С каране ли извоюва победата си Митко?!

Дискусия за Българския Рали Шампионат

С каране ли извоюваха победата си на рали "България" Митко и Янаки?

Анкетата свършва на Чет Авг 16, 2007 19:36

ДА
107
75%
НЕ
23
16%
Колебая се!
13
9%
 
Общо гласове : 143

С каране ли извоюва победата си Митко?!

Мнениеот OgyWRC » Чет Юли 12, 2007 19:36

Очакванията ми се оправдаха и се получи изключително силно рали! Страхотно каране на Митко, Жан-Жозеф, Ясен, Игнат и Тошко Славов, евала! Много силно представяне и на Румен Дунев и Ганчев, които макар и догонващи караха изключително стабилно. Браво на Катето, която наред с шанса който имаше, си заслужи изцяло първото място! Зимната "специализация" се оказа изключително полезна за нея! Поздравления и за първия финал на рали за Краси Кандиларов!

Ясно се видя, че познаването на трасето помогна на нашите пилоти да бъдат конкурентни (май Рали България спокойно може да влезе и в планинския шампионат ;-)

Но остава въпроса, дали нашите най-добри пилоти са вече на европейско ниво?!? Отговорът дадоха Митко и Крум с успехите си миналата година и последната победа на Митко Илиев! Именно конкуренцията между топ пилотите ни беше в основата не техните успехи. И точно в този момент на възход - отново … мениджърски (татковски) интриги. Контестация – ок, но дали това беше начина!? Смея да кажа, че тази история помрачи настроението на всички любители на спорта и доведе до квалификации … „българска работа" … каквото и да значи това! Нещата стигнаха дори до крайно неприятни заплахи от страна на някои зрители за хвърляне на домати по Крум и останалите ( Бул Кар, Приста Ойл Рали Тим и Петрол GT Рейсинг Тим … добре, че Танев не караше ). Според мен цялата интрига се отрази негативно и на представянето на Крум!

Личното ми впечатление е, че някои хора искаха на всяка цена да извадят Митко от ралито (защо … те си знаят, а и нас не ни интересува … явно „балансът" между големите отбори по някаква причина се е развалил). Сцената беше грозна, спорове и заплахи, като целта беше и оказване на психологически натиск срещу Митко в края на първия ден, когато вече имаше реален шанс за победа. Подобни тактически прийоми не са непознати в автомобилния спорт, но в случая бяха доста "дърварски". Та това, няма как да не ми напомни и за случая "Гераджиев" … когато на един пилот беше отнета победа със съмнителни аргументи … Жалко, че подобни ниски страсти, омаловажават усилията на не един талантлив пилот. Трябва ли да си от голямото "добрутро", за да си топ пилот … ще допусне ли някой Игнат или Тошко да се "бъркат" в класирането догодина … такива странни и неадекватни въпроси започнах да си задавам.

Въпросът за това, дали един състезателен автомобил отговаря на техническото описание от хомологационния фиш, е принципен и не би трябвало да остават съмнения за това. Колата на Митко се подготвя в Италия и се инспектира на всяко рали от ERC … това не изключва възможността да има нередности (дори F1 и WRC отбори са били дисквалифицирани по подобни причини). Автомобилът наистина е бърз, но тайната на настройките му знае само препаратора, който не случайно е от най-добрите в бизнеса!

Мисля, че Митко ясно съзнаваше шансът си за успех на Рали България и не би рискувал, използвайки евтини технически трикове. Седмица преди състезанието, Владо Илиев ми каза, "не искаме мръсна победа", визирайки разни хлапашки заплахи за хвърляне на камъни по чуждите екипажи.

Дали контестациите имат основание или не … ще реши FIA. Което е добре, тъй като след сагата Стайков, се вижда, че на местно ниво нещата се пречупват през друга призма и не може да се разчита много, много на точни тълкувания.


Дали Митко и Янаки заслужиха победата с карене?

Понеже тук всички сме "експерти" , ще цитирам страничен наблюдател, а именно един полицай, оставен под едно дръвче нейде по средата на една отсечка. Човека явно нищо не знаеше за ралито, поразговорихме се и той накрая ме попита, дали българин кара първата кола … и простичко каза … "ама как мина, никой не може да го хване" … беше една бърза s-ка … ;-)



p.s. Това е лично мнение и не ангажира никого. Разсъжденията са принципни и не целят да обидят или обвинят никого, ако някой се чувства засегнат, то това си е негово тълкувание!
Прикачени файлове
918.JPG
918.JPG (113.16 KiB) Прегледано 12155 пъти
Последна промяна OgyWRC на Пет Юли 13, 2007 01:41, променена общо 1 път
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Мнениеот Aerton Senna » Чет Юли 12, 2007 19:41

За мен в момента той е най-добрия пилот в бг
MIM4E TI SI NAY-PREKRASNOTO SYZDANIE KOETO SYM SRE6TAL NQKOGA-OBI4AAAAAAAAAM TE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Аватар
Aerton Senna
 
Мнения: 72
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 22:28
Местоположение: Plovdiv
Име: Georgi Bachvarov

Мнениеот FX7 » Чет Юли 12, 2007 19:47

Да един от добрите е ! С толкова каране има си хас и да не е на това ниво ... а като прибавиме и колата вече няма стигане .
Аватар
FX7
 
Мнения: 930
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 11:21
Местоположение: Sofia
Име: Delkaite go profila

Мнениеот kiko » Чет Юли 12, 2007 20:16

http://www.focus-sport.net/?do=n1148764095227
http://torrents.rally-club.net/details.php?id=a1d57ba211ef5394d9f8a99d946c752a98b21db1

Лично съм виждал 2.4 Ево мотор и 2.5 Импреза мотор в Италианския шампионат.
Лично видях на техническия преглед 3 тръби към турбото на Илиев,а на отварянето в събота бяха 2 .
Колата на един от най-голямите измамници в Европа(Стец) е значително по-слаба от Италианската.
Това за траекториите е бля-бля.При силен мотор и добро окачване имаш огромен аванс да се правиш на картингист по ралитата.
Има още........не ми се пише,че ме ем яд,ем смях.
Единственото нещо,което Илиев има е екип и професионална подготовка на кола/пилот.



С 100% сигурност в сърцето-НЕ за анкетата.
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Мнениеот Rally_Eon » Чет Юли 12, 2007 20:22

Митко определено е добър пилот и както написа по горе колегата с много каране се придобива и много голям опит. лично моето мнение е че победата на Митко не може да се дължи на това че скоростите му се превключвали по бързо, без значение дали знае за датчика или не, тои си е опитен пилот, а и най вече е българин и трябва да го подкрепяме.
Изображение
Аватар
Rally_Eon
 
Мнения: 234
Регистриран на: Нед Окт 29, 2006 20:43
Местоположение: Видин/Варна
Име: Радослав Велков

Мнениеот P.Solberg » Чет Юли 12, 2007 20:31

Е чета си декларацията на трите "клуба" и ми става смешно - те търсят къде е разликата между четирите автомобила. Ами защо не вземат да потърсят разликата в пилотите, може би там ще видят, че изостават?
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Мнениеот RaPiD » Чет Юли 12, 2007 20:34

Хора, току що си направих труда, наложих минаванията на Митко и Крум от 5те минавания, които съм снимал и резултатите са следните - на Боровец Крум излиза по-бързо от кадър, на Сестримо 1 съвсем малко по-бърз, на Магистрала 2 очевадно по-бързо излиза, а на Сестримо 2 и Магистрала 1 минават еднакво. Ясно се видя от репортажа на ГТВ на един дълъг и остър десен(май на Церово някъде), колко много намали Илиев, а там Крум мина с доста повече газ и скорост. Така че, незнам откъде се появявт тия разлики. Може би на правите?? Вярно, че по един завой не може да се съди, но все пак... За мен, от гледаното до сега видео, Крум минава по-бързо на много места от Илиев. Ясен също. Подобно мнение споделиха и други хора, които са гледали, че Ясен минава по-бързо. Може да е оптическа измама незнам, но на съпоставката се вижда съвсем ясно разликата, макар и малка.
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Мнениеот P.Solberg » Чет Юли 12, 2007 20:36

Може би в останалите около 2 000 завоя. Примерно. Като толкова искате да сравнявате изискайте онбордите на въпросните пилоти, нали сте журналисти и си направете сравнението.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Мнениеот RaPiD » Чет Юли 12, 2007 20:56

:arrow:

Магистрала 2
ИзображениеИзображение

Сестримо 2
ИзображениеИзображение
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Мнениеот rallista » Чет Юли 12, 2007 22:06

С ИЗМАМИ. Като се има предвит, че Ночентини е сочен като най великия фалшификатор. Как преди 2 години го биеха и Крум и Ясен и Ради та дори и Танев който тогава прохождаше.
ИЛИ ГО МОЖЕШ ИЛИ СЕ ОПРАВДАВАШ !!!
Аватар
rallista
 
Мнения: 73
Регистриран на: Съб Апр 22, 2006 20:53
Местоположение: sofia

Мнениеот racing service » Чет Юли 12, 2007 22:55

da
Аватар
racing service
 
Мнения: 151
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 22:31
Местоположение: Севлиево
Име: Иван Кушлев

Мнениеот racing service » Чет Юли 12, 2007 23:03

извинявам се това да е за анкетата не е за тук...а за това тук мнението ми е че пишете глупости момчета...не се обиждайте поздрави
Аватар
racing service
 
Мнения: 151
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 22:31
Местоположение: Севлиево
Име: Иван Кушлев

Мнениеот 18nv » Чет Юли 12, 2007 23:27

RaPiD, извинявай ,но не ми е ясно как ги сравняваш кадрите? Зависимостта е между скорост , път и време - v=s/t. При положение ,че ти стоиш в покой (абсолютно неподвижен) в което се съмнявам, и снимаш преминаващите автомобили, ти може да отчетеш само времето за което са преминали пред камерата, но пътят им( траекторията) е различна :wink: От първата снимка, където сравняваш Крум и Митко, се вижда че Митко е минал преди Крум. Според мен така неможе да се прави оценка кой с каква скорост е минал и кой е по-бърз 8)
Аватар
18nv
 
Мнения: 62
Регистриран на: Нед Апр 30, 2006 19:00
Местоположение: Ruse
Име: Пламен Братанов

Мнениеот RaPiD » Чет Юли 12, 2007 23:37

Ами просто ги засичам на еднакво място в момента в който се появяват в кадъра(равня ги) и оттам вече гледам кой преминава по-бързо, точно си е. Тук не става въпрос за скорост, а кой по-бързо преминава през дадения(снимания) участък. За едно и също време гледам кой е изминал повече. В случая горе, Крум преминава маааалко по-бързо. Говорим само за тези завои, на други места явно Митко е по-бърз.

PS. Абе исках да кажа на Оги, много ти бега Самарата бе, едвам те догоних на магистралата. Не може да е сток мотор тва!?
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Мнениеот trouble » Чет Юли 12, 2007 23:59

[quote="rallista"]С ИЗМАМИ. Като се има предвит, че Ночентини е сочен като най великия фалшификатор. Как преди 2 години го биеха и Крум и Ясен и Ради та дори и Танев който тогава прохождаше.[/quote]

Кога па е било тва да са го били, та дори и Танев...
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Следваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 55 госта

cron