:53

Да,определено е оскъдна гарелията,обаче аз обикновено снимам видео,както си разбрала от вебокса,а не снимам с фотоапарат.Не обещавам,че ще смогна да снимам с фотоапарат и с камера едновременно,ама ще се опитам! :lol: Та имах в предвид дали няма да се присъединиш към състезанието с твоето участие или...?
VROMOS RACING TEAM
Аватар
malkiq_sustezatel
 
Мнения: 253
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 23:38
Местоположение: София
Име: L.Vlahov

Re: Дамаско рали "Пирин" 2008

Мнениеот dreams_for_rally » Нед Фев 10, 2008 23:06

ъъъъ да де, аз за участието говорех :wink: :D
за гледането.. може и да дойдем, ако е така - няма да е нужно да си оплиташ ръцете с техника :wink:
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
dreams_for_rally
 
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 11:41
Име: Поля Павлова

Re: Дамаско рали "Пирин" 2008

Мнениеот malkiq_sustezatel » Нед Фев 10, 2008 23:16

Е хайде дано да успеете да дойдете.Ако не можете,вие ще се включите във някои от следващите кръгове! :lol: :lol: :lol:
VROMOS RACING TEAM
Аватар
malkiq_sustezatel
 
Мнения: 253
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 23:38
Местоположение: София
Име: L.Vlahov

Re: Дамаско рали "Пирин" 2008

Мнениеот org » Пон Фев 11, 2008 22:18

Със сигурност на 8 март-събота ще се проведе рали " Пирин". Новото за тази година до колкото имам информация е промяна на схемите на МУ валидни за класирането.Доколкото разбрах има идея награждаването да се проведе вечерта на коктейл тъй като тази година е юбилейна за рали "ПИРИН"-10 поредна.Това е информацията която имам до момента.
org
org
 
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Мар 29, 2007 21:37
Местоположение: sofia

Re: Дамаско рали "Пирин" 2008

Мнениеот malkiq_sustezatel » Вто Фев 12, 2008 00:14

Значи,org,доколкото разбрах...схемите на елементите ще бъдат сменени?По-просто казано ще има различни от предишните години етапи?
VROMOS RACING TEAM
Аватар
malkiq_sustezatel
 
Мнения: 253
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 23:38
Местоположение: София
Име: L.Vlahov

Re: Дамаско рали "Пирин" 2008

Мнениеот org » Вто Фев 12, 2008 21:16

Термина различни етапи не е много точен.Знаеш че в дамския рали шампионат се говори за изпитания за класиране,а именно : движение по маршрут с транзитни и часови контроли и Майсторско управление по приложени схеми.Понеже знам ,че от малък не пропускаш тези състезания ще ти задам един въпрос , и към теб ,и към всички фенове на дамския рали шампионат? Не е ли вече време да се разнообразят елементите на схемите ,да се включат и по различни елементи от слаломите,гаражите,квадратите,осморките и тунелите.Друг е въпросът пък когато на едно състезание с години схемите са едни и същи , състезателките ги научават на" изуст "и имаш чуството ,че и със затворени очи ще ги направят.
org
org
 
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Мар 29, 2007 21:37
Местоположение: sofia

Re: Дамаско рали "Пирин" 2008

Мнениеот dreams_for_rally » Вто Фев 12, 2008 21:25

org написа:Термина различни етапи не е много точен.Знаеш че в дамския рали шампионат се говори за изпитания за класиране,а именно : движение по маршрут с транзитни и часови контроли и Майсторско управление по приложени схеми.Понеже знам ,че от малък не пропускаш тези състезания ще ти задам един въпрос , и към теб ,и към всички фенове на дамския рали шампионат? Не е ли вече време да се разнообразят елементите на схемите ,да се включат и по различни елементи от слаломите,гаражите,квадратите,осморките и тунелите.Друг е въпросът пък когато на едно състезание с години схемите са едни и същи , състезателките ги научават на" изуст "и имаш чуството ,че и.


Знае ли се върху какви елементи се умува? :roll: питам информативно
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
dreams_for_rally
 
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 11:41
Име: Поля Павлова

Re: Дамаско рали "Пирин" 2008

Мнениеот malkiq_sustezatel » Вто Фев 12, 2008 21:53

org написа:Термина различни етапи не е много точен.Знаеш че в дамския рали шампионат се говори за изпитания за класиране,а именно : движение по маршрут с транзитни и часови контроли и Майсторско управление по приложени схеми.Понеже знам ,че от малък не пропускаш тези състезания ще ти задам един въпрос , и към теб ,и към всички фенове на дамския рали шампионат? Не е ли вече време да се разнообразят елементите на схемите ,да се включат и по различни елементи от слаломите,гаражите,квадратите,осморките и тунелите.Друг е въпросът пък когато на едно състезание с години схемите са едни и същи , състезателките ги научават на" изуст "и имаш чуството ,че и със затворени очи ще ги направят.

Ами може и така да се каже,ако всяка година са различни схемите,ще бъде толкова по-интересно.Все пак си е нещо ново.А откуде знаеш,че не пропускам състезание от малък? : :roll:
VROMOS RACING TEAM
Аватар
malkiq_sustezatel
 
Мнения: 253
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 23:38
Местоположение: София
Име: L.Vlahov

Re: Дамаско рали "Пирин" 2008

Мнениеот org » Вто Фев 12, 2008 22:39

Не само се умува ,ами имаше и предложения,само че някой трябваше да ги утвърди в правилник,обаче уви.Ако Ви попаднат отнякаде регламенти на женски ралита ще видите че и преди 40 години те са били едни и същи дори не са променени размерите,било на гаражите или на останалите елементи.Само ,че сега никой не кара с лада или трабант ,съвременните автомобили да речем в 4 клас имат знаете доста по различни размери от гореспоменатите автомобили.Затова и 1 клас е най масовият,а и примери за това как от малък клас с добри постижения се качват на голям и се издънват колкото искате.
org
org
 
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Мар 29, 2007 21:37
Местоположение: sofia

Re: Дамаско рали "Пирин" 2008

Мнениеот dreams_for_rally » Вто Фев 12, 2008 23:21

Е да няма да се променят рамерите на гаражите, четох за 7-те метра между конусите надявам се и тях да не променят.. много работи прочетох.. Въпроса е че до сега не съм гледала такова състезане "на живо" и е нормално да не ми е ясно. Това което знам е от питане и клипчето "Благовещение". За нито едно от съсезанията не пише никъде нищо по подробно, в галерията има само няколо снимки в движение.. :? :(
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
dreams_for_rally
 
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 11:41
Име: Поля Павлова

Re: Дамаско рали "Пирин" 2008

Мнениеот tsveti » Сря Фев 13, 2008 10:11

Добри идеи.
От доста време насам си мисля защо не променят изпитанията никога, с малки изключения.
Майсторските на рали "Правец" бяха добре замислени и доста различни от тези на другите състезания, но не се проведе. Хубаво е все пак, че някой се е сетил да внесе нещо ново, свежо.
Друг е въпросът, че в тези дамски състезания могат да бъдат включени доста други интересни изпитания, различни от змейки, квадрати, гаражи и прочие, приложими на полигон, но може би тук нещата седят малко по-сложно, защото предполагам трябва да бъдат включени към правилниците, да отговарят на някакви изисквания и т.н.
Колкото до размерите на гаражите, между конусите на ''змейката'' и пр., мисля си, че това няма как да стане. А не е и нужно според мен. Тези размери са стандартни.

Само ,че сега никой не кара с лада или трабант ,съвременните автомобили да речем в 4 клас имат знаете доста по различни размери от гореспоменатите автомобили.Затова и 1 клас е най масовият,а и примери за това как от малък клас с добри постижения се качват на голям и се издънват колкото искате.


Е, хайде сега, имаме си все още един трабант, който дори е доста добър за годините си :D
Иначе да, прав си, никой сега не кара с лада. Караме с доста по-добри и маневрени автомобили, били те в клас 4 или клас 1. Не разбирам какво имаш предвид, като казваш, че гаражите да речем трябва да се променят?! Нима една лада е по-малка от един голф-3 ?
Може ли да дадеш тези примери, за които споменаваш? Не за друго, просто не се сещам за повече от един :roll:
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Следваща

Назад към Български Гимкхана Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта