МОЛБА КЪМ ПОТРЕБИТЕЛИТЕ НА ФОРУМА!

За темите, които са общи за две или повече от горните категории

МОЛБА КЪМ ПОТРЕБИТЕЛИТЕ НА ФОРУМА!

Мнениеот beta_racing » Съб Ное 10, 2007 22:56

Имам една молба към потребителите на Рали Клуб България!

Нека уважаваме пилотите/навигаторите и техните мнения!
Няколко пъти в темата за Рали София се цитираха част от казаното от тях! Това, че някой не харесвал Крум или Митко (например), не означава, че това омаловажава техните постижения през годините (и аз не харесвам Шумахер, ама той пак си има 7 титли...), техният опит и т.н, и т.н.
Въпросът е такъв: все пак екипажите са тези, зад които стоят толкова хвърлен труд (психически и физически) и пари! Те са тези, които си жертват живота в името на спорта и в името на феновете, без които не могат!
Те също не са искали да има такова време и да се отмени ралито! Понякога (били те и за първи път) такива работи се случват! И аз съм ядосан, но защо трябва да се изпишат един вагон глупости?!


Трябва, разбира се, да се подчертае, че форумът е абсолютно свободна "медия" и всеки има право да изказва своето мнение, но апелирам към обмисляне/сверяване с истината и след това писане!
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Мнениеот la4owrc » Съб Ное 10, 2007 23:41

Много точно казано betaracing ; само че тук много малко хора го разбират понятието уважение.
WRC
la4owrc
 
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Яну 16, 2006 16:35
Местоположение: PANAGIURISTE

Re: МОЛБА КЪМ ПОТРЕБИТЕЛИТЕ НА ФОРУМА!

Мнениеот Deji » Нед Ное 11, 2007 00:05

beta_racing написа:....


Абсолютно!
... До сега.. чета постовете в темата за Рали Виктори- София и се изумявам как може чак толкова далеч да се стига в категоризациите към организатори и пилоти и в изразяването на гледни точки..
Да, съгласна съм, всички ни е яд, че ралито не се състоя... че всичко беше отменено в последния момент, но... трябва да умеем да уважаваме решенията на хората, които не веднъж са доказвали професионализъм..
Трябва да уважаваме старанието и възможностите на пилотите ни.. а не да се обръщаме срещу всички и срещу всичко, когато възниква някакъв проблем и да се радваме само когато сме видяли, това което искаме..
Повечето от тях щяха да карат, дори и в тези условия и е някак си много нереално за мен да плюеме и да превръщаме в хранилка цялото събитие и хората, на които в други случаи се радваме и поздравяваме за постиженията им...
Живота не се измерва с броя вдишвания, а с това колко пъти ти е спирал дъха...
Аватар
Deji
 
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Окт 10, 2007 00:28
Местоположение: София

Мнениеот tsveti » Нед Ное 11, 2007 00:26

С малката разлика, че ралито не бе отменено в последният момент, а дори прекалено рано. Уважавам решенията на другите, но не когато тези решения са взети прибързано. Уважавам ги и тогава, когато съм убедена, че са се опитали да направят и невъзможното...
Днес, аз лично не видях нито едното нито другото.

Адски банално ми звучи вече това, което ще напиша, но все повече се убеждавам в него...за съжаление. Свикнали сме само да изискваме, без да даваме и троха. По всички медии, навсякъде се апелира за безопастността, за намаляване на жертвите по пътя, но мойте извинения, не може след всичко това, което става, човек да тръгне на път /450км/ с летни гуми /месец ноември/ и след това да моли потребителите на този форум да сдържат емоциите си!
Ми няма как да сдържа емоцията си, след като по пътищата продължават да карат подобен тип хора!

Защо да сдържат емоциите си?!? Нека си пишат... Ей така на самотек да си върви, както си ''вървим'' и по шосетата.
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Мнениеот FX7 » Нед Ное 11, 2007 00:38

Точно така е Цвети , ама на такивата не им пука когато обръщат колите докато се "возят" в нормалното движението , защото след 1-2 часа идва другата кола и само багажа се прехвърля и продължават ... А на затворвното трасе е страшно ? :!: :!: :!: Може би защото се гледа и следи от много хора и излагацията ще е пълна , то не че и сега не е така де ... ебати цирка .
Аватар
FX7
 
Мнения: 930
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 11:21
Местоположение: Sofia
Име: Delkaite go profila

Мнениеот Loeb » Нед Ное 11, 2007 01:01

tsveti, евала ти правя - браво

Бета вземи си смени гумите батка, средата на ноември сме вече, не се заяждам, просто давам съвет.
Аватар
Loeb
 
Мнения: 399
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 16:30
Местоположение: Варна
Име: Тодор Генков

Мнениеот txl » Нед Ное 11, 2007 09:21

За "понятието уважение" - уважението се печели и се губи, както и всичко останало. Естествено аз се старая да имам някакво ниво на уважение към всеки, но оттам нататък, който иска да бъде уважаван, в голяма степен сам е отговорен за това. И аз нямам отношение към това - всеки си избира своето поведение, на база на което създава у другите (или не създава) уважение към себе си. И вчера отново имаше хора, които спечелиха повече от моето уважение, и хора, които загубиха.

А вече отделен въпрос е по какъв начин се изразяват емоциите във форума.
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Мнениеот Lubo » Нед Ное 11, 2007 09:37

Аре и от мен нещо.Сутринта е по-мъдра от вечерта.

Това тук е форум,който се чете от всички.Знаех,че има силни позиции в рали средите,но едва късно снощи разбрах,че това тук е станало фенска институция.Снощи по някакъв начин повлиях на един ник да изтрие/редактира мнениета си-не съжалявам.Така съм преценил на момента,така е било правилно за мен.Обаче малко по-късно разбрах,че тоя ник е изказвал мнението на много,много зрители на рали София от вчера.За това си е позволил да напише всичко както си е било в очите на стотици или хиляди зрители по трасето.Надеждата да се прочете това в нашата институция и да се осмислят нещата е била голяма.
Снощи,обаче разбрах и нещо друго-рали спорта падна на дъното.
Винаги съм си мислил,че дъното е шампионат от две ралита и 15-20 коли.Да,ама не.Дъното е, когато хората по трасето започнат да мразят пилотите.Всичките :shock: -странно без изключение.Хора най-неочаквано се появи много голяма пропаст м/у пилоти и зрители,а пропастта м/у зрител и организатор е вече огромна.
Как се стигна до този неочакван момент?
Почна се от Вида.Там фена си спомни тръпката от 90-те.Там фена получи така жадувания адреналин.Вида вдигна летвата на стандарта за адреналин много високо.Дойде и София.Летвата отново се вдигна по-високо.То не бяха медии,то не бяха Субита,то не бяха жени.Страхотно :!: Няма такава подготовка и реклама за едно рали.За капак на зрителя му се предложиха и феноменални трасета.
Това накара много хора да се вдигнат и да дойдат до София.Не ги спря притесняващата бройка от 23-ма пилоти.Не ги спря и очаквания сняг.Те просто дойдоха да гледат българското Монте Карло.
Събота 4 и 15-20 минути.Звъни ми телефона и се вика по него:брато дъжда мина на сняг!Пиши го в WAP-а!Така започна всичко.Просто първите зрители бяха на трасето и го пробваха.В 5 и 45 гости от провинцията вече се бяха омотали и звъняха по телефона да питата къде ще е това чудо.В 7 и малко змия от коли пъпли към СЕ 1.Чувам по телефона:няма такова нещо,не е истина каква радост е за мен да видя такова нещо. Малко по-късно се приготвям да тръгвам,но се бавя нарочно.Снега се засили,покрай моя блок почнаха да минават бегачките,а аз просто седях и ми капеше от устата пяна от яд.Яд,че седя на преход и глядам колите как минават,яд на тоя горе,че засили снега,яд на организаторите.Беше ми прекалено ясно,че няма организатор,който да си сложи главата в торбата в тоя момент-за това направо тръгнах към Радисън.Точно в тоя момент беше престъпление да се кара.Просто беше ненужен риск за организатори,пилоти и зрители.
Пътувам към центъра на София и чувам по телефона-егати тея с 0-те карат много бавно-ще се прибият.След малко:мина Митко,бавно но егати кефа :!: .Чета в wap-а:Стайков единствен КАРА,браво.
Дойде решение за прекратяване на етапа,после на секцията и почти веднага(поне на мен така ми се стори) прекратяване на целия първи ден.Това беше края на ралито.Повечето от нас знаят,че за рали са нужни над 50% от отсечките.
По етапите тръгва мълвата за край на секцията.За край на деня не се говори.Хората се приготвят за дълго чакане от няколко часа.За тяхна радост времето започва да се оправя-снегът намалява,времето е топло и започват да се чакат ''снегорините на Вълко дето мятат от онея химикали и всичко става сухо".Е да,ама не.От София долита новината:на пресконференция пилотите казаха,че не става за каране,много е опасно.Това е момента.Тука стана пропастта.В момента в който тече пресконференцията,на трасето се вижда,че нещата могат да се преведат в "нормален вид".Започват възгласи:аре към Радисън,да им е.. м м... на онея старци и тея ................(ще се въздържа да напиша коментарите за пилотите).Тея на луди ли ни правят :!: .


Това е истината.Грозната истина.Едно прибързано решение на организаторите,леко неправилна позиция на пилотите и всичко пропадна.Това,ако беше станало на друго рали,нещата нямаха да станат така.Просто рали София се качи на много високо ниво,което,обаче не става за българската действителност.За съжаление.


Към феновете-хора бъдете по-спокойни.Никой в България не е подготвен за такъв сюрприз на времето.Първия път може и да не стана,но,ако има друг-ще се получи.Поне думите на Цвети след първия й старт бяха:по-зле от това-няма на къде.От тук на сетне ще е по-добре.
Нашите пилоти и коли също не са потготвени за такова нещо.Савата много точно ни обясни,защо неговата кола не става в тоя си вид за сняг.Ако иска някой да го напиша-по-късно.
Уважавайте тея с каските :wink: .Все пак си рискуват живота и здравето.

Към пилотите-пичове нищо лично,ама без нас ..........нали го знаете :wink: .Ники Златков и Стойко се сетиха за феновете по време на пресконференцията.Знаете ли колко готино ми стана,като Ники каза:трябва да се направи нещо за тея хора по трасето....много са и от всякъде.

Към спонсорите-не,че имам шанс да стана такъв някога,та да ви давам акъл.НО не се връзвайте толкова много на нашите писания.При нас нещата се кандилкат от едната крайност,до другата.Ако беше станало ралито и организатора беше казал:искам да стана шеф на фед-а,много фенове щяха да застанат и да вдигат ръцете на сила на предствителите на клубовете,само и само да стане шеф.А то какво стана :wink: .

Към организаторите-добре.Е можеше и да е перфектно,но основата е супер.Така и така четете този форум,та помислете какво се пише.Две седмици по-рано:на 10-ти е пика на снега.Една седмица с какви гуми ще се кара.Три дена по-рано:лоша работа е да си организатор на това рали.Тежко им.Надявам се другото рали да метне в джаза всички нас.



Какво правим от тук насетне?Няма да се промени мнението на хората от трасето.Няма да се промени и мнението на пилотите и организаторите.Снега също ще си го има-не става за оправдание.Пропастта е огромна,на дъното се озовахме най-неочаквано.Остана само някой спонсор да ни се върже на писанията и думите и............ни остава само да яхнем моторите и да ходим при Богдан.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот beta_racing » Нед Ное 11, 2007 10:50

Сега от писанията на Любо научавам какво е казал Ники Златков за феновете...
Защо никой не го каза по-рано, а се изписаха куп други неща? :?

Off topic:
Написах ЛС на tzveti, защото не мисля, че темата трябва да се разваля като се започнат най-различни разправии (не, че съм се разправял с нея, де :P)
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Мнениеот Lubo » Нед Ное 11, 2007 11:38

Всички пилоти на пресконференцията казаха,че времето не позволява да се кара.Имаше предложения за првенето на нещо алтернатевно,но реално няма как да се организира нещо такова в кратки срокове.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот M-TEAM » Нед Ное 11, 2007 12:21

A аз понеже не съм толкова навътре с нещата с рали София и уважавам всички пилоти независимо какво карат защото аз самия догодина можеби ще карам.
Искам да попитам понеже познавам някои от пилитите от близкото минало и са ми разправяли как на карндила е валяло сняг,имало е гъста мъгла и никой не се е отказвал,вярно имало е доста инциденти,.спирали са състезанието само да сменят гумите и газ.
Как в онова така наречено комунистическо време когато е било трудно да се намерят каквито и да е било състезателни гуми,карбуратори и други части,та това си е било цяло приключение никой не е казал аз нямам това аз нямам онова и да се е отказал.
Аз имам само един отговор на въпроса може и да не е верен ,не искам да обиждам никой но автомобилния спорт е опорочен и даже като ходя по състезания най ми харесват хиксовете защото това са хора като мене искат само да карат,те за това живеят и това се харесва най много на публиката.
Айде и се надявам да продължим се с добър тон :D
Бензин и гуми бяха последните му думи.
Аватар
M-TEAM
 
Мнения: 39
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 20:32
Местоположение: Стара Загора
Име: Пламен Павлов

Мнениеот OGN » Нед Ное 11, 2007 12:29

M-TEAM написа:A аз понеже не съм толкова навътре с нещата с рали София и уважавам всички пилоти независимо какво карат защото аз самия догодина можеби ще карам.
Искам да попитам понеже познавам някои от пилитите от близкото минало и са ми разправяли как на карндила е валяло сняг,имало е гъста мъгла и никой не се е отказвал,вярно имало е доста инциденти,.спирали са състезанието само да сменят гумите и газ.
Как в онова така наречено комунистическо време когато е било трудно да се намерят каквито и да е било състезателни гуми,карбуратори и други части,та това си е било цяло приключение никой не е казал аз нямам това аз нямам онова и да се е отказал.
Аз имам само един отговор на въпроса може и да не е верен ,не искам да обиждам никой но автомобилния спорт е опорочен и даже като ходя по състезания най ми харесват хиксовете защото това са хора като мене искат само да карат,те за това живеят и това се харесва най много на публиката.
Айде и се надявам да продължим се с добър тон :D

моето мнение съвпада с твоето-нямам какво да добавя ,мога само са те подкрепя
OGN
 
Мнения: 254
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 18:41
Име: Илиян Илия

Re: МОЛБА КЪМ ПОТРЕБИТЕЛИТЕ НА ФОРУМА!

Мнениеот Chavo » Нед Ное 11, 2007 12:56

Мисля си че като цяло темата беше излишна. В крайна сметка не можеш да кажеш на никой как да мисли и какво да пише.
Още повече от прочетеното ,не останах с впечатление че пилотите са тотално оплюти или са се използвали някакви груби квалификации към тях.
Лично аз не съм си променил мнението към даден пилот ,харесвам едни и съответно не харесвам други.
Жалко че нямаше състезание ,но за мен пилотите имат най-малка вина за това.
Chavo
 
Мнения: 270
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 16:20
Име: няма такова

Мнениеот onTe » Нед Ное 11, 2007 13:04

Lubo магазинеру , ти с тоя си километричен пост май искаш да ни натрапиш мнение , че всичко беше правилно решено а ?
onTe
 
Мнения: 202
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 20:26
Име: Михаил Божков

Мнениеот Ogi_sh » Нед Ное 11, 2007 14:47

M-Team : "Как в онова така наречено комунистическо време когато е било трудно да се намерят каквито и да е било състезателни гуми,карбуратори и други части,та това си е било цяло приключение никой не е казал аз нямам това аз нямам онова и да се е отказал"

Тогава всеки пилот е участвал от името на някое производствено претприятие със служебен автомобил и на практика неограничен бюджет....друг въпрос е че пари е имало стока не!та да си доидем на думата събирай ти пари за една кола "година" и земи се метни изван пътя заради 3ма сеирджии!
Последна промяна Ogi_sh на Нед Ное 11, 2007 14:52, променена общо 1 път
Аватар
Ogi_sh
 
Мнения: 530
Регистриран на: Пет Юни 10, 2005 21:40
Местоположение: Шумен
Име: Огнян Христов

Следваща

Назад към Български шампионати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта

cron